نتیجهگیری درباره Apple iPhone 18 Pro
Apple iPhone 18 Pro در بررسی ما یک گوشی پرچمدار جاهطلبانه است که حداکثر عملکرد را در یک بدنه جمعوجور میگنجاند. با این حال، اپل با محدودیتهای فیزیکی برخورد میکند، زیرا سیستم خنککننده جدید نسبت به سال گذشته کارایی کمتری دارد. Apple A20 Pro جدید عملکرد عظیمی ارائه میدهد که باید برای سالهای آینده، بهویژه برای برنامههای هوش مصنوعی آینده، کافی باشد.
Download your licensed rating image as SVG / PNG
Test device courtesy of notebooksbilliger.de
Download your licensed rating image as PNG / SVG
صفحه نمایش iPhone 18 Pro هنوز به بالاترین سطح نمیرسد. بهویژه، تنظیم نور کمفرکانس PWM باید در iPhone 19 Pro اصلاح شود. همچنین به دلیل حسگرهای نسبتاً کوچک، مجموعه دوربین را برابر با بهترین گوشیهای اندروید مانند Vivo X300 Ultra یا Oppo Find X9 Ultra نمیدانیم.
نکات مثبت
- شاسی پرمیوم
- عملکرد قدرتمند
- بلندگوهای عالی برای کلاس جمعوجور
- عمر باتری خوب
- پنل OLED روشن …
نکات منفی
– … با فرکانس کم PWM
– سرعت شارژ در سطح برتر نیست
– تعداد کم کدکهای بلوتوث
– هیچ تضمین رسمی برای بهروزرسانی نیست
– دوربینها با ضعفهای جزئی
– گارانتی کوتاه
قیمت و در دسترس بودن Apple iPhone 18 Pro
Apple iPhone 18 Pro با حافظه ۲۵۶ گیگابایت قیمت پیشنهادی ۱۱۹۹ دلار آمریکا دارد و بهصورت مستقیم از تولیدکننده یا از فروشگاههای آنلاین از جمله amazon.com قابل تهیه است.
نسخهٔ بالاتر با ۲ ترابایت هزینهٔ خیرهکنندهٔ ۲۳۹۹ دلار آمریکا دارد.
- ۹۷۴٫۹۰ دلار
Apple iPhone 17 Pro، نسخهٔ ایالات متحده، ۲۵۶ GB، eSIM، Cosmic Orange‑قفلگشاییشده (تجدید شده) - ۱٬۳۴۹٫۰۰ دلار
Apple iPhone 17 Pro، نسخهٔ ایالات متحده، ۱ TB، eSIM، Deep Blue‑قفلگشاییشده (پریمیم تجدید شده) - ۱٬۰۴۸٫۰۰ دلار
Apple iPhone 17 Pro، نسخهٔ ایالات متحده، ۲۵۶ GB، eSIM، Silver‑قفلگشاییشده (پریمیم تجدید شده)
Bestpreis 1419.99 € x-kom
Apple iPhone 18 Pro 256GB سیاه
- ۱۴۲۹ € afbshop
- ۱۴۳۴٫۹ € FundK
- ۱۴۳۹ € mobizone
فهرست مطالب
- نتیجهگیری درباره Apple iPhone 18 Pro
- مشخصات Apple iPhone 18 Pro
- کیس – گوشی مقاوم در برابر آب اپل با ظاهری مدرن
- ویژگیها – iPhone 18 Pro جمعوجور با حداکثر ۲ TB حافظه
- نرمافزار – مدل Pro جمعوجور با Dynamic Island کوچکتر
- ارتباطات و GNSS – Apple iPhone 18 Pro با مودم جدید
- ویژگیهای تلفن و کیفیت صدا – گوشی برجسته با eSIM و دو سیمکارت
- دوربینها – iPhone 18 Pro با دیافراگم متغیر و تثبیت تصویر نوری
- لوازم جانبی و گارانتی – Apple iPhone 18 Pro فقط با کابل USB
- دستگاههای ورودی و عملیات – حسگر اثرانگشت در این گوشی اپل ندارند، اما Face ID موجود است
- صفحه نمایش – اپل پنل OLED را بهخوبی اجرا کرده است
- عملکرد – iPhone 18 Pro با A20 Pro و ۱۲ GB RAM
- انتشار الکترواشعاری – iPhone 18 Pro با فناوری خنککننده جدید که در استفاده روزمره تفاوت چندانی ایجاد نمیکند
- عمر باتری – گوشی پرچمدار جمعوجور با باتری کوچک
- امتیاز کلی Notebookcheck
- گزینههای ممکن برای مقایسه
مشخصات Apple iPhone 18 Pro
Apple iPhone 18 Pro (سری iPhone 18)
پردازنده
Apple A20 Pro 6c, 2 × 4.9 GHz Apple M6 S‑Core, 4 × 2.6 GHz Apple M6 E‑Core
کارت گرافیک
Apple A20 Pro 7‑core GPU
حافظه
۱۲ GB
صفحه نمایش
۶.۳۰ اینچ ۱۹.۵:۹، ۲۶۲۲ × ۱۲۰۶ پیکسل ۴۵۸ PPI، حسگر لمسی خازنی، OLED، Ceramic Shield 2، بدون درخشندگی، HDR، ۱۲۰ Hz
حافظه داخلی
۲۵۶ GB NVMe، ۲۵۶ GB، ۲۳۲ GB فضای خالی
اتصالات
۱ USB 3.1 Gen2، USB‑C Power Delivery (PD)، ۱ HDMI، ۱ DisplayPort، اتصالات صوتی: USB‑C، ۱ خواننده اثرانگشت، NFC، حسگر روشنایی، حسگرها: Face ID، شتابسنج، ژیروسکوپ، حسگر نزدیکی، قطبنما، فشارسنج
شبکه
802.11 a/b/g/n/ac/ax/be (Wi‑Fi 4/5/6/6E/7)، بلوتوث 6.0، 5G: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n26, n28, n30, n66, n70, n75, n38, n40, n41, n48, n53, n77, n78, n79؛ 4G: 1‑5, 7‑8, 12‑13, 17‑20, 25‑26, 28, 30, 32, 66, 106, 34, 38‑40, 41‑42, 48, 53؛ 3G: 850, 900, 1.700/2.100, 1.900, 2.100 MHz؛ 2G: 850, 900, 1.800, 1.900 MHz؛ دو سیمکارت، LTE، 5G، GPS
ابعاد
ارتفاع × عرض × عمق (میلیمتر): ۸.۸ × ۱۵۰ × ۷۱.۹ (≈ ۳.۵ × ۵.۹۱ × ۲.۸۳ اینچ)
باتری
۴۰۵۶ mAh لیتیوم‑یون
شارژ
شارژ بیسیم، شارژ سریع / Quickcharge
سیستمعامل
Apple iOS 27
دوربین
دوربین اصلی: ۴۸ MP (f/1.5‑4.0, OIS, ۲۴ mm, 1/1.28″) + ۴۸ MP (زووم اپتیکال ۴×, f/2.8, 1/2.55″, تله، ۱۰۰ mm) + ۴۸ MP (f/2.2, 1/2.55″, اولتراواید، ۱۳ mm) + TOF 3D
دوربین ثانویه: ۱۸ MP (f/1.9, PDAF, ۲۰ mm, 1080p@120fps)
ویژگیهای تکمیلی
بلندگوها: استریو، صفحهکلید: صفحهکلید مجازی، کابل USB، iOS، گارانتی ۱۲ ماه، کدکهای صوتی Bluetooth: SBC, AAC | GNSS دو باند: GPS, Glonass, BeiDou, Galileo, QZSS, NavIC | HDR: HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision | DRM Widevine L1 | دو eSIM | IP68 | SAR بدنه: 1.49 W/kg, SAR سر: 1.49 W/kg، بدون فن، مقاوم در برابر آب
وزن
۲۱۱ g (≈ ۷.۴۴ oz / ۰.۴۷ پوند)
قیمت
۱۴۴۹ یورو
لینکها
صفحه اصلی اپل
توجه: ممکن است سازنده از مؤلفههای مختلف از تأمینکنندگان گوناگون استفاده کند، از جمله پنلهای صفحهنمایش، درایورها یا حافظهها با مشخصات مشابه.
see all specifications
[+ ] Add to comparison» Compare devices
کیس – گوشی ضدآب اپل با ظاهری مدرن
ⓘ apple.com
انتخاب رنگ برای Apple iPhone 18 Pro
iPhone 18 Pro تقریباً شبیه iPhone 17 Pro است، اما اپل تغییرات جزئی در طراحی اعمال کرده است. هر کسی که میخواهد بلافاصله نشان دهد از گوشی پرچمدار جدید استفاده میکند، باید رنگهای اختصاصی Glacier (آبی روشن) یا Burgundy (سرخ تیره) را هنگام خرید انتخاب کند.
مدل Pro اپل دوباره دارای گواهی IP68 برای مقاومت در برابر گرد و غبار و آب است. با وزن ۲۱۱ گرم، iPhone 18 Pro نسبت به یک گوشی جمعوجور کمی سنگین است، اما کیفیت ساخت بسیار خوبی دارد. شاسی حس پرمیوم دارد و در دست احساس «گرد” خوشایندی میدهد.
روغنساز جلو از Ceramic Shield 2 استفاده میکند که سال گذشته معرفی شد، در حالی که پشت فقط از Ceramic Shield نسل اول بهره میبرد. مشابه مدل پیشین، مدل Pro فعلی اپل دارای دکمه Action و دکمه Camera است.




مقایسه ابعاد
Samsung Galaxy S26 Ultra Google Pixel 10 Pro Xiaomi 17 Pro Apple iPhone 18 Pro Apple iPhone 17 Pro DIN A6 ❌
ویژگیها – iPhone 18 Pro جمعوجور با حداکثر ۲ TB حافظه
بهجز یک پرتوفرستنده IR، اپل گوشی پرچمدار جمعوجور خود را با تمام ویژگیهای موجود در حال حاضر میپوشاند. ارتباط ماهوارهای که در اروپا به «SOS اضطراری» محدود است و بهصورت دائمی رایگان نیست، یک چیپ UWB و NFC، شارژ بیسیم با MagSafe یا Qi2، و یک پورت USB 3.2 (Gen 2) سریع.
نرمافزار – مدل Pro جمعوجور با Dynamic Island کوچکتر
iPhone 18 Pro با iOS 27 ارائه میشود؛ میتوانید در این مقاله درباره تمام ویژگیهای جدید بخوانید. سوراخ پنکه در نسل فعلی کمی کوچکتر است، اما اکنون Dynamic Island میتواند سه ویجت را نمایش دهد. برخی خدمات هوش مصنوعی اکنون نیاز به اشتراکگذاری پولی (Apple One Premier) دارند.
اپل هنوز بیانیهٔ خاصی دربارهٔ پشتیبانی از بهروزرسانیها ارائه نمیدهد. بر پایهٔ سابقهٔ خود، خریداران میتوانند انتظار پشتیبانی نرمافزاری حدود پنج سال داشته باشند.

پایداری
Apple گوشی iPhone 18 Pro را در بستهبندی ظاهراً بدون پلاستیک عرضه میکند. در گزارش پایداری خود، Apple همچنین اطلاعاتی دربارهٔ نسبت مواد بازیافتی و نرخهای بازیافت برای مواد خاکی نادر و فلزات گرانبها ارائه میدهد. برنامه تعمیر خود‑سرویسی نیز برای iPhoneها ارائه شده است.
ارتباطات و GNSS – Apple iPhone 18 Pro با مودم جدید
iPhone 18 Pro از Wi‑Fi 7 و Bluetooth 6.0 مدرن پشتیبانی میکند. هنگام ترکیب با روتر مرجع Asus ما، نرخهای انتقال داده بالا و پایداری امکانپذیر است، اگرچه نرخ داده میتواند نسبت به Find X9 Ultra یا Xiaomi 17 Ultra کمی بالاتر باشد.
پوشش باندهای فرکانسی موبایل بسیار خوب است. برای اولین بار در اروپا، iPhone 18 Pro از مودم سلولی اختصاصی Apple به نام Apple C2 استفاده میکند. بدین ترتیب Apple بهتدریج از Qualcomm بهعنوان تأمینکننده فاصله میگیرد. Apple همچنین ادعا میکند کارایی و سرعت بهبود یافتهاند.
| شبکهبندی | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 Pro 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 transmit Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 1790 (min: 1689) MBit/s ∼85% |
| iperf3 receive Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 1943 (min: 1897) MBit/s ∼82% |
| Google Pixel 10 Pro 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 transmit AXE11000 | 928 (min: 844) MBit/s ∼86% |
| iperf3 receive AXE11000 | 916 (min: 903) MBit/s ∼72% |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | 1571 MBit/s ∼85% |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | 1742 (min: 1566) MBit/s ∼100% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 transmit AXE11000 | 946 (min: 475) MBit/s ∼88% |
| iperf3 receive AXE11000 | 927 (min: 879) MBit/s ∼73% |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | 1844 (min: 911) MBit/s ∼100% |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | 1619 (min: 1324) MBit/s ∼93% |
| iperf3 transmit Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 2017 (min: 1945) MBit/s ∼96% |
| iperf3 receive Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 2173 (min: 1784) MBit/s ∼92% |
| Xiaomi 17 Pro 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 transmit AXE11000 | 1076 (min: 975) MBit/s ∼100% |
| iperf3 receive AXE11000 | 1264 (min: 1065) MBit/s ∼100% |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | 1113 (min: 1045) MBit/s ∼60% |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | 1292 (min: 1201) MBit/s ∼74% |
| Apple iPhone 17 Pro 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 transmit AXE11000 | 834 (min: 647) MBit/s ∼78% |
| iperf3 receive AXE11000 | 824 (min: 780) MBit/s ∼65% |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | 1667 (min: 1563) MBit/s ∼90% |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | 1216 (min: 1179) MBit/s ∼70% |
| iperf3 receive RT‑BE96U WiFi7 | 1411 (min: 1363) MBit/s ∼81% |
| iperf3 transmit RT‑BE96U WiFi7 | 1733 (min: 1590) MBit/s ∼100% |
| متوسط 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 transmit AXE11000 | 956 (min: 595) MBit/s ∼89% |
| iperf3 receive AXE11000 | 1040 (min: 459) MBit/s ∼82% |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | 1289 (min: 508) MBit/s ∼70% |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | 1507 (min: 719) MBit/s ∼87% |
| iperf3 transmit Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 2100 (min: 316) MBit/s ∼100% |
| iperf3 receive Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 2368 (min: 396) MBit/s ∼100% |
| iperf3 receive RT‑BE96U WiFi7 | 1746 (min: 1411) MBit/s ∼100% |
| iperf3 transmit RT‑BE96U WiFi7 | 1488 (min: 1354) MBit/s ∼86% |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند | |
| iperf3 transmit AXE11000 | 663 (min: 52.5) MBit/s ∼62% |
| iperf3 receive AXE11000 | 693 (min: 52.2) MBit/s ∼55% |
| iperf3 transmit AXE11000 6GHz | 1258 (min: 287) MBit/s ∼68% |
| iperf3 receive AXE11000 6GHz | 1413 (min: 339) MBit/s ∼81% |
| iperf3 transmit Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 1643 (min: 316) MBit/s ∼78% |
| iperf3 receive Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 1792 (min: 328) MBit/s ∼76% |
| iperf3 receive RT‑BE96U WiFi7 | 1616 (min: 343) MBit/s ∼93% |
| iperf3 transmit RT‑BE96U WiFi7 | 1409 (min: 341) MBit/s ∼81% |
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be؛ iperf3 transmit AXE11000 6GHz؛ iperf 3.1.3: Ø1813 (911‑1876) MBit/s
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be؛ iperf3 receive AXE11000 6GHz؛ iperf 3.1.3: Ø1618 (1324‑1681) MBit/s
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be؛ iperf3 transmit AXE11000؛ iperf 3.1.3: Ø930 (475‑968) MBit/s
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be؛ iperf3 receive AXE11000؛ iperf 3.1.3: Ø925 (879‑939) MBit/s
Apple iPhone 18 Pro 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be؛ iperf3 transmit Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U؛ iperf 3.21، 6GHz: Ø1790 (1689‑1862) MBit/s
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be؛ iperf3 transmit Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U؛ iperf 3.21، 5 GHz: Ø2016 (1945‑2080) MBit/s
Apple iPhone 18 Pro 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be؛ iperf3 receive Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U؛ iperf 3.21، 6GHz: Ø1943 (1897‑1987) MBit/s
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be؛ iperf3 receive Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U؛ iperf 3.21، 5 GHz: Ø2178 (1784‑2273) MBit/s
دوبند GNSS با تمام شبکههای ماهوارهای جهانی برای موقعیتیابی قابل استفاده است. موقعیتیابی سریع و دقیق است. در یک سفر دوچرخهسواری، iPhone 18 Pro مسیر ما را بهخوبی ثبت میکند، اگرچه انحرافات جزئی آشکار هستند.
Apple iPhone 18 Pro
Apple iPhone 18 Pro
Apple iPhone 18 Pro
Garmin Venu 2
Garmin Venu 2
Garmin Venu 2
ویژگیهای تلفن و کیفیت تماس – برترین گوشی هوشمند با eSIM و دو سیم کارت
در اروپا، iPhone 18 Pro هنوز میتواند با یک nanoSIM و یک eSIM اضافی استفاده شود. دو eSIM نیز میتوانند برای عملکرد دو‑سیم کارت بهکار روند. VoLTE و تماس Wi‑Fi پشتیبانی میشوند.
