گوشی آیفون را خودتان تعمیر کنید!

apple-repairing-digidoki
نوشته شده توسط البان

همانطور که در پستهای پیشین عرض کردم شرکت اپل و گوشیهای آیفون بعد از مرگ استیو جابز دچار یک افت محسوس شده اند. از جمله این افتها باگهایی است که هرازچندگاهی از گوشه و کنار به گوش می رسد و بعد نهایتا شرکت اپل آنها را پذیرفته و درصدد حل آنها بر می آید.

یکی از این مشکلات خاموش شدن و یا از کار افتادن تاچ گوشی است. این موارد بیشتر در گوشی های آیفون 6 اس گزارش شده اند. به این ترتیب که با وجود شارژ داشتن گوشی ناگهان گوشی خاموش می شود و حتی وقتی به برق متصلش می کنید باز هم روشن نمی شود و نشانه ای از شارژ شدن نمیبینید. شرکت اپل مدعی شده که این مشکل مربوط به باطری است و درصورتی که به نمایندگی اپل دسترسی دارید گوشی را داده و به صورت رایگان باطری را برایتان تعویض می نمایند. اما که در ایران هستیم و گوشی های آیفون قاچاق گونه به دستمان می رسد چه کنیم؟

مورد دیگری که گزارش شده خراب شدن تاچ گوشی است، آن هم نه به صورت کامل، صفحات و دکمه ها قابل لمس نیستند اما تاچ کمکی (Assistive Touch) قابل لمس و فعال می باشد، بنابراین نمی توان با استفاده از شیوه قدیمی و آسان خاموش و روشن نمودن گوشی آن را درست کرد.

یک راه حل وجود دارد اما باید با احتیاط آن را انجام دهید. در گوشیهای آیفون نگه داشتن دکمه های پاور و هوم با هم گوشی را به حالت بوت برده و می توان به این طریق آن را به نوعی ریست یا فلش نمود. وقتی گوشی خاموش شده و روشن نمی شود و یا وقتی تاچ از کار می افتد برای روشن و خاموش کردن گوشی کافیست دکمه های پاور و هوم را باهم فشرده و لحظاتی صبر کنید تا به مقصود خود برسید. هنگامی که علامت سیب اپل نمایان شد بلافاصله دستتان را از روی دکمه هوم بردارید. اما اگر هم دیر این کار را کردید یک راه نجات باقی مانده است، اگر روی صفحه گوشی گفته شد که گوشی را به رایانه و آی تونز نصب کنید، نگران نباشید، دکمه پاور را نگه داشته تا گوشی خاموش شود و این بار به شکل عادی و یا به شکلی که گفته شد سعی نمایید مجددا گوشی خود را روشن نمایید.

دکمه هوم و پاور - تعمیرات موبایل آيفون البان

دکمه هوم و پاور گوشی آیفون

اما چنانچه باز هم مشکلاتی داشتید می توانید به رایگان از کارشناسان مجموعه تعمیرات موبایل البان سوالات خود را بپرسید، متخصصین تعميرات موبايل آيفون در کلیه روزهای هفته به جز ایام تعطیل صرفا با یک ثبت درخواست ساده در وب سایت البان با شما تماس خواهند گرفت.

توجه و تذکر خیلی مهم: اگر پین کد سیم کارت خود را حفظ نیستید و قبلا در بخش تنظیمات درخواست پین کد را خاموش نکرده اید به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید تا آنکه پین کد خود را بدانید. پین کد سیم کارت بر روی کارتی که سیم کارت داخلش می باشد آمده. بهترین کار این است که این عدد را در جایی از گوشیتان به صورت نامحسوس ذخیره نمایید، مثلا در لیست شماره مخاطبانتان، و یا اینکه کلا وارد کردن این رمز را در تنظیمات از گوشی خود حذف نمایید تا دیگر لازم نباشد هنگام خاموش و روشن کردن گوشی آن را وارد نمایید.

54 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید