ارزیابی iPhone 18 Pro اپل
iPhone 18 Pro اپل در بررسی ما یک گوشی پرچمدار جاهطلبانه است که حداکثر عملکرد را در یک بدنهٔ فشرده ارائه میدهد. با این حال، اپل با محدودیتهای فیزیکی روبرو میشود، چرا که سیستم خنککنندگی جدید کمتر کارآمد از نسخهٔ قبلی است. پردازندهٔ جدید Apple A20 Pro عملکرد فوقالعادهای دارد که باید برای سالهای آینده، بهویژه برای برنامههای هوش مصنوعی آینده، کافی باشد.
Download your licensed rating image as SVG / PNG
Test device courtesy of notebooksbilliger.de
Download your licensed rating image as PNG / SVG
نمایشگر iPhone 18 Pro کاملاً در بالاترین سطح نیست. بهخصوص، تنظیم روشنایی با PWM فرکانس پایین باید در iPhone 19 Pro اصلاح شود. همچنین به دلیل اندازهٔ حسگرهای نسبتاً کوچک، تنظیمات دوربین را با بهترین گوشیهای اندروید مانند Vivo X300 Ultra یا Oppo Find X9 Ultra برابر نمیدانیم.
مزایا
-
بدنهٔ لوکس
-
عملکرد قوی
-
بلندگوهای عالی برای دستهٔ فشرده
-
عمر باتری خوب
-
پنل OLED روشن …
معایب
– … با فرکانس پایین PWM
– سرعت شارژ در سطح بالا نیست
– چندین کدک BT کم
– گارانتی بهروزرسانی رسمی نیست
– دوربینها با نقاط ضعف جزئی
– گارانتی کوتاه
قیمت و در دسترس بودن iPhone 18 Pro اپل
iPhone 18 Pro اپل با ظرفیت ذخیرهسازی ۲۵۶ GB قیمت پیشنهادی US$ 1,199 دارد و بهصورت مستقیم از تولیدکننده یا فروشگاههای آنلاین از جمله amazon.com قابل خرید است.
نسخهٔ بالاتر با ظرفیت ۲ TB قیمت شگفتانگیز US$ 2,399 دارد.
- $974.90
Apple iPhone 17 Pro، نسخهٔ آمریکا، 256 GB، eSIM، Cosmic Orange – بدون قفل (نوسازی) - $1,349.00
Apple iPhone 17 Pro، نسخهٔ آمریکا، 1 TB، eSIM، Deep Blue – بدون قفل (نوسازی پرمیوم) - $1,048.00
Apple iPhone 17 Pro، نسخهٔ آمریکا، 256 GB، eSIM، Silver – بدون قفل (نوسازی پرمیوم)
Bestpreis 1419.99 € x-kom
Apple iPhone 18 Pro 256GB schwarz
- 1429 € afbshop
- 1434.9 € FundK
- 1439 € mobizone
فهرست مطالب
- ارزیابی iPhone 18 Pro اپل
- مشخصات iPhone 18 Pro اپل
- بدنه – گوشی مقاوم در برابر آب اپل با ظاهر مدرن
- ویژگیها – iPhone 18 Pro فشرده با حداکثر ۲ TB ذخیرهسازی
- نرمافزار – مدل Pro فشرده با Dynamic Island کوچکتر
- ارتباطات و GNSS – iPhone 18 Pro اپل با مودم جدید
- ویژگیهای تلفن و کیفیت تماس – گوشی پرچمدار با eSIM و دو سیمکارت
- دوربینها – iPhone 18 Pro دارای دیافراگم متغیر با تثبیت نوری تصویر
- لوازم جانبی و گارانتی – iPhone 18 Pro اپل فقط با کابل USB
- دستگاههای ورودی و عملکرد – در گوشی اپل حسگر اثر انگشت نیست، اما Face ID جایگزین شده است
- نمایشگر – اپل پنل OLED را بهخوبی به کار برده است
- عملکرد – iPhone 18 Pro با A20 Pro و ۱۲ GB RAM
- انتشار – iPhone 18 Pro با تکنولوژی خنککنندگی جدید که تفاوت کمی در استفاده روزمره دارد
- عمر باتری – گوشی پرچمدار فشرده با باتری کوچک
- امتیاز کلی Notebookcheck
- جایگزینهای ممکن برای مقایسه
مشخصات iPhone 18 Pro اپل
Apple iPhone 18 Pro (سری iPhone 18)
پردازنده
Apple A20 Pro 6c، 2 × 4.9 GHz Apple M6 S-Core، 4 × 2.6 GHz Apple M6 E-Core
واحد گرافیکی
Apple A20 Pro 7‑core GPU
حافظه
12 GB
نمایشگر
۶.۳۰ اینچ 19.5:9، ۲۶۲۲ × ۱۲۰۶ پیکسل، ۴۵۸ PPI، صفحهلمسی خازنی، OLED، Ceramic Shield 2، بدون درخشندگی، HDR، ۱۲۰ Hz
ذخیرهسازی
۲۵۶ GB NVMe، ۲۵۶ GB، ۲۳۲ GB خالی
اتصالات
۱ × USB 3.1 Gen2، USB‑C Power Delivery (PD)، ۱ × HDMI، ۱ × DisplayPort، Audio Connections: USB‑C، ۱ حسگر اثر انگشت، NFC، حسگر روشنایی، حسگرها: Face ID، شتابسنج، ژیرو، حسگر نزدیک، قطبنمای دیجیتال، بارومتر
شبکه
802.11 a/b/g/n/ac/ax/be (Wi‑Fi 4/5/6/6E/7)، Bluetooth 6.0، 5G: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n26, n28, n30, n66, n70, n75, n38, n40, n41, n48, n53, n77, n78, n79؛ 4G: 1‑5, 7‑8, 12‑13, 17‑18, 19‑20, 25‑26, 28, 30, 32, 66, 106, 34, 38‑40, 41‑42, 48, 53؛ 3G: 850, 900, 1.700/2.100, 1.900, 2.100 MHz؛ 2G: 850, 900, 1.800, 1.900 MHz؛ دو سیمکارت، LTE، 5G، GPS
ابعاد
ارتفاع × عرض × عمق (mm): ۸.۸ × ۱۵۰ × ۷۱.۹ (≈ ۰.۳۵ × ۵.۹۱ × ۲.۸۳ اینچ)
باتری
۴۰۵۶ mAh لیتیوم‑یونی
شارژ
شارژ بیسیم، شارژ سریع / Quickcharge
سیستمعامل
Apple iOS 27
دوربین
دوربین اصلی: ۴۸ MP (f/1.5‑4.0، OIS، ۲۴ mm، 1/1.28″) + ۴۸ MP (زووم اپتیکال ۴×، f/2.8، 1/2.55″، تله، ۱۰۰ mm) + ۴۸ MP (f/2.2، 1/2.55″، فوقعریض، ۱۳ mm) + TOF 3D
دوربین ثانویه: ۱۸ MP (f/1.9، PDAF، ۲۰ mm، 1080p@120fps)
ویژگیهای اضافی
بلندگوها: استریو، صفحهکلید: صفحهکلید مجازی، کابل USB، iOS، ۱۲ ماه گارانتی، کدکهای صوتی Bluetooth: SBC, AAC | GNSS دو باند: GPS, Glonass, BeiDou, Galileo, QZSS, NavIC | HDR: HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision | DRM Widevine L1 | دو eSIM | IP68 | SAR بدنه: 1.49 W/kg، SAR سر: 1.49 W/kg، بدون فن، مقاوم در برابر آب
وزن
۲۱۱ g (≈ ۷.۴۴ oz / ۰.۴۷ پوند)
قیمت
۱۴۴۹ یورو
لینکها
صفحهٔ اصلی Apple
توجه: تولیدکننده ممکن است از مؤلفههای مختلفی از تأمینکنندگان مختلف شامل پنلهای نمایش، درایوها یا حافظهها با مشخصات مشابه استفاده کند.
[+]: Add to comparison» Compare devices
بدنه – گوشی مقاوم در برابر آب اپل با ظاهر مدرن
ⓘ apple.com
انتخاب رنگ برای Apple iPhone 18 Pro
iPhone 18 Pro تقریباً شبیه iPhone 17 Pro است، اما اپل تغییرات جزئی در طراحی اعمال کرده است. برای نشان دادن استفاده از گوشی پرچمدار جدید، خرید رنگهای اختصاصی Glacier (آبی روشن) یا Burgundy (سرخ تیره) توصیه میشود.
مدل Pro اپل مجدداً دارای استاندارد IP68 برای مقاومت در برابر گرد و غبار و آب است. با وزن ۲۱۱ گرم، iPhone 18 Pro نسبتاً سنگین برای یک گوشی فشرده است، اما کیفیت ساخت بسیار خوبی دارد. بدنه نیز احساس لوکسی دارد و بهطرز دلپذیری «گرد» در دست احساس میشود.
صفحه جلو از Ceramic Shield 2 که سال گذشته معرفی شد استفاده میکند، در حالی که پشت تنها از Ceramic Shield نسل اول بهره میبرد. همچنان همانند مدل قبلی، مدل Pro فعلی اپل دارای دکمهٔ Action و دکمهٔ Camera است.




مقایسهٔ اندازهها
Samsung Galaxy S26 Ultra Apple iPhone 18 Pro
ویژگیها – iPhone 18 Pro فشرده با حداکثر ۲ TB ذخیرهسازی
بهجز یک پرتو فراغکننده (IR)بلستر، اپل تمام ویژگیهای فعلی را در گوشی پرچمدار فشرده خود میگنجاند. ارتباط ماهوارهای که در اروپا فقط برای «SOS اضطراری» محدود است و بهصورت دائم رایگان نیست، چیپ UWB و NFC، شارژ بیسیم با MagSafe یا Qi2، و یک پورت USB 3.2 (Gen 2) سریع.
نرمافزار – مدل Pro فشرده با Dynamic Island کوچکتر
iPhone 18 Pro با iOS 27 عرضه میشود؛ میتوانید تمام ویژگیهای جدید را در این مقاله بخوانید. سوراخ پنجره در نسل فعلی کمی کوچکتر شده است، اما Dynamic Island اکنون میتواند سه ویجت را نمایش دهد. برخی سرویسهای هوش مصنوعی اکنون نیاز به اشتراک پولی (Apple One Premier) دارند.
اپل هنوز اظهارات مشخصی دربارهٔ پشتیبانی از بهروزرسانیها ارائه نکرده است. با توجه به سابقهٔ خود، خریداران میتوانند حدود پنج سال پشتیبانی نرمافزاری انتظار داشته باشند.

پایداری
Apple iPhone 18 Pro را در بستهبندی بیرونی ظاهراً بدون پلاستیک عرضه میکند. در گزارش پایداری خود، Apple همچنین اطلاعاتی دربارهٔ نسبت مواد بازیافتی و نرخهای بازیافت مواد کمیاب و فلزات گرانبها ارائه میدهد. برنامهٔ تعمیر خودمختار برای iPhone نیز ارائه شده است.
ارتباطات و GNSS – Apple iPhone 18 Pro با مودم جدید
iPhone 18 Pro از Wi‑Fi 7 و Bluetooth 6.0 مدرن پشتیبانی میکند. هنگامی که با روتر مرجع Asus ما جفت میشود، نرخهای انتقال دادهٔ بالا و پایدار امکانپذیر است، اگرچه نرخ داده میتواند نسبت به Find X9 Ultra یا Xiaomi 17 Ultra کمی بالاتر باشد.
پوشش باندهای فرکانسی موبایل بسیار خوب است. برای اولین بار در اروپا، iPhone 18 Pro از مودم سلولار خودآی Apple به نام Apple C2 استفاده میکند. بدین ترتیب Apple بهتدریج از Qualcomm بهعنوان تأمینکننده دور میشود. Apple همچنین ادعا میکند که کارایی و سرعت را بهبود بخشیده است.
| شبکه | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 Pro802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 ارسال Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 1790 (حداقل: 1689) MBit/s ∼85% |
| iperf3 دریافت Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 1943 (حداقل: 1897) MBit/s ∼82% |
| Google Pixel 10 Pro802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 ارسال AXE11000 | 928 (حداقل: 844) MBit/s ∼86% |
| iperf3 دریافت AXE11000 | 916 (حداقل: 903) MBit/s ∼72% |
| iperf3 ارسال AXE11000 6GHz | 1571 MBit/s ∼85% |
| iperf3 دریافت AXE11000 6GHz | 1742 (حداقل: 1566) MBit/s ∼100% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 ارسال AXE11000 | 946 (حداقل: 475) MBit/s ∼88% |
| iperf3 دریافت AXE11000 | 927 (حداقل: 879) MBit/s ∼73% |
| iperf3 ارسال AXE11000 6GHz | 1844 (حداقل: 911) MBit/s ∼100% |
| iperf3 دریافت AXE11000 6GHz | 1619 (حداقل: 1324) MBit/s ∼93% |
| iperf3 ارسال Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 2017 (حداقل: 1945) MBit/s ∼96% |
| iperf3 دریافت Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 2173 (حداقل: 1784) MBit/s ∼92% |
| Xiaomi 17 Pro802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 ارسال AXE11000 | 1076 (حداقل: 975) MBit/s ∼100% |
| iperf3 دریافت AXE11000 | 1264 (حداقل: 1065) MBit/s ∼100% |
| iperf3 ارسال AXE11000 6GHz | 1113 (حداقل: 1045) MBit/s ∼60% |
| iperf3 دریافت AXE11000 6GHz | 1292 (حداقل: 1201) MBit/s ∼74% |
| Apple iPhone 17 Pro802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 ارسال AXE11000 | 834 (حداقل: 647) MBit/s ∼78% |
| iperf3 دریافت AXE11000 | 824 (حداقل: 780) MBit/s ∼65% |
| iperf3 ارسال AXE11000 6GHz | 1667 (حداقل: 1563) MBit/s ∼90% |
| iperf3 دریافت AXE11000 6GHz | 1216 (حداقل: 1179) MBit/s ∼70% |
| iperf3 دریافت RT‑BE96U WiFi7 | 1411 (حداقل: 1363) MBit/s ∼81% |
| iperf3 ارسال RT‑BE96U WiFi7 | 1733 (حداقل: 1590) MBit/s ∼100% |
| متوسط 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be | |
| iperf3 ارسال AXE11000 | 956 (حداقل: 595) MBit/s ∼89% |
| iperf3 دریافت AXE11000 | 1040 (حداقل: 459) MBit/s ∼82% |
| iperf3 ارسال AXE11000 6GHz | 1289 (حداقل: 508) MBit/s ∼70% |
| iperf3 دریافت AXE11000 6GHz | 1507 (حداقل: 719) MBit/s ∼87% |
| iperf3 ارسال Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 2100 (حداقل: 316) MBit/s ∼100% |
| iperf3 دریافت Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 2368 (حداقل: 396) MBit/s ∼100% |
| iperf3 دریافت RT‑BE96U WiFi7 | 1746 (حداقل: 1411) MBit/s ∼100% |
| iperf3 ارسال RT‑BE96U WiFi7 | 1488 (حداقل: 1354) MBit/s ∼86% |
| متوسط گوشیهای هوشمند | |
| iperf3 ارسال AXE11000 | 663 (حداقل: 52.5) MBit/s ∼62% |
| iperf3 دریافت AXE11000 | 693 (حداقل: 52.2) MBit/s ∼55% |
| iperf3 ارسال AXE11000 6GHz | 1258 (حداقل: 287) MBit/s ∼68% |
| iperf3 دریافت AXE11000 6GHz | 1413 (حداقل: 339) MBit/s ∼81% |
| iperf3 ارسال Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 1643 (حداقل: 316) MBit/s ∼78% |
| iperf3 دریافت Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U | 1792 (حداقل: 328) MBit/s ∼76% |
| iperf3 دریافت RT‑BE96U WiFi7 | 1616 (حداقل: 343) MBit/s ∼93% |
| iperf3 ارسال RT‑BE96U WiFi7 | 1409 (حداقل: 341) MBit/s ∼81% |
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be; iperf3 ارسال AXE11000 6GHz; iperf 3.1.3: Ø1813 (911‑1876) MBit/s
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be; iperf3 دریافت AXE11000 6GHz; iperf 3.1.3: Ø1618 (1324‑1681) MBit/s
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be; iperf3 ارسال AXE11000; iperf 3.1.3: Ø930 (475‑968) MBit/s
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be; iperf3 دریافت AXE11000; iperf 3.1.3: Ø925 (879‑939) MBit/s
Apple iPhone 18 Pro 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be; iperf3 ارسال Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U; iperf 3.21, 6GHz: Ø1790 (1689‑1862) MBit/s
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be; iperf3 ارسال Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U; iperf 3.21, 5 GHz: Ø2016 (1945‑2080) MBit/s
Apple iPhone 18 Pro 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be; iperf3 دریافت Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U; iperf 3.21, 6GHz: Ø1943 (1897‑1987) MBit/s
Samsung Galaxy S26 Ultra 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be; iperf3 دریافت Wi‑Fi6/7 RT‑BE96U; iperf 3.21, 5 GHz: Ø2178 (1784‑2273) MBit/s
دستگاههای GNSS دو باندی با تمام شبکههای ماهوارهای جهانی برای موقعیتیابی در دسترس هستند. موقعیتیابی سریع و دقیق است. در یک سفر دوچرخهای، iPhone 18 Pro مسیر ما را بهخوبی ثبت میکند، هرچند انحرافات جزئی به وضوح قابل مشاهدهاند.
Apple iPhone 18 Pro
Apple iPhone 18 Pro
Apple iPhone 18 Pro
Garmin Venu 2
Garmin Venu 2
Garmin Venu 2
ویژگیهای گوشی و کیفیت تماس – برترین گوشی هوشمند با eSIM و دو سیم کارت
در اروپا، iPhone 18 Pro همچنان میتواند با nanoSIM و یک eSIM اضافی استفاده شود. دو eSIM نیز میتوانند برای عملکرد دو سیمکارت بهکار روند. VoLTE و تماس اینترنتی (Wi‑Fi calling) پشتیبانی میشوند.
کیفیت صدا تاثیرگذار است و نوISE پسزمینهٔ فرکانس پایین بهطور قابل اعتماد فیلتر میشود.