کیفیت صدا چشمگیر است و نویز پسزمینهٔ کمفرکانس بهطور قابل اعتماد فیلتر میشود.
دوربینها – iPhone 18 Pro دارای دیافراگم متغیر با تثبیتکننده تصویر نوری
سلفی با Apple iPhone 18 Pro
با مدلهای Pro فعلی خود، اپل برای اولین بار دوربین اصلی با دیافراگم متغیر ارائه میدهد که از شش لبه پلاستیکی و یک موتور کوچک تشکیل شده است. حداکثر دیافراگم f/1.48 میتواند بهصورت دستی در سه مرحله به f/4 کاهش یابد. این امکان باعث میشود پسزمینه یا واضح شود یا محو گردد. اما این اصلاً تغییر بزرگی نیست؛ دلیلی وجود دارد که چرا این ویژگی دوربین تقریباً در کل بخش اندروید رها شده است.
علاوه بر دیافراگم متغیر، اپل امکانات متعددی مانند ProRes و ProRAW، همچنین تصویر مرجع جدید اپل برای عکسهای اصلی بدون ویرایش و حالت Pro جامع را ارائه میدهد. با این حال، کیفیت عکس دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی گاهی جای بهبود دارد. آیفون 18 Pro در گیرایی و جزئیات، بهویژه در عمق صحنه، کمبود دارد. ما عکسهای taken in low light را دوست داریم.
تحلیل ColorChecker ما دقت رنگ خوبی را نشان میدهد، اما انحرافات ΔE بدتر از آیفون 17 Pro هستند.
تقریباً هیچ تغییری در لنزهای فوق عریض و تلهفوتو ایجاد نشده است. آنها در نور روز نتایج خوبی میدهند، اما حسگرهای کوچک (1/2.55″) در نور کم محدودیتهای خود را نشان میدهند.
Image comparison
یک صحنه را انتخاب کنید و در داخل تصویر اول حرکت کنید. یک کلیک موقعیت را در صفحههای لمسی تغییر میدهد. یک کلیک روی تصویر بزرگنمایی شده، تصویر اصلی را در پنجرهای جدید باز میکند. تصویر اول، عکس مقیاسدار دستگاه تست را نشان میدهد.
Main cameraMain cameraLow LightUltra wide angle

click to load images
Apple iPhone 18 Pro
Oppo Find X9 Pro
Apple iPhone 17
Canon EOS 600D
click to load images
Apple iPhone 18 Pro
Oppo Find X9 Pro
Apple iPhone 17
Canon EOS 600D
click to load images
Apple iPhone 18 Pro
Oppo Find X9 Pro
Apple iPhone 17
Canon EOS 600D
click to load images
Apple iPhone 18 Pro

6.6 ∆E
7.7 ∆E
4.9 ∆E
5.1 ∆E
6.6 ∆E
4.6 ∆E
6.1 ∆E
1 ∆E
10.2 ∆E
5.8 ∆E
5.3 ∆E
5 ∆E
4.6 ∆E
4.8 ∆E
6.6 ∆E
3.1 ∆E
7 ∆E
5.9 ∆E
15.2 ∆E
11.6 ∆E
10.4 ∆E
8.2 ∆E
9.8 ∆E
10.9 ∆E
ColorChecker Apple iPhone 18 Pro: 6.96 ∆E min: 1.05 – max: 15.18 ∆E

11 ∆E
5.8 ∆E
9.2 ∆E
8.2 ∆E
9.1 ∆E
7.5 ∆E
4.3 ∆E
5.6 ∆E
8 ∆E
10.1 ∆E
2.1 ∆E
4.3 ∆E
9.5 ∆E
2.6 ∆E
4.8 ∆E
3.1 ∆E
8.8 ∆E
7.3 ∆E
15.2 ∆E
12.5 ∆E
12.1 ∆E
9.6 ∆E
11.9 ∆E
12.4 ∆E
ColorChecker Apple iPhone 18 Pro: 8.13 ∆E min: 2.08 – max: 15.21 ∆E

Apple iPhone 18 Pro 
Apple iPhone 18 Pro
Accessories and warranty – Apple iPhone 18 Pro with USB cable only
اپل در iPhone 18 Pro خود چیزهای زیادی ارائه نمیدهد. از نخستین بسته، تنها یک کابل USB (Type‑C در هر دو سر) و یک ابزار SIM همراه است. با این حال، اپل در فروشگاه خود طیف وسیعی از لوازم جانبی را بهقیمتهای متفاوت عرضه میکند.
ضمانت در بسیاری از کشورها محدود به ۱۲ ماه است. با این حال، بسته بیمهای اختیاری میتوان با Apple Care+ خرید.
Input devices and operation – No fingerprint sensor in the Apple phone, but Face ID instead
صفحهلمس iPhone 18 Pro به سرعت و دقت بالا واکنش نشان میدهد و ورودی لمسی شناختهشده بر روی پشت نیز موجود است. موتور Taptic Engine اپل بازخورد لمسی عالیای فراهم میکند.
Face ID برای امنیت بیومتریک در دسترس است. سیستم تشخیص چهره سهبعدی کاربر را بهطور قابلاعتماد و سریع شناسایی میکند. جای تاسف است که اپل حسگر اثر انگشت ارائه نمیدهد، زیرا دو روش باز کردن قفل سطوح متفاوتی از راحتی روزمره را فراهم میکنند.
Display – Apple nails the OLED panel
Subpixel photo
در صفحهنمایش OLED مدل Pro کوچکتر تغییر خاصی ایجاد نشده است. iPhone 18 Pro دارای صفحهنمایشی 6.3 اینچی است که با نرخ تازهسازی متغیر 1 تا 120 هرتز کار میکند. روشنایی نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است. اندازهگیری ما در APL18 حدود ۳۰۰۰ cd/m² بوده که همان مقدار مشخصشده توسط اپل برای حداکثر روشنایی است.
صفحهنمایش OLED بنابراین روشن، زیبا و نسبتاً دقیق رنگی است. اما وقتی به کاهش بازتابها میرسیم، اپل باید هر چه زودتر از پرچمپرچمهای سامسونگ الهام بگیرد.
در حالی که پرچمهای چین بهویژه از فرکانس چشمدوست تا بیش از ۴۳۲۰ هرتز برای تنظیم روشنایی PWM استفاده میکنند، اپل همچنان در iPhone 18 Pro از محدوده فرکانس پایین حدود ۴۸۰ هرتز استفاده میکند. پایه فرکانسی که ما در کمترین روشنایی اندازهگیری کردیم فقط ۶۰ هرتز است. با این حال، فناوری Display Pulse Smoothing در اینجا به کار رفته و عمق مدولاسیون بسیار کم ۱۲٪ را در اندازهگیری ما ایجاد میکند.
| 1298cd/m²1302cd/m²1264cd/m²1302cd/m²1314cd/m²1288cd/m²1277cd/m²1301cd/m²1255cd/m² |
|---|
Distribution of brightness
tested with X‑Rite i1Pro 3
Maximum: 1314 cd/m² (Nits) Average: 1289 cd/m² Minimum: 5 cd/m²
Brightness Distribution: 96 %
Center on Battery: 1314 cd/m²
Contrast: ∞:1 (Black: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 2.07 | ∀{0.5-29.43 Ø4.69}
ΔE Greyscale Calman: 3.7 | ∀{0.09-98 Ø4.94}
99.7% sRGB (Calman 2D)
Gamma: 2.223
CCT: 7016 K
| Apple iPhone 18 ProOLED, 2622×1206, 6.3″ | Google Pixel 10 ProOLED, 2856×1280, 6.3″ | Samsung Galaxy S26 UltraDynamic AMOLED 2X, 3120×1440, 6.9″ | Xiaomi 17 ProLTPO AMOLED, 2656×1220, 6.3″ | Apple iPhone 17 ProOLED, 2622×1206, 6.3″ | |
|---|---|---|---|---|---|
| نمایش | 7% | -6% | 1% | ||
| حداکثر روشنایی APL18 (cd/m²) | 3012 | 3199 6% | 2713 -10% | 3044 1% | |
| حداکثر روشنایی HDR (cd/m²) | 2998 | 3207 7% | 2975 -1% | 2997 0% | |
| زمانهای پاسخ | -83% | -74% | -29% | -70% | |
| زمان پاسخ خاکستری ۵۰٪ / خاکستری ۸۰٪ * (میلیثانیه) | 0.9 ?(0.5, 0.4) | 1.31 ?(0.513, 0.8015) -46% | 0.84 ?(0.451, 0.3885) 7% | 0.7 ?(0.3, 0.4) 22% | 1.13 ?(0.53, 0.602) -26% |
| زمان پاسخ سیاه / سفید * (میلیثانیه) | 0.4 ?(0.2, 0.2) | 1.04 ?(0.505, 0.5395) -160% | 1.25 ?(0.5915, 0.6615) -213% | 0.6 ?(0.3, 0.3) -50% | 1.04 ?(0.476, 0.56) -160% |
| فرکانس PWM (هرتز) | 60 | 240 | 240 | 120 | 240 |
| دامنه PWM * (%) | 12 | 17.24 -44% | 13.99 -17% | 19 -58% | 14.89 -24% |
| صفحه | 58% | 12% | 23% | 14% | |
| سطح روشنایی متوسط (cd/m²) | 1314 | 2161 64% | 1339 2% | 1071 -18% | 1059 -19% |
| روشنایی (cd/m²) | 1289 | 2198 71% | 1381 7% | 1048 -19% | 1060 -18% |
| توزیع روشنایی (%) | 96 | 94 -2% | 94 -2% | 96 0% | 99 3% |
| سطح سیاه * (cd/m²) | |||||
| **Colorchecker dE 2000 * ** | 2.07 | 0.7 66% | 2.5 -21% | 0.98 53% | 1.3 37% |
| **حداکثر Colorchecker dE 2000 * ** | 5.68 | 1.8 68% | 3.8 33% | 2.58 55% | 3.6 37% |
| **Greyscale dE 2000 * ** | 3.7 | 0.8 78% | 1.7 54% | 1.2 68% | 2.1 43% |
| گاما | 2.223 99% | 2.19 100% | 2.05 107% | 2.221 99% | 2.2 100% |
| دما رنگی (CCT) | 7016 93% | 6646 98% | 6498 100% | 6703 97% | 6542 99% |
| متوسط کلی (برنامه / تنظیمات) | -6% / 10% | -23% / -15% | -3% / 6% | -18% / -11% |
- … عدد کمتر بهتر است
لرزش صفحه / PWM (پالسعرضی مدولهسازی)
ℹ
برای کاهش روشنایی صفحه، برخی لپتاپها بهسادگی نور پسزمینه را با سرعت بالا روشن و خاموش میکنند – روشی که بهنام پالسعرضی مدولهسازی (PWM) شناخته میشود. این فرکانس چرخهسازی ideally باید برای چشم انسان قابلتشخیص نباشد. اگر این فرکانس بیش از حد پایین باشد، کاربران با چشمهای حساس ممکن است خستگی، سردرد یا حتی لرزش صفحه را بهطور کامل احساس کنند.
| رزرش صفحه / PWM شناسایی شده | 60 هرتز دامنه: 12 % | ![]() |
|---|---|---|
| نور پسزمینه نمایش در 60 هرتز میلرزد (بدترین حالت، مثلاً با استفاده از PWM). فرکانس 60 هرتز بسیار پایین است، بنابراین این لرزش ممکن است پس از استفاده طولانی مدت باعث خستگی چشم و سردرد شود. در مقایسه: 52٪ از تمام دستگاههای تستشده برای کاهش نور از PWM استفاده نمیکنند. اگر PWM شناسایی شود، متوسط فرکانس اندازهگیریشده 7605 هرتز (حداقل: 5 – حداکثر: 343500) بوده است. |
حداکثر روشنایی
روشنایی ۷۵٪
روشنایی ۵۰٪
روشنایی ۲۵٪
حداقل روشنایی
سلسلهٔ اندازهگیری با سطح بزرگنمایی ثابت و تنظیمات روشنایی مختلف (اگرچه نمودار دامنه در کمترین روشنایی صاف به نظر میرسد، این به دلیل مقیاسبندی است. نسخهٔ بزرگنمایی شدهٔ دامنه در کمترین روشنایی را میتوانید در جعبه اطلاعات ببینید.)
دقت رنگ (True Tone غیرفعال، فضای رنگ هدف: sRGB)
فضای رنگ (True Tone غیرفعال، فضای رنگ هدف: sRGB)
پالایش خاکستری (True Tone غیرفعال، فضای رنگ هدف: sRGB)
اشباع رنگ (True Tone غیرفعال، فضای رنگ هدف: sRGB)
زمانهای پاسخ صفحه نمایش
ℹ
زمانهای پاسخ صفحه نمایش نشان میدهند که صفحه چقدر سریع میتواند از یک رنگ به رنگ دیگر تغییر کند. زمانهای پاسخ آرام میتوانند باعث تصویرهای پسزمینهای شوند و اشیای در حال حرکت را تار میکنند (پدیدهٔ Ghosting). بازیکنان عناوین سهبعدی پر سرعت باید به زمانهای پاسخ سریع توجه ویژهای داشته باشند.
| ↔ زمان واکنش سیاه به سفید | ||
|---|---|---|
| ۰٫۴ میلیثانیه … افزایش ↗ و کاهش ↘ ترکیبی | ↗ ۰٫۲ میلیثانیه افزایش | ![]() |
| ↘ ۰٫۲ میلیثانیه کاهش | ||
| صفحه نمایش در آزمایشهای ما زمانهای واکنش بسیار سریعی را نشان میدهد و برای بازیهای پر سرعت بسیار مناسب است. در مقایسه، تمام دستگاههای آزمونشده بین ۰٫۱ (حداقل) تا ۲۴۰ (حداکثر) میلیثانیه قرار دارند. » ۰٪ از تمام دستگاهها بهتر هستند. این بدین معنی است که زمان واکنش اندازهگیریشده بهتر از متوسط تمام دستگاههای آزمونشده (۱۹٫۷ میلیثانیه) است. | ||
| ↔ زمان واکنش از خاکستری ۵۰٪ به خاکستری ۸۰٪ | ||
| ۰٫۹ میلیثانیه … افزایش ↗ و کاهش ↘ ترکیبی | ↗ ۰٫۵ میلیثانیه افزایش | ![]() |
| ↘ ۰٫۴ میلیثانیه کاهش | ||
| صفحه نمایش در آزمایشهای ما زمانهای واکنش بسیار سریعی را نشان میدهد و برای بازیهای پر سرعت بسیار مناسب است. در مقایسه، تمام دستگاههای آزمونشده بین ۰٫۱۳ (حداقل) تا ۶۳۶ (حداکثر) میلیثانیه قرار دارند. » ۴٪ از تمام دستگاهها بهتر هستند. این بدین معنی است که زمان واکنش اندازهگیریشده بهتر از متوسط تمام دستگاههای آزمونشده (۳۰٫۷ میلیثانیه) است. |
عملکرد – آیفون ۱۸ پرو با A20 Pro و ۱۲ گیگابایت رم
در قلب آیفون ۱۸ پرو، پردازندهٔ جدید Apple A20 Pro قرار دارد؛ اولین پردازندهٔ ARM شرکت Apple با فناوری ۲ نانومتری. این چیپست شامل دو هستهٔ جدید «سوپر» و چهار هستهٔ بهینهسازی انرژی است که رقبای اندرویدی آن را در Geekbench، بهویژه در عملکرد تکهستهای، پشت سر میگذارد. واحد NPU با عرض باند حافظه ۵۰ درصد بالاتر برای برنامههای هوش مصنوعی، همچنین در آزمونهای بنچمارک، Snapdragon 8 Elite Gen5 را پشت سر میگذارد.
Geekbench 7.0 | Geekbench 6.7 | Antutu v11 | AImark | Geekbench AI
| Geekbench 7.0 | |
|---|---|
| یکهستهای | |
| Apple iPhone 18 Pro Apple A20 Pro، GPU ۷ هستهای A20 Pro، ۱۲۲۸۸ | ۴۰۵۵ امتیاز |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | ۴۰۵۵ امتیاز ۰٪ |
| Apple iPhone 17 Pro Apple A19 Pro، GPU ۶ هستهای A19 Pro، ۱۲۲۸۸ | ۳۱۷۵ امتیاز -۲۲٪ |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy، Adreno 840، ۱۲۲۸۸ | ۳۱۴۲ امتیاز -۲۳٪ |
| متوسط دستهٔ گوشی هوشمند (۵۱۴ – ۴۰۵۵، n=40، ۲ سال اخیر) | ۱۵۸۵ امتیاز -۶۱٪ |
| چندهستهای | |
| Apple iPhone 18 Pro Apple A20 Pro، GPU ۷ هستهای A20 Pro، ۱۲۲۸۸ | ۱۱۶۲۲ امتیاز |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | ۱۱۶۲۲ امتیاز ۰٪ |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy، Adreno 840، ۱۲۲۸۸ | ۱۰۳۹۸ امتیاز -۱۱٪ |
| Apple iPhone 17 Pro Apple A19 Pro، GPU ۶ هستهای A19 Pro، ۱۲۲۸۸ | ۹۰۰۳ امتیاز -۲۳٪ |
| متوسط دستهٔ گوشی هوشمند (۱۳۶۸ – ۱۱۶۲۲، n=40، ۲ سال اخیر) | ۵۵۰۴ امتیاز -۵۳٪ |
| Geekbench 6.7 | |
|---|---|
| تکهسته | |
| Apple iPhone 18 ProApple A20 Pro، GPU ۷ هستهای A20 Pro، ۱۲۲۸۸ | 4733 Points |
| میانگین Apple A20 Pro (۴۷۲۵ – ۴۷۳۳، n=2) | 4729 Points 0% |
| Apple iPhone 17 ProApple A19 Pro، GPU ۶ هستهای A19 Pro، ۱۲۲۸۸ | 3803 Points -20% |
| Samsung Galaxy S26 UltraQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، ۱۲۲۸۸ | 3759 Points -21% |
| Xiaomi 17 ProQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5، Adreno 840، ۱۶۳۸۴ | 3587 Points -24% |
| Google Pixel 10 ProGoogle Tensor G5، DXT-48-1536، ۱۶۳۸۴ | 2308 Points -51% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (۱۹۶ – ۴۷۳۳، n=188، دو سال اخیر) | 1886 Points -60% |
| چندهسته | |
| Apple iPhone 18 ProApple A20 Pro، GPU ۷ هستهای A20 Pro، ۱۲۲۸۸ | 12854 Points |
| میانگین Apple A20 Pro (۱۲۵۷۵ – ۱۲۸۵۴، n=2) | 12715 Points -1% |
| Samsung Galaxy S26 UltraQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، ۱۲۲۸۸ | 11337 Points -12% |
| Xiaomi 17 ProQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5، Adreno 840، ۱۶۳۸۴ | 10798 Points -16% |
| Apple iPhone 17 ProApple A19 Pro، GPU ۶ هستهای A19 Pro، ۱۲۲۸۸ | 10097 Points -21% |
| Google Pixel 10 ProGoogle Tensor G5، DXT-48-1536، ۱۶۳۸۴ | 6314 Points -51% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (۸۳۰ – ۱۲۸۵۴، n=188، دو سال اخیر) | 5729 Points -55% |
| Antutu v11 – امتیاز | |
|---|---|
| Samsung Galaxy S26 UltraQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، ۱۲۲۸۸ | 3882009 Points +10% |
| Apple iPhone 18 ProApple A20 Pro، GPU ۷ هستهای A20 Pro، ۱۲۲۸۸ | 3529081 Points |
| میانگین Apple A20 Pro (n=1) | 3529081 Points 0% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (۱۹۶ – ۴۷۳۳، n=188، دو سال اخیر) | 1886 Points -60% |
| Apple iPhone 17 ProApple A19 Pro، GPU ۶ هستهای A19 Pro، ۱۲۲۸۸ | 2413726 Points -32% |
| AImark – امتیاز v3.x | |
|---|---|
| Apple iPhone 17 ProApple A19 Pro، GPU ۶ هستهای A19 Pro، ۱۲۲۸۸ | 37423 Points +12% |
| Apple iPhone 18 ProApple A20 Pro، GPU ۷ هستهای A20 Pro، ۱۲۲۸۸ | 33309 Points |
| میانگین Apple A20 Pro (n=1) | 33309 Points 0% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (۲۹۳ – ۳۰۷۵۲۸، n=67، دو سال اخیر) | 13892 Points -58% |
| Samsung Galaxy S26 UltraQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، ۱۲۲۸۸ | 2076 Points -94% |
| Google Pixel 10 ProGoogle Tensor G5، DXT-48-1536، ۱۶۳۸۴ | 1477 Points -96% |
| Geekbench AI | |
|---|---|
| دقت تکنقطهای NPU 1.7 | |
| Apple iPhone 18 ProApple A20 Pro، GPU ۷ هستهای A20 Pro، ۱۲۲۸۸ | 7066 Points |
| میانگین Apple A20 Pro (n=1) | 7066 Points 0% |
| Apple iPhone 17 ProApple A19 Pro، GPU ۶ هستهای A19 Pro، ۱۲۲۸۸ | 5143 Points -27% |
| Samsung Galaxy S26 UltraQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، ۱۲۲۸۸ | 704 Points -90% |
| Xiaomi 17 ProQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5، Adreno 840، ۱۶۳۸۴ | 644 Points -91% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (۸۰ – ۷۰۶۶، n=134، دو سال اخیر) | 543 Points -92% |
| Google Pixel 10 ProGoogle Tensor G5، DXT-48-1536، ۱۶۳۸۴ | 478 Points -93% |
| دقت نیمنقطهای NPU 1.7 | |
| Apple iPhone 17 ProApple A19 Pro، GPU ۶ هستهای A19 Pro، ۱۲۲۸۸ | 35890 Points +191% |
| Apple iPhone 18 ProApple A20 Pro، GPU ۷ هستهای A20 Pro، ۱۲۲۸۸ | 12354 Points |
| میانگین Apple A20 Pro (n=1) | 12354 Points 0% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (۸۰ – ۳۵۱۳۹، n=134، دو سال اخیر) | 1450 Points -88% |
| Google Pixel 10 ProGoogle Tensor G5، DXT-48-1536، ۱۶۳۸۴ | 907 Points -93% |
| Samsung Galaxy S26 UltraQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، ۱۲۲۸۸ | 679 Points -95% |
| Xiaomi 17 ProQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5، Adreno 840، ۱۶۳۸۴ | 676 Points -95% |
| NPU کوانتیزهشده 1.7 | |
| Apple iPhone 17 ProApple A19 Pro، GPU ۶ هستهای A19 Pro، ۱۲۲۸۸ | 49889 Points +450% |
| Apple iPhone 18 ProApple A20 Pro، GPU ۷ هستهای A20 Pro، ۱۲۲۸۸ | 9071 Points |
| میانگین Apple A20 Pro (n=1) | 9071 Points 0% |
| Google Pixel 10 ProGoogle Tensor G5، DXT-48-1536، ۱۶۳۸۴ | 3792 Points -58% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (۱۲۴ – ۴۸۲۷۱، n=134، دو سال اخیر) | 2216 Points -76% |
| Samsung Galaxy S26 UltraQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، ۱۲۲۸۸ | 1530 Points -83% |
| Xiaomi 17 ProQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5، Adreno 840، ۱۶۳۸۴ | 1498 Points -83% |
چیپ گرافیکی A20 Pro دارای هفت هسته است. عملکرد آن در بنچمارک سهبعدی در سطح برتر است.
3DMark: Wild Life Extreme Unlimited | Wild Life Extreme | امتیاز Wild Life Unlimited | امتیاز Solar Bay | امتیاز Solar Bay Unlimited | امتیاز Solar Bay Extreme | امتیاز Solar Bay Extreme Unlimited | امتیاز Steel Nomad Light Unlimited | امتیاز Steel Nomad Light
| 3DMark / Wild Life Extreme Unlimited | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 ProA20 Pro، GPU ۷ هستهای، A20 Pro، ۲۵۶ گیگابایت NVMe | 10023 Points |
| Samsung Galaxy S26 UltraAdreno 840، SD 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 8053 Points -20% |
| Xiaomi 17 ProAdreno 840، SD 8 Elite Gen 5، ۱ ترابایت UFS 4.1 Flash | 6843 Points -32% |
| Apple iPhone 17 ProA19 Pro، GPU ۶ هستهای، A19 Pro، Apple ۵۱۲ گیگابایت NVMe | 5928 Points -41% |
| Google Pixel 10 ProDXT-48-1536، Tensor G5، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 3232 Points -68% |
| 3DMark / وایلد لایف اکستریم | |
|---|---|
| اپل آیفون ۱۸ پرو A20 Pro GPU ۷ هستهای، A20 Pro، ۲۵۶ گیگابایت NVMe | 9096 Points |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 7735 Points -15% |
| شیائومی 17 پرو Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5، ۱ ترابایت UFS 4.1 Flash | 6897 Points -24% |
| اپل آیفون ۱۷ پرو A19 Pro GPU ۶ هستهای، A19 Pro، اپل ۵۱۲ گیگابایت NVMe | 6001 Points -34% |
| گوگل پیکسل ۱۰ پرو DXT-48-1536، Tensor G5، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 3281 Points -64% |
| 3DMark / وایلد لایف امتیاز نامحدود | |
|---|---|
| اپل آیفون ۱۸ پرو A20 Pro GPU ۷ هستهای، A20 Pro، ۲۵۶ گیگابایت NVMe | 39243 Points |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 30624 Points -22% |
| اپل آیفون ۱۷ پرو A19 Pro GPU ۶ هستهای، A19 Pro، اپل ۵۱۲ گیگابایت NVMe | 26286 Points -33% |
| شیائومی 17 پرو Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5، ۱ ترابایت UFS 4.1 Flash | 25687 Points -35% |
| گوگل پیکسل ۱۰ پرو DXT-48-1536، Tensor G5، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 13193 Points -66% |
| 3DMark / سولار بی امتیاز | |
|---|---|
| اپل آیفون ۱۸ پرو A20 Pro GPU ۷ هستهای، A20 Pro، ۲۵۶ گیگابایت NVMe | 15787 Points |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 14321 Points -9% |
| شیائومی 17 پرو Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5، ۱ ترابایت UFS 4.1 Flash | 12656 Points -20% |
| اپل آیفون ۱۷ پرو A19 Pro GPU ۶ هستهای، A19 Pro، اپل ۵۱۲ گیگابایت NVMe | 11442 Points -28% |
| 3DMark / سولار بی امتیاز نامحدود | |
|---|---|
| اپل آیفون ۱۸ پرو A20 Pro GPU ۷ هستهای، A20 Pro، ۲۵۶ گیگابایت NVMe | 15563 Points |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 14525 Points -7% |
| شیائومی 17 پرو Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5، ۱ ترابایت UFS 4.1 Flash | 12679 Points -19% |
| اپل آیفون ۱۷ پرو A19 Pro GPU ۶ هستهای، A19 Pro، اپل ۵۱۲ گیگابایت NVMe | 12194 Points -22% |
| 3DMark / سولار بی اکستریم امتیاز | |
|---|---|
| اپل آیفون ۱۸ پرو A20 Pro GPU ۷ هستهای، A20 Pro، ۲۵۶ گیگابایت NVMe | 3265 Points |
| اپل آیفون ۱۷ پرو A19 Pro GPU ۶ هستهای، A19 Pro، اپل ۵۱۲ گیگابایت NVMe | 2131 Points -35% |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 1196 Points -63% |
| شیائومی 17 پرو Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5، ۱ ترابایت UFS 4.1 Flash (1.0.2.1) | 100 (9.59min – 9.59max) Points -97% |
| 3DMark / سولار بی اکستریم امتیاز نامحدود | |
|---|---|
| اپل آیفون ۱۷ پرو A19 Pro GPU ۶ هستهای، A19 Pro، اپل ۵۱۲ گیگابایت NVMe | 2109 Points |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 1124 Points |
| 3DMark / استیل نوماد لایت امتیاز نامحدود | |
|---|---|
| اپل آیفون ۱۸ پرو A20 Pro GPU ۷ هستهای، A20 Pro، ۲۵۶ گیگابایت NVMe | 4207 Points |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 3088 Points -27% |
| شیائومی 17 پرو Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5، ۱ ترابایت UFS 4.1 Flash | 2732 Points -35% |
| اپل آیفون ۱۷ پرو A19 Pro GPU ۶ هستهای، A19 Pro، اپل ۵۱۲ گیگابایت NVMe | 2630 Points -37% |
| گوگل پیکسل ۱۰ پرو DXT-48-1536، Tensor G5، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 1013 Points -76% |
| 3DMark / استیل نوماد لایت امتیاز | |
|---|---|
| اپل آیفون ۱۸ پرو A20 Pro GPU ۷ هستهای، A20 Pro، ۲۵۶ گیگابایت NVMe | 4198 Points |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 3084 Points -27% |
| شیائومی 17 پرو Adreno 840، SD 8 Elite Gen 5، ۱ ترابایت UFS 4.1 Flash (1.0.6.1) | 2707 (20min – 20max) Points -36% |
| اپل آیفون ۱۷ پرو A19 Pro GPU ۶ هستهای، A19 Pro، اپل ۵۱۲ گیگابایت NVMe | 2698 Points -36% |
| گوگل پیکسل ۱۰ پرو DXT-48-1536، Tensor G5، ۲۵۶ گیگابایت UFS 4.0 Flash | 1014 Points -76% |
جتاستریم ۲ | اسپیدومتر ۳ | اکتان V2 | موزیلا کراکن ۱.۱ | وباکسپرت ۵
| جتاستریم ۲ | |
|---|---|
| ۲.۰ کل | |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra (Chrome 146) | 422.954 Points |
| اپل آیفون ۱۷ پرو (Safari Mobile 26.0) | 329.095 Points |
| گوگل پیکسل ۱۰ پرو (Chrome 140) | 193.311 Points |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (63.9 – 423, n=117, دو سال گذشته) | 157.1 Points |
| ۲.۲ کل | |
| اپل آیفون ۱۷ پرو (Safari Mobile 26.0) | 469.169 Points +11% |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra (Chrome 146) | 429.726 Points +2% |
| اپل آیفون ۱۸ پرو (Safari Mobile 27) | 423.353 Points |
| متوسط اپل A20 Pro (n=1) | 423 Points 0% |
| گوگل پیکسل ۱۰ پرو (Chrome 140) | 274.298 Points -35% |
| شیائومی 17 پرو (Chrome 141) | 221.233 Points -48% |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (2 – 480, n=105, دو سال گذشته) | 206 Points -51% |
| اسپیدومتر ۳ – امتیاز ۳.۰ | |
|---|---|
| اپل آیفون ۱۸ پرو (Safari Mobile 27) | 56.5 runs/min |
| متوسط اپل A20 Pro (n=1) | 56.5 runs/min 0% |
| سامسونگ گلکسی S26 Ultra (Chrome 146) | 45.5 runs/min -19% |
| اپل آیفون ۱۷ پرو (Safari Mobile 26.0) | 41.7 runs/min -26% |
| گوگل پیکسل ۱۰ پرو (Chrome 140) | 20.6 runs/min -64% |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (3.06 – 56.5, n=82, دو سال گذشته) | 15.1 runs/min -73% |
| Octane V2 – امتیاز کل | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 Pro (Safari Mobile 27) | 160221 امتیاز |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | 160221 امتیاز 0% |
| Apple iPhone 17 Pro (Safari Mobile 26.0) | 119218 امتیاز -26% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | 105762 امتیاز -34% |
| Google Pixel 10 Pro (Chrome 140) | 84055 امتیاز -48% |
| Xiaomi 17 Pro (Chrome 141) | 61238 امتیاز -62% |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (6015 – 160221، n=134، آخرین 2 سال) | 51882 امتیاز -68% |
| Mozilla Kraken 1.1 – مجموع | |
|---|---|
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (216 – 2718، n=121، آخرین 2 سال) | 847 ms * -292% |
| Xiaomi 17 Pro (Chrome 141) | 511.76 ms * -137% |
| Google Pixel 10 Pro (Chrome 140) | 472.5 ms * -119% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | 283.6 ms * -31% |
| Apple iPhone 17 Pro (Safari Mobile 26.0) | 270.4 ms * -25% |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | 216 ms * -0% |
| Apple iPhone 18 Pro (Safari Mobile 27) | 215.9 ms * |
| WebXPRT 5 – کلی | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 Pro (Safari Mobile 27) | 139 امتیاز |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | 139 امتیاز 0% |
| Apple iPhone 17 Pro (Safari 26.6.1) | 97 امتیاز -30% |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (19 – 139، n=27، آخرین 2 سال) | 55 امتیاز -60% |
- … عدد کمتر بهتر است
انتشار – iPhone 18 Pro با فناوری خنککننده جدید که تفاوت کمی در استفاده روزانه دارد
دما
Apple ادعا میکند که خنکسازی غیرفعال در مدلهای Pro جدید با استفاده از محفظه بخار مؤثرتر بهبود یافته است. با این حال، اندازهگیریها و نتایج بنچمارک ما داستان متفاوتی را نشان میدهد. iPhone 18 Pro بهطور جزئی گرمتر میشود و بهطور متوسط نسبت به مدل قبلی، کمی بیشتر محدود میشود. با این حال، در مقایسه با رقابت Snapdragon 8 Elite Gen5، این نتایج بهطور کلی خوب هستند.
بار حداکثری
بیکار
| 42.3 °C108 F42.9 °C109 F41.1 °C106 F42.9 °C109 F43 °C109 F42.9 °C109 F42 °C108 F42.5 °C109 F42 °C108 F |
|---|
| حداکثر: 43 °C = 109 F میانگین: 42.4 °C = 108 F |
| 40.6 °C105 F41.7 °C107 F40.2 °C104 F40.6 °C105 F41.2 °C106 F42.8 °C109 F40.9 °C106 F41.2 °C106 F41.5 °C107 F |
|---|
| حداکثر: 42.8 °C = 109 F میانگین: 41.2 °C = 106 F |
منبع تغذیه (حداکثر) 42.9 °C = 109 F | دمای اتاق 20.9 °C = 70 F | Fluke t3000FC (کالیبره شده)، Voltcraft IR-260
بار حداکثری
بیکار
| 24 °C75 F24.3 °C76 F24.2 °C76 F24.5 °C76 F24.3 °C76 F24 °C75 F24.2 °C76 F24.3 °C76 F24 °C75 F |
|---|
| حداکثر: 24.5 °C = 76 F میانگین: 24.2 °C = 76 F |
| 24.5 °C76 F24.7 °C76 F24.5 °C76 F24.3 °C76 F24.5 °C76 F24.6 °C76 F24.5 °C76 F24.7 °C76 F24.6 °C76 F |
|---|
| حداکثر: 24.7 °C = 76 F میانگین: 24.5 °C = 76 F |
منبع تغذیه (حداکثر) 35.6 °C = 96 F | دمای اتاق 20.6 °C = 69 F | Fluke t3000FC (کالیبره شده)، Voltcraft IR-260
(-) متوسط دما برای سمت بالا تحت بار حداکثری 42.4 °C / 108 F است، در مقایسه با متوسط 33 °C / 91 F برای دستگاههای کلاس گوشیهای هوشمند.
(±) حداکثر دما در سمت بالا 43 °C / 109 F است، در مقایسه با متوسط 35.4 °C / 96 F، که برای کلاس گوشیهای هوشمند از 21.9 تا 247 °C متغیر است.
(±) سمت پایین تا حداکثر 42.8 °C / 109 F گرم میشود، در مقایسه با متوسط 34.1 °C / 93 F.
(+) در حالت بیکار، متوسط دما برای سمت بالا 24.2 °C / 76 F است، در مقایسه با متوسط دستگاه 33 °C / 91 F.
تستهای فشار 3DMark
| 3DMark | |
|---|---|
| پایداری تست فشار Wild Life | |
| Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 99.9 % |
| Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe | 99.7 % 0% |
| Google Pixel 10 Pro DXT-48-1536, Tensor G5, 256 GB UFS 4.0 Flash | 81.2 % -19% |
| Xiaomi 17 Pro Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1 TB UFS 4.1 Flash | 73.6 % -26% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 51.4 % -49% |
| پایداری تست فشار Solar Bay | |
| Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe | 76.8 % +8% |
| Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 71.3 % |
| Xiaomi 17 Pro Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1 TB UFS 4.1 Flash | 65.8 % -8% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 54.2 % -24% |
| پایداری تست فشار شدید Solar Bay | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 78.5 % +21% |
| Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe | 70.3 % +8% |
| Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 64.8 % |
| پایداری تست فشار Light Steel Nomad | |
| Google Pixel 10 Pro DXT-48-1536, Tensor G5, 256 GB UFS 4.0 Flash | 97.3 % +44% |
| Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 67.6 % |
| Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe | 65.8 % -3% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 57.5 % -15% |
Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe؛ پایداری تست فشار Wild Life Extreme: Ø29.2 (26.9‑36.7) %
Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe؛ پایداری تست فشار Wild Life؛ 0.0.0.0: Ø60 (59.9‑60) %
Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe؛ پایداری تست فشار Wild Life: Ø60 (59.8‑60) %
Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe؛ پایداری تست فشار Solar Bay؛ 0.0.0.0: Ø43.7 (41.6‑58.3) %
Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe؛ پایداری تست فشار Solar Bay: Ø33.4 (31‑40.3) %
Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe؛ پایداری تست فشار شدید Solar Bay؛ 0.0.0.0: Ø14.7 (13.9‑21.5) %
Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe؛ پایداری تست فشار شدید Solar Bay: Ø12 (10.8‑15.4) %
Apple iPhone 18 Pro A20 Pro ۷‑هسته GPU، A20 Pro، ۲۵۶ GB NVMe؛ تست استرس Steel Nomad Light — پایداری؛ 0.0.0.0: Ø۲۲.۸ (۲۱.۲‑۳۱.۴) %
Apple iPhone 17 Pro A19 Pro ۶‑هسته GPU، A19 Pro، Apple ۵۱۲ GB NVMe؛ تست استرس Steel Nomad Light — پایداری: Ø۱۵.۴ (۱۳.۴‑۲۰.۴) %
بلندگوها
برای یک گوشی هوشمند کمحجم، سیستم بلندگوی iPhone 18 Pro واقعاً خوب است. اگرچه صدای استریو میتواند عمق بیشتری داشته باشد، کیفیت صدا همچنان در سطح بالا است. اما نمیتوانیم همین را دربارهٔ پشتیبانی از کدکهای بلوتوث بگوییم.
برای خروجی صوتی سیمی، پورت USB در دسترس است.
نمودار فرکانسی (میتوانید برای مقایسهٔ دستگاهها، جعبههای چک را علامتگذاری یا حذف کنید)
تحلیل صوتی Apple iPhone 18 Pro
(+) | بلندگوها میتوانند نسبتاً بلند پخش کنند (۸۹.۴ dB)
باس ۱۰۰‑۳۱۵ Hz
(-) | تقریباً بیباس – به طور متوسط ۲۱٫۴٪ کمتر از میانه
(±) | خطی بودن باس متوسط است (۱۱٪ Δ نسبت به فرکانس قبلی)
مِد ۴۰۰‑۲۰۰۰ Hz
(+) | میدهای متعادل – تنها ۴٫۵٪ از میانه فاصله دارد
(+) | میدها خطی هستند (۴٫۵٪ Δ نسبت به فرکانس قبلی)
هایس ۲‑۱۶ kHz
(+) | هایسهای متعادل – تنها ۲٫۹٪ از میانه فاصله دارد
(+) | هایسها خطی هستند (۴٫۲٪ Δ نسبت به فرکانس قبلی)
کل ۱۰۰‑۱۶٫۰۰۰ Hz
(±) | خطی بودن صدای کلی متوسط است (۱۷٫۵٪ Δ نسبت به میانه)
در مقایسه با همان کلاس
» ۱۳٪ از تمام دستگاههای تستشده در این کلاس بهتر بودند، ۹٪ مشابه، ۷۸٪ بدتر
» بهترین Δ ۱۱٪، متوسط ۳۴٪، بدترین ۱۳۶٪
در مقایسه با همه دستگاههای تستشده
» ۳۴٪ از تمام دستگاههای تستشده بهتر بودند، ۸٪ مشابه، ۵۷٪ بدتر
» بهترین Δ ۴٪، متوسط ۲۳٪، بدترین ۱۳۶٪
تحلیل صوتی Apple iPhone 17 Pro
(+) | بلندگوها میتوانند نسبتاً بلند پخش کنند (۸۸.۴ dB)
باس ۱۰۰‑۳۱۵ Hz
(-) | تقریباً بیباس – به طور متوسط ۱۸٫۴٪ کمتر از میانه
(±) | خطی بودن باس متوسط است (۷٫۸٪ Δ نسبت به فرکانس قبلی)
مِد ۴۰۰‑۲۰۰۰ Hz
(±) | میدهای کاهش یافته – به طور متوسط ۵٫۴٪ کمتر از میانه
(+) | میدها خطی هستند (۴٫۵٪ Δ نسبت به فرکانس قبلی)
هایس ۲‑۱۶ kHz
(+) | هایسهای متعادل – تنها ۳٫۴٪ از میانه فاصله دارد
(+) | هایسها خطی هستند (۳٪ Δ نسبت به فرکانس قبلی)
کل ۱۰۰‑۱۶٫۰۰۰ Hz
(+) | صدای کلی خطی است (۱۳٫۹٪ اختلاف نسبت به میانه)
در مقایسه با همان کلاس
» ۱٪ از تمام دستگاههای تستشده در این کلاس بهتر بودند، ۱٪ مشابه، ۹۸٪ بدتر
» بهترین Δ ۱۱٪، متوسط ۳۴٪، بدترین ۱۳۶٪
در مقایسه با همه دستگاههای تستشده
» ۱۶٪ از تمام دستگاههای تستشده بهتر بودند، ۴٪ مشابه، ۸۰٪ بدتر
» بهترین Δ ۴٪، متوسط ۲۳٪، بدترین ۱۳۶٪
عمر باتری – گوشی پرچمدار جمعوجور با باتری کوچک
ورودی انرژی
همانطور که همیشه است، خود اپل ظرفیت رسمی باتری را فاش نمیکند. در حالی که برنامههای سیستمی از AppStore ظرفیت ۴۲۸۸ mAh را نشان میدهند، گزارشها حاکی از این است که نسخههای nanoSIM در اروپا تنها ۴۰۵۶ mAh دارند. سرعتهای شارژ نیز نسبت به رقبا در اندروید نسبتاً محتاطانه هستند.
iPhone 18 Pro حداکثر با آداپتور دینامیک پاور اپل با ۴۰ وات شارژ میشود. در آزمون ما با یک پاوربانک Xiaomi، زمان شارژ کمی بیش از ۶۰ دقیقه به دست آمد.
مصرف برق
| خاموش / استندبای | 0.1 / 0.2 Watt |
|---|---|
| در حالت بیکاری | 1.3 / 1.5 / 1.8 Watt |
| بار | 9.8 / 17.2 Watt |
![]() |
|
| کلید: min: , med: , max: Metrahit Energy |
| Apple iPhone 18 Pro 4056 mAh | Google Pixel 10 Pro 4870 mAh | Samsung Galaxy S26 Ultra 5000 mAh | Xiaomi 17 Pro 6300 mAh | Apple iPhone 17 Pro 3988 mAh | متوسط Apple A20 Pro | متوسط کلاس Smartphone | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| مصرف برق | ۲٪ | ۱۱٪ | ۳۰٪ | ۱٪ | ۰٪ | ۲۱٪ | |
| حداقل بیکاری * (Watt) | 1.3 | 1.01 22٪ | 0.56 57٪ | 0.8 38٪ | 0.56 57٪ | 1.3 ?(n=1) ‑0٪ | 0.901 ?(0.39 ‑ 1.7, n=137, last 2 years) 31٪ |
| متوسط بیکاری * (Watt) | 1.5 | 1.65 ‑10٪ | 1.18 21٪ | 1.4 7٪ | 1.78 ‑19٪ | 1.5 ?(n=1) ‑0٪ | 1.483 ?(0.7 ‑ 4.36, n=137, last 2 years) 1٪ |
| حداکثر بیکاری * (Watt) | 1.8 | 2.05 ‑14٪ | 1.33 26٪ | 1.8 ‑0٪ | 1.89 ‑5٪ | 1.8 ?(n=1) ‑0٪ | 1.677 ?(0.75 ‑ 4.46, n=137, last 2 years) 7٪ |
| متوسط بار * (Watt) | 9.8 | 7.25 26٪ | 14.91 ‑52٪ | 4.2 57٪ | 12.36 ‑26٪ | 9.8 ?(n=1) ‑0٪ | 6.82 ?(2.9 ‑ 14.9, n=89, last 2 years) 30٪ |
| حداکثر بار * (Watt) | 17.2 | 19.78 ‑15٪ | 16.58 4٪ | 8.9 48٪ | 17.69 ‑3٪ | 17.2 ?(n=1) ‑0٪ | 10.8 ?(4.75 ‑ 22, n=89, last 2 years) 37٪ |
- … کوچکتر بهتر است
مصرف برق: Geekbench (150 cd/m²)
Apple iPhone 18 Pro؛ مصرف برق Geekbench 5.5 150cd: Ø6.74 (0.06163‑17.1) وات
Apple iPhone 18 Pro؛ بیکاری 150cd/m²: Ø1.617 (1.542‑1.757) وات
مصرف برق: 3DMark Steel Nomad Unlimited (150 cd/m²)
Apple iPhone 18 Pro؛ بیکاری 150cd/m²: Ø1.617 (1.542‑1.757) وات
Apple iPhone 18 Pro؛ 2560×1440 3DMark Steel Nomad Light Unlimited: Ø13 (9.69‑15.2) وات
عمر باتری
عمر باتری iPhone 18 Pro برای یک گوشی کوچک خوب است، اما در مقایسه با پیشین خود، ۲۰ ساعت حاصل بهنظر میرسد کوتاه باشد.
زمان اجرا باتری
| وبگردی Wi‑Fi (Safari 27) | | ۱۹h ۴۷min |
| ————————– | | ——— |
| Apple iPhone 18 Pro 4056 mAh | Google Pixel 10 Pro 4870 mAh | Samsung Galaxy S26 Ultra 5000 mAh | Xiaomi 17 Pro 6300 mAh | Apple iPhone 17 Pro 3988 mAh |
|---|---|---|---|---|
| زمان کاری باتری | ||||
| WiFi v1.3 (ساعت) | 19.8 | 21.1 7% | 17.9 ‑10% | 29.7 50% |
امتیاز کلی Notebookcheck
هر کسی که به دنبال یک گوشی هوشمند پرچمدار جمعوجور است، میتواند سختافزار سطح بالایی را در قالبی قابل حمل با Apple iPhone 18 Pro پیدا کند. با این حال، کاربران نباید حساس به چشمک زدن OLED باشند.
بازگشت به نتیجهگیری
Apple iPhone 18 Pro ‑ 10/08/2026 v8
Marcus Herbrich
قاب
90%
صفحهکلید
69 / 75 → 92%
دستگاه اشاره
95%
اتصال
68 / 69 → 98%
وزن
88 / 50‑100 → 76%
باتری
92%
صفحه نمایش
90%
عملکرد بازی
47 / 55 → 85%
عملکرد برنامه
96 / 85 → 100%
عملکرد هوش مصنوعی
91%
دما
88%
نویز
100%
صدا
81 / 90 → 90%
دوربین
87%
متوسط
82%
گوشی هوشمند ‑ متوسط وزندار
90%
انتشار CO2
86.3%
مواد
60%
بستهبندی
85%
مصرف انرژی
95.4%
قابلیت تعمیر
50%
بهروزرسانیهای نرمافزاری
80%
امتیاز کلی پایداری: 76.1%
گزینههای جایگزین مقایسه شده
| Image | مدل / بررسی | قیمت | وزن | حافظه / درایو | صفحه نمایش |
|---|---|---|---|---|---|
1.89.5%![]() |
Apple iPhone 18 Pro Apple A20 Pro ⎘ Apple A20 Pro 7‑core GPU ⎘ 12 GB Memory, 256 GB NVMe | List Price: 1449€ | 211 g | 256 GB NVMe | 6.30″ 2622×1206458 PPIOLED |
| 2.88.9% |
Google Pixel 10 Pro Google Tensor G5 ⎘ IMG DXT‑48‑1536 ⎘ 16 GB Memory, 256 GB UFS 4.x | List Price: 1199€ | 207 g | 256 GB UFS 4.0 Flash | 6.30″ 2856×1280497 PPIOLED |
3.89.8%![]() |
Samsung Galaxy S26 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy ⎘ Qualcomm Adreno 840 ⎘ 12 GB Memory, 256 GB UFS 4.x | List Price: 1449€ | 214 g | 256 GB UFS 4.0 Flash | 6.90″ 3120×1440498 PPIDynamic AMOLED 2X |
4.90.5%![]() |
Xiaomi 17 Pro Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 ⎘ Qualcomm Adreno 840 ⎘ 16 GB Memory, 1024 GB UFS 4.x | Amazon: 1. $779.50 XIAOMI 17T PRO Ai 5G (Compat…) 2. $779.50 XIAOMI 17T PRO Ai 5G (Compat…) 3. $699.50 XIAOMI 17T PRO Ai 5G (Compat…) List Price: 650€ | 192 g | 1 TB UFS 4.1 Flash | 6.30″ 2656×1220464 PPILTPO AMOLED |
5.89.9%![]() |
Apple iPhone 17 Pro Apple A19 Pro ⎘ Apple A19 Pro 6‑Core GPU ⎘ 12 GB Memory, 512 GB SSD | List Price: 1549€ | 206 g | Apple 512 GB NVMe | 6.30″ 2622×1206458 PPIOLED |
شفافیت
انتخاب دستگاههایی که مورد بررسی قرار میگیرند توسط تیم تحریریه ما انجام میشود. نمونهٔ تست بهعنوان امانت توسط سازنده یا خردهفروش به نویسنده ارائه شد تا برای این بررسی مورد استفاده قرار گیرد. وامگذار هیچ تأثیری بر این بررسی نداشت و سازنده پیش از انتشار نسخهای از این بررسی دریافت نکرد. هیچگونه تعهدی برای انتشار این بررسی وجود نداشت. بهعنوان یک شرکت رسانهای مستقل، Notebookcheck تحت اقتدار سازندگان، خردهفروشها یا ناشران نیست.
این روش تست Notebookcheck
هر ساله، Notebookcheck صدها لپتاپ و گوشی هوشمند را بهصورت مستقل با استفاده از روشهای استاندارد بررسی میکند تا همه نتایج قابل مقایسه باشند. ما بهطور مداوم در حدود ۲۰ سال روشهای تست خود را توسعه داده و استانداردهای صنعتی را در این مسیر تعیین کردهایم. در آزمایشگاههای تست ما، تجهیزات اندازهگیری با کیفیت بالا توسط تکنسینها و ویراستاران با تجربه به کار گرفته میشود. این آزمایشها شامل یک فرایند اعتبارسنجی چندمرحلهای هستند. سیستم ارزیابی پیچیده ما بر پایه صدها اندازهگیری و بنچمارک مستدل است که عینیت را حفظ میکند. اطلاعات بیشتر دربارهٔ روشهای تست ما را میتوانید در اینجا بیابید.
آیفون ۱۸ پرو اپل در وبسایت پیشنمایش ظاهر میشود، کایوری پنج نسخه محدود را رونمایی میکند…









دیدگاهتان را بنویسید