گروه البان مدتی است که امکان مشاوره رایگان تلفنی را برای کاربران عزیزش مهیا ساخته است. در این پست می خواهیم با نحوه ثبت درخواست شما را آشنا نماییم.

 

مرتبط: صفحه ثبت درخواست در البان

 

دکمه ثبت درخواست، در صفحه اصلی سایت، یکی در ابتدای صفحه سایت:

Elbaan-First-Page

و دیگری در پایین صفحه موجود هستند:

Elbaan-First-1-Page

بعد از وارد شدن به صفحه ثبت درخواست مدل گوشی را انتخاب نموده و مرحله به مرحله موارد خواسته شده را وارد نموده و پیش می روید. در بخش تعیین نوع مشکل، مشکلات نرم افزاری را انتخاب نمایید

مشاوره رایگان تلفنی البان

در آخر نیز نام، ایمیل (به صورت اختیاری است اما با وارد کردن ایمیل می توانید مرحله به مرحله روند درخواست خودتان را پیگیری کنید) و شماره موبایل خود را وارد نمایید و منتظر باشید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نکته مهم اول: ضمنا مشاوره رایگان تلفنی برای تمامی هم میهنانمان در سراسر ایران عزیزمان قابل انجام هست و در انتهای ثبت درخواست و در تعیین محل مهم نیست که چه جایی را انتخاب می کنید، فقط کافی است یک شماره ای داشته باشید که به واسطه آن کارشناسان البان بتوانند با شما تماس بگیرند و مشکلتان را حل نمایند.

نکته مهم دوم: چنانچه برند موبایل شما در موارد آورده شده در سایت نبود، برای مشاوره تلفنی هیچ اشکالی ندارد، کافیست یک مدل دیگر را به دلخواه انتخاب نمایید و هنگام تماس تلفنی کارشناس مربوطه مدل گوشی خود را به ایشان متذکر شوید.

همچنین شما عزیزان برای تعمیرات گوشی خود نیز می توانید همین روند را پیش بگیرید و در صفحه بیان مشکل، مشکل دیگری را که برایتان پیش آمده است ذکر نمایید تا بهترین تعمیرکار برای کار شما انتخاب شده، با شما تماس بگیرد و در محل گوشی شما را تعمیر نماید.

 

مرتبط: تعمیرات موبایل

 

گروه البان امیدوار است که با مشاوره رایگان تلفنی کارشناسانش شما عزیزان را در جهت رفع مشکلتان یاری نماید.