دوربینها – iPhone 18 Pro دارای دیافریک متغیر با تثبیت تصویر اپتیکال
Selfie with the Apple iPhone 18 Pro
With its current Pro models, Apple is offering a main camera with a variable aperture for the first time, consisting of six plastic blades and a small motor. The maximum aperture of f/1.48 can be manually brought down to f/4 in three steps. This allows the background to be brought into focus or blurred. However, this is by no means a real game changer; there is a reason why this camera feature has been almost entirely abandoned in the Android segment.
فراتر از دیافرم متغیر، اپل همچنین ویژگیهای متعددی مانند ProRes و ProRAW، بههمراه تصویر مرجع جدید اپل برای عکسهای اصلی بدون ویرایش و یک حالت پرو جامع ارائه میکند. با این حال، کیفیت تصویر دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسل گاهی جای بهبود دارد. آیفون ۱۸ پرو در وضوح و جزئیات، بهویژه در عمق صحنه، کمبود دارد. ما از تصاویری که در نور کم گرفته شدهاند، خوشمان میآید.
تحلیل ColorChecker ما دقت رنگ خوبی را نشان میدهد، اما انحرافهای ∆E ضعیفتر از آنهای آیفون ۱۷ پرو هستند.
تقریباً هیچ تغییری در لنزهای دوربین فوقعریض و تلهفوتو ایجاد نشده است. این لنزان در نور روز نتایج خوبی میدهند، اما حسگرهای کوچک (۱/۲.۵۵”) در نور کم محدودیتهای خود را نشان میدهند.
مقایسه تصویر
یک صحنه انتخاب کنید و در تصویر اول حرکت کنید. یک کلیک موقعیت را روی صفحهلمسی تغییر میدهد. یک کلیک روی تصویر بزرگنمایی شده، تصویر اصلی را در پنجره جدید باز میکند. تصویر اول عکس مقیاسبندی شدهٔ دستگاه تست را نشان میدهد.
دوربین اصلی
دوربین اصلی
نور کم
زاویه فوقعریض

برای بارگذاری تصاویر کلیک کنید
Apple iPhone 18 Pro
Oppo Find X9 Pro
Apple iPhone 17
Canon EOS 600D
برای بارگذاری تصاویر کلیک کنید
Apple iPhone 18 Pro
Oppo Find X9 Pro
Apple iPhone 17
Canon EOS 600D
برای بارگذاری تصاویر کلیک کنید
Apple iPhone 18 Pro
Oppo Find X9 Pro
Apple iPhone 17
Canon EOS 600D
برای بارگذاری تصاویر کلیک کنید
Apple iPhone 18 Pro
Oppo Find X9 Pro
Apple iPhone 17
Canon EOS 600D
برای بارگذاری تصاویر کلیک کنید

6.6 ∆E
7.7 ∆E
4.9 ∆E
5.1 ∆E
6.6 ∆E
4.6 ∆E
6.1 ∆E
1 ∆E
10.2 ∆E
5.8 ∆E
5.3 ∆E
5 ∆E
4.6 ∆E
4.8 ∆E
6.6 ∆E
3.1 ∆E
7 ∆E
5.9 ∆E
15.2 ∆E
11.6 ∆E
10.4 ∆E
8.2 ∆E
9.8 ∆E
10.9 ∆E
ColorChecker Apple iPhone 18 Pro: 6.96 ∆E حداقل: 1.05 – حداکثر: 15.18 ∆E

11 ∆E
5.8 ∆E
9.2 ∆E
8.2 ∆E
9.1 ∆E
7.5 ∆E
4.3 ∆E
5.6 ∆E
8 ∆E
10.1 ∆E
2.1 ∆E
4.3 ∆E
9.5 ∆E
2.6 ∆E
4.8 ∆E
3.1 ∆E
8.8 ∆E
7.3 ∆E
15.2 ∆E
12.5 ∆E
12.1 ∆E
9.6 ∆E
11.9 ∆E
12.4 ∆E
ColorChecker Apple iPhone 18 Pro: 8.13 ∆E حداقل: 2.08 – حداکثر: 15.21 ∆E

Apple iPhone 18 Pro 
Apple iPhone 18 Pro
لوازم جانبی و ضمانت – آیفون ۱۸ پرو اپل فقط با کابل USB
اپل همراه آیفون ۱۸ پرو خود چیز کمی ارائه نمیدهد. از حالت اولیه، فقط یک کابل USB (Type‑C در هر دو سر) و یک ابزار سیم دریافت میشود. با این حال، اپل مجموعهٔ گستردهای از لوازم جانبی را در فروشگاه خود ارائه میکند، هرچند با قیمتی همراه هستند.
ضمانت در بسیاری از کشورها فقط به ۱۲ ماه محدود است. با این حال، میتوان بستهٔ بیمهٔ اختیاری را همراه با Apple Care+ خریداری کرد.
دستگاههای ورودی و عملکرد – در تلفن اپل حسگر اثر انگشت نیست، بلکه Face ID
صفحهٔ لمسی آیفون ۱۸ پرو به سرعت و با دقت واکنش میدهد و ورودی لمسی آشنا روی پشت نیز موجود است. موتور Taptic اپل بازخورد لرزش عالیی ارائه میکند.
Face ID برای امنیت بیومتریک در دسترس است. سیستم شناسایی صورت سهبعدی کاربر را بهطور بسیار قابل اطمینان و سریع شناسایی میکند. افسوس که اپل همچنین حسگر اثر انگشت را ارائه نمیدهد، زیرا دو روش بازکردن صفحه سطوح متفاوتی از راحتی را در استفادهٔ روزانه فراهم میکنند.
نمایش – اپل در پانل OLED موفق است
در نمایش OLED مدل پرو کوچکتر هیچ تغییری ایجاد نشده است. آیفون ۱۸ پرو ابعاد ۶٫۳ اینچ دارد و با نرخ تازهسازی متغیر از ۱ تا ۱۲۰ هرتز کار میکند. روشنایی نسبت به سال گذشته ثابت باقی مانده است. اندازهگیری APL18 ما تقریباً ۳٬۰۰۰ cd/m² است، مقداری که اپل نیز برای روشنایی حداکثری مشخص کرده است.
بنابراین صفحهنمایش OLED روشن و زیبا و همچنین نسبتاً دقیق از نظر رنگ است. اما در زمینه کاهش انعکاسها، اپل باید در اسرع وقت از پرچمداران سامسونگ الهام بگیرد.
در حالی که پرچمداران چین بهویژه از فرکانس مناسب برای چشم تا بیش از ۴۳۲۰ هرتز برای تیرهسازی PWM استفاده میکنند، اپل همچنان در آیفون ۱۸ پرو از محدوده فرکانس پایین حدود ۴۸۰ هرتز استفاده میکند. فرکانس پایهای که در کمترین روشنایی اندازهگیری کردهایم فقط ۶۰ هرتز است. با این حال، ویژگی Display Pulse Smoothing در اینجا مطرح میشود که منجر به عمق مدولاسیون بسیار کم ۱۲ درصد در اندازهگیری ما میشود.
| 1298cd/m²1302cd/m²1264cd/m²1302cd/m²1314cd/m²1288cd/m²1277cd/m²1301cd/m²1255cd/m² |
|---|
توزیع روشنایی
آزمایش با X‑Rite i1Pro 3
حداکثر: 1314 cd/m² (نیت) متوسط: 1289 cd/m² حداقل: 5 cd/m²
توزیع روشنایی: 96 %
مرکز بر باتری: 1314 cd/m²
کنتراست: ∞:1 (سیاه: 0 cd/m²)
ΔE ColorChecker Calman: 2.07 | ∀{0.5-29.43 Ø4.69}
ΔE Greyscale Calman: 3.7 | ∀{0.09-98 Ø4.94}
99.7% sRGB (Calman 2D)
گاما: 2.223
CCT: 7016 K
| Apple iPhone 18 ProOLED, 2622×1206, 6.3″ | Google Pixel 10 ProOLED, 2856×1280, 6.3″ | Samsung Galaxy S26 UltraDynamic AMOLED 2X, 3120×1440, 6.9″ | Xiaomi 17 ProLTPO AMOLED, 2656×1220, 6.3″ | Apple iPhone 17 ProOLED, 2622×1206, 6.3″ |
|---|---|---|---|---|
| نمایش | 7% | -6% | 1% | |
| بروزرسانی بیشینه APL18 (cd/m²) | 3012 | 3199 6% | 2713 -10% | 3044 1% |
| بروزرسانی بیشینه HDR (cd/m²) | 2998 | 3207 7% | 2975 -1% | 2997 0% |
| زمانهای پاسخ | -83% | -74% | -29% | -70% |
| زمان پاسخ خاکستری 50% / خاکستری 80% * (ms) | 0.9 ?(0.5, 0.4) | 1.31 ?(0.513, 0.8015) -46% | 0.84 ?(0.451, 0.3885) 7% | 0.7 ?(0.3, 0.4) 22% |
| زمان پاسخ سیاه / سفید * (ms) | 0.4 ?(0.2, 0.2) | 1.04 ?(0.505, 0.5395) -160% | 1.25 ?(0.5915, 0.6615) -213% | 0.6 ?(0.3, 0.3) -50% |
| فرکانس PWM (Hz) | 60 | 240 | 240 | 120 |
| دامنه PWM * (%) | 12 | 17.24 -44% | 13.99 -17% | 19 -58% |
| صفحه | 58% | 12% | 23% | 14% |
| روشنایی میانه (cd/m²) | 1314 | 2161 64% | 1339 2% | 1071 -18% |
| روشنایی (cd/m²) | 1289 | 2198 71% | 1381 7% | 1048 -19% |
| توزیع روشنایی (%) | 96 | 94 -2% | 94 -2% | 96 0% |
| سطح سیاه * (cd/m²) | ||||
| **Colorchecker dE 2000 * ** | 2.07 | 0.7 66% | 2.5 -21% | 0.98 53% |
| **Colorchecker dE 2000 حداکثر * ** | 5.68 | 1.8 68% | 3.8 33% | 2.58 55% |
| **Greyscale dE 2000 * ** | 3.7 | 0.8 78% | 1.7 54% | 1.2 68% |
| گاما | 2.223 99% | 2.19 100% | 2.05 107% | 2.221 99% |
| دمای رنگ (CCT) | 7016 93% | 6646 98% | 6498 100% | 6703 97% |
| متوسط کل (برنامه / تنظیمات) | -6% / 10% | -23% / -15% | -3% / 6% | -18% / -11% |
- … کوچکتر بهتر است
لرزش صفحه / PWM (پالس‑عرض مدولاسیون)
ℹ
برای کم نور کردن صفحه، برخی از لپتاپها به سادگی نور پسزمینه را با سرعت بالا روشن و خاموش میکنند - روشی که پالس‑عرض مدولاسیون (PWM) نامیده میشود. این فرکانس چرخشی باید در حالت ایدهآل برای چشم انسان غیرقابل تشخیص باشد. اگر این فرکانس بیش از حد پایین باشد، کاربران با چشمهای حساس ممکن است درد چشم یا سر درد تجربه کنند یا حتی بهطور کامل لرزش صفحه را ببینند.
| رزرش لرزش صفحه / PWM تشخیص داده شد | 60 Hz دامنه: 12 % | ![]() |
|---|---|---|
| نور پسزمینه نمایشگر با فرکانس 60 Hz میلرزد (بدترین حالت، مثلاً با استفاده از PWM). این فرکانس 60 Hz بسیار پایین است، بنابراین لرزش ممکن است پس از استفاده طولانی باعث خستگی چشم و سر درد شود. برای مقایسه: 52 ٪ از تمام دستگاههای تستشده برای کم نور کردن صفحه از PWM استفاده نمیکنند. اگر PWM تشخیص داده شد، متوسط فرکانس 7605 Hz (حداقل: 5 – حداکثر: 343500) اندازهگیری شد. |
حداکثر روشنایی
روشنایی 75٪
روشنایی 50٪
روشنایی 25٪
حداقل روشنایی
Measurement series with a fixed zoom level and different brightness settings (اگرچه منحنی دامنه در کمترین روشنایی صاف بهنظر میرسد، این به دلیل مقیاسبندی است. نسخه بزرگنمایی شده دامنه در کمترین روشنایی را میتوانید در جعبه اطلاعات مشاهده کنید.)
دقت رنگ (True Tone غیرفعال، فضای رنگ هدف: sRGB)
فاصله رنگ (True Tone غیرفعال، فضای رنگ هدف: sRGB)
سفید-سیاه (True Tone غیرفعال، فضای رنگ هدف: sRGB)
اشباع رنگ (True Tone غیرفعال، فضای رنگ هدف: sRGB)
Display Response Times
ℹ
زمانهای پاسخ صفحهنمایش نشان میدهند که صفحهنمایش چقدر سریع میتواند از یک رنگ به رنگ دیگر تغییر کند. زمانهای پاسخ کند میتوانند منجر به تصویر پسزمینه شوند و باعث شوند اشیای حرکتدار تار (ghosting) بهنظر برسند. بازیکنان عناوین سهبعدی سریعالطرف باید به زمانهای پاسخ سریع ویژه توجه کنند.
| ↔ زمان پاسخ سیاه به سفید | ||
|---|---|---|
| 0.4 میلیثانیه … صعود ↗ و سقوط ↘ ترکیب شده | ↗ 0.2 میلیثانیه صعود | ![]() |
| ↘ 0.2 میلیثانیه سقوط | ||
| صفحهنمایش در آزمونهای ما زمانهای پاسخ بسیار سریعی نشان میدهد و باید برای بازیهای سریعالطرف بسیار مناسب باشد. در مقایسه، همهٔ دستگاههای آزمونشده بین ۰.۱ (حداقل) تا ۲۴۰ (حداکثر) میلیثانیه قرار دارند. » ۰٪ از تمام دستگاهها بهتر هستند. این بدان معنی است که زمان پاسخ اندازهگیریشده بهتر از متوسط تمام دستگاههای آزمونشده (۱۹.۷ میلیثانیه) است. | ||
| ↔ زمان پاسخ ۵۰٪ خاکستری به ۸۰٪ خاکستری | ||
| 0.9 میلیثانیه … صعود ↗ و سقوط ↘ ترکیب شده | ↗ 0.5 میلیثانیه صعود | ![]() |
| ↘ 0.4 میلیثانیه سقوط | ||
| صفحهنمایش در آزمونهای ما زمانهای پاسخ بسیار سریعی نشان میدهد و باید برای بازیهای سریعالطرف بسیار مناسب باشد. در مقایسه، همهٔ دستگاههای آزمونشده بین ۰.۱۳ (حداقل) تا ۶۳۶ (حداکثر) میلیثانیه قرار دارند. » ۴٪ از تمام دستگاهها بهتر هستند. این بدان معنی است که زمان پاسخ اندازهگیریشده بهتر از متوسط تمام دستگاههای آزمونشده (۳۰.۷ میلیثانیه) است. |
عملکرد – iPhone 18 Pro مجهز به A20 Pro با ۱۲ GB RAM
در قلب iPhone 18 Pro، پردازندهٔ جدید Apple A20 Pro قرار دارد؛ اولین پردازندهٔ ARM با فناوری ۲ نانومتری اپل. این تراشه دو هستهٔ جدید «سوپر» و چهار هستهٔ کارآمد دارد که رقبای اندرویدش را در Geekbench، بهویژه در عملکرد تکهستهای، در جای خود میگذارد. واحد NPU، با پهنای باند حافظهٔ ۵۰ درصد بالاتر برای برنامههای هوش مصنوعی، همچنین در آزمونهای بنچمارک بر Snapdragon 8 Elite Gen5 پیشی میگیرد.
Geekbench 7.0 | Geekbench 6.7 | Antutu v11 | AImark | Geekbench AI
| Geekbench 7.0 | |
|---|---|
| تکهسته | |
| Apple iPhone 18 Pro Apple A20 Pro، GPU ۷‑هستهای A20 Pro، 12288 | ۴۰۵۵ امتیاز |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | ۴۰۵۵ امتیاز ۰٪ |
| Apple iPhone 17 Pro Apple A19 Pro، GPU ۶‑هستهای A19 Pro، 12288 | ۳۱۷۵ امتیاز ‑۲۲٪ |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، 12288 | ۳۱۴۲ امتیاز ‑۲۳٪ |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (۵۱۴‑۴۰۵۵، n=40، دو سال اخیر) | ۱۵۸۵ امتیاز ‑۶۱٪ |
| چندهسته | |
| Apple iPhone 18 Pro Apple A20 Pro، GPU ۷‑هستهای A20 Pro، 12288 | ۱۱۶۲۲ امتیاز |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | ۱۱۶۲۲ امتیاز ۰٪ |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، 12288 | ۱۰۳۹۸ امتیاز ‑۱۱٪ |
| Apple iPhone 17 Pro Apple A19 Pro، GPU ۶‑هستهای A19 Pro، 12288 | ۹۰۰۳ امتیاز ‑۲۳٪ |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (۱۳۶۸‑۱۱۶۲۲، n=40، دو سال اخیر) | ۵۵۰۴ امتیاز ‑۵۳٪ |
| Geekbench 6.7 | |
|---|---|
| تک هستهای | |
| Apple iPhone 18 Pro، Apple A20 Pro، GPU 7‑هستهای، 12288 | 4733 امتیاز |
| میانگین Apple A20 Pro (4725 – 4733, n=2) | 4729 امتیاز 0% |
| Apple iPhone 17 Pro، Apple A19 Pro، GPU 6‑هستهای، 12288 | 3803 امتیاز -20% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، 12288 | 3759 امتیاز -21% |
| Xiaomi 17 Pro، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5، Adreno 840، 16384 | 3587 امتیاز -24% |
| Google Pixel 10 Pro، Tensor G5، DXT-48-1536، 16384 | 2308 امتیاز -51% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (196 – 4733, n=188, دو سال گذشته) | 1886 امتیاز -60% |
| چند هستهای | |
| Apple iPhone 18 Pro، Apple A20 Pro، GPU 7‑هستهای، 12288 | 12854 امتیاز |
| میانگین Apple A20 Pro (12575 – 12854, n=2) | 12715 امتیاز -1% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، 12288 | 11337 امتیاز -12% |
| Xiaomi 17 Pro، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5، Adreno 840، 16384 | 10798 امتیاز -16% |
| Apple iPhone 17 Pro، Apple A19 Pro، GPU 6‑هستهای، 12288 | 10097 امتیاز -21% |
| Google Pixel 10 Pro، Tensor G5، DXT-48-1536، 16384 | 6314 امتیاز -51% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (830 – 12854, n=188, دو سال گذشته) | 5729 امتیاز -55% |
| Antutu v11 – امتیاز | |
|---|---|
| Samsung Galaxy S26 Ultra، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، 12288 | 3882009 امتیاز +10% |
| Apple iPhone 18 Pro، Apple A20 Pro، GPU 7‑هستهای، 12288 | 3529081 امتیاز |
| میانگین Apple A20 Pro (n=1) | 3529081 امتیاز 0% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (519159 – 4450644, n=45, دو سال گذشته) | 2449165 امتیاز -31% |
| Apple iPhone 17 Pro، Apple A19 Pro، GPU 6‑هستهای، 12288 | 2413726 امتیاز -32% |
| AImark – امتیاز v3.x | |
|---|---|
| Apple iPhone 17 Pro، Apple A19 Pro، GPU 6‑هستهای، 12288 | 37423 امتیاز +12% |
| Apple iPhone 18 Pro، Apple A20 Pro، GPU 7‑هستهای، 12288 | 33309 امتیاز |
| میانگین Apple A20 Pro (n=1) | 33309 امتیاز 0% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (293 – 307528, n=67, دو سال گذشته) | 13892 امتیاز -58% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، 12288 | 2076 امتیاز -94% |
| Google Pixel 10 Pro، Tensor G5، DXT-48-1536، 16384 | 1477 امتیاز -96% |
| Geekbench AI | |
|---|---|
| NPU تکدقت 1.7 | |
| Apple iPhone 18 Pro، Apple A20 Pro، GPU 7‑هستهای، 12288 | 7066 امتیاز |
| میانگین Apple A20 Pro (n=1) | 7066 امتیاز 0% |
| Apple iPhone 17 Pro، Apple A19 Pro، GPU 6‑هستهای، 12288 | 5143 امتیاز -27% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، 12288 | 704 امتیاز -90% |
| Xiaomi 17 Pro، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5، Adreno 840، 16384 | 644 امتیاز -91% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (80 – 7066, n=134, دو سال گذشته) | 543 امتیاز -92% |
| Google Pixel 10 Pro، Tensor G5، DXT-48-1536، 16384 | 478 امتیاز -93% |
| NPU نیمهدقت 1.7 | |
| Apple iPhone 17 Pro، Apple A19 Pro، GPU 6‑هستهای، 12288 | 35890 امتیاز +191% |
| Apple iPhone 18 Pro، Apple A20 Pro، GPU 7‑هستهای، 12288 | 12354 امتیاز |
| میانگین Apple A20 Pro (n=1) | 12354 امتیاز 0% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (80 – 35139, n=134, دو سال گذشته) | 1450 امتیاز -88% |
| Google Pixel 10 Pro، Tensor G5، DXT-48-1536، 16384 | 907 امتیاز -93% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، 12288 | 679 امتیاز -95% |
| Xiaomi 17 Pro، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5، Adreno 840، 16384 | 676 امتیاز -95% |
| NPU کمیسازیشده 1.7 | |
| Apple iPhone 17 Pro، Apple A19 Pro، GPU 6‑هستهای، 12288 | 49889 امتیاز +450% |
| Apple iPhone 18 Pro، Apple A20 Pro، GPU 7‑هستهای، 12288 | 9071 امتیاز |
| میانگین Apple A20 Pro (n=1) | 9071 امتیاز 0% |
| Google Pixel 10 Pro، Tensor G5، DXT-48-1536، 16384 | 3792 امتیاز -58% |
| میانگین کلاس گوشیهای هوشمند (124 – 48271, n=134, دو سال گذشته) | 2216 امتیاز -76% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، Adreno 840، 12288 | 1530 امتیاز -83% |
| Xiaomi 17 Pro، Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5، Adreno 840، 16384 | 1498 امتیاز -83% |
چیپ گرافیکی A20 Pro دارای هفت هسته است. عملکرد آن در بنچمارک 3D درجه یک است.
3DMark: Wild Life Extreme Unlimited | Wild Life Extreme | امتیاز Wild Life Unlimited | امتیاز Solar Bay | امتیاز Solar Bay Unlimited | امتیاز Solar Bay Extreme | امتیاز Solar Bay Extreme Unlimited | امتیاز Steel Nomad Light Unlimited | امتیاز Steel Nomad Light
| 3DMark / Wild Life Extreme Unlimited | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 Pro، A20 Pro GPU 7‑هستهای، A20 Pro، 256 GB NVMe | 10023 امتیاز |
| Samsung Galaxy S26 Ultra، Adreno 840، Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy، 256 GB UFS 4.0 Flash | 8053 امتیاز -20% |
| Xiaomi 17 Pro، Adreno 840، Snapdragon 8 Elite Gen 5، 1 TB UFS 4.1 Flash | 6843 امتیاز -32% |
| Apple iPhone 17 Pro، A19 Pro GPU 6‑هستهای، A19 Pro، Apple 512 GB NVMe | 5928 امتیاز -41% |
| Google Pixel 10 Pro، DXT-48-1536، Tensor G5، 256 GB UFS 4.0 Flash | 3232 امتیاز -68% |
| 3DMark / Wild Life Extreme | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 ProA20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 9096 امتیاز |
| Samsung Galaxy S26 UltraAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 7735 امتیاز -15% |
| Xiaomi 17 ProAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1TB UFS 4.1 Flash | 6897 امتیاز -24% |
| Apple iPhone 17 ProA19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512GB NVMe | 6001 امتیاز -34% |
| Google Pixel 10 ProDXT-48-1536, Tensor G5, 256 GB UFS 4.0 Flash | 3281 امتیاز -64% |
| 3DMark / Wild Life Unlimited امتیاز | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 ProA20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 39243 امتیاز |
| Samsung Galaxy S26 UltraAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 30624 امتیاز -22% |
| Apple iPhone 17 ProA19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512GB NVMe | 26286 امتیاز -33% |
| Xiaomi 17 ProAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1TB UFS 4.1 Flash | 25687 امتیاز -35% |
| Google Pixel 10 ProDXT-48-1536, Tensor G5, 256 GB UFS 4.0 Flash | 13193 امتیاز -66% |
| 3DMark / Solar Bay امتیاز | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 ProA20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 15787 امتیاز |
| Samsung Galaxy S26 UltraAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 14321 امتیاز -9% |
| Xiaomi 17 ProAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1TB UFS 4.1 Flash | 12656 امتیاز -20% |
| Apple iPhone 17 ProA19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512GB NVMe | 11442 امتیاز -28% |
| 3DMark / Solar Bay Unlimited امتیاز | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 ProA20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 15563 امتیاز |
| Samsung Galaxy S26 UltraAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 14525 امتیاز -7% |
| Xiaomi 17 ProAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1TB UFS 4.1 Flash | 12679 امتیاز -19% |
| Apple iPhone 17 ProA19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512GB NVMe | 12194 امتیاز -22% |
| 3DMark / Solar Bay Extreme امتیاز | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 ProA20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 3265 امتیاز |
| Apple iPhone 17 ProA19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512GB NVMe | 2131 امتیاز -35% |
| Samsung Galaxy S26 UltraAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 1196 امتیاز -63% |
| Xiaomi 17 ProAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1TB UFS 4.1 Flash (1.0.2.1) | 100 (9.59min – 9.59max) امتیاز -97% |
| 3DMark / Solar Bay Extreme Unlimited امتیاز | |
|---|---|
| Apple iPhone 17 ProA19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512GB NVMe | 2109 امتیاز |
| Samsung Galaxy S26 UltraAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 1124 امتیاز |
| 3DMark / Steel Nomad Light Unlimited امتیاز | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 ProA20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 4207 امتیاز |
| Samsung Galaxy S26 UltraAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 3088 امتیاز -27% |
| Xiaomi 17 ProAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1TB UFS 4.1 Flash | 2732 امتیاز -35% |
| Apple iPhone 17 ProA19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512GB NVMe | 2630 امتیاز -37% |
| Google Pixel 10 ProDXT-48-1536, Tensor G5, 256 GB UFS 4.0 Flash | 1013 امتیاز -76% |
| 3DMark / Steel Nomad Light امتیاز | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 ProA20 Pro 7-core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 4198 امتیاز |
| Samsung Galaxy S26 UltraAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 3084 امتیاز -27% |
| Xiaomi 17 ProAdreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1TB UFS 4.1 Flash (1.0.6.1) | 2707 (20min – 20max) امتیاز -36% |
| Apple iPhone 17 ProA19 Pro 6-Core GPU, A19 Pro, Apple 512GB NVMe | 2698 امتیاز -36% |
| Google Pixel 10 ProDXT-48-1536, Tensor G5, 256 GB UFS 4.0 Flash | 1014 امتیاز -76% |
Jetstream 2 | Speedometer 3 | Octane V2 | Mozilla Kraken 1.1 | WebXPRT 5
| Jetstream 2 | |
|---|---|
| 2.0 کل | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | 422.954 امتیاز |
| Apple iPhone 17 Pro (Safari Mobile 26.0) | 329.095 امتیاز |
| Google Pixel 10 Pro (Chrome 140) | 193.311 امتیاز |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (63.9 – 423, n=117, last 2 years) | 157.1 امتیاز |
| 2.2 کل | |
| Apple iPhone 17 Pro (Safari Mobile 26.0) | 469.169 امتیاز +11% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | 429.726 امتیاز +2% |
| Apple iPhone 18 Pro ((Safari Mobile 27) | 423.353 امتیاز |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | 423 امتیاز 0% |
| Google Pixel 10 Pro (Chrome 140) | 274.298 امتیاز -35% |
| Xiaomi 17 Pro (Chrome 141) | 221.233 امتیاز -48% |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (2 – 480, n=105, last 2 years) | 206 امتیاز -51% |
| Speedometer 3 – امتیاز 3.0 | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 Pro ((Safari Mobile 27) | 56.5 بار/دقیقه |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | 56.5 بار/دقیقه 0% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | 45.5 بار/دقیقه -19% |
| Apple iPhone 17 Pro (Safari Mobile 26.0) | 41.7 بار/دقیقه -26% |
| Google Pixel 10 Pro (Chrome 140) | 20.6 بار/دقیقه -64% |
| متوسط کلاس گوشیهای هوشمند (3.06 – 56.5, n=82, last 2 years) | 15.1 بار/دقیقه -73% |
| Octane V2 – امتیاز کل | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 Pro ((Safari Mobile 27) | 160221 Points |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | 160221 Points 0% |
| Apple iPhone 17 Pro (Safari Mobile 26.0) | 119218 Points ‑26% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | 105762 Points ‑34% |
| Google Pixel 10 Pro (Chrome 140) | 84055 Points ‑48% |
| Xiaomi 17 Pro (Chrome 141) | 61238 Points ‑62% |
| متوسط دسته Smartphone (6015 ‑ 160221, n=134, دو سال گذشته) | 51882 Points ‑68% |
| Mozilla Kraken 1.1 – کل | |
|---|---|
| متوسط دسته Smartphone (216 ‑ 2718, n=121, دو سال گذشته) | 847 ms * ‑292% |
| Xiaomi 17 Pro (Chrome 141) | 511.76 ms * ‑137% |
| Google Pixel 10 Pro (Chrome 140) | 472.5 ms * ‑119% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra (Chrome 146) | 283.6 ms * ‑31% |
| Apple iPhone 17 Pro (Safari Mobile 26.0) | 270.4 ms * ‑25% |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | 216 ms * ‑0% |
| Apple iPhone 18 Pro ((Safari Mobile 27) | 215.9 ms * |
| WebXPRT 5 – کلی | |
|---|---|
| Apple iPhone 18 Pro ((Safari Mobile 27) | 139 Points |
| متوسط Apple A20 Pro (n=1) | 139 Points 0% |
| Apple iPhone 17 Pro (Safari 26.6.1) | 97 Points ‑30% |
| متوسط دسته Smartphone (19 ‑ 139, n=27, دو سال گذشته) | 55 Points ‑60% |
- … کوچکتر بهتر است
انتشار – iPhone 18 Pro با فناوری خنککننده جدید که تفاوت کمی در استفاده روزانه ایجاد میکند
دما
Apple ادعا میکند که خنکسازی غیرفعالی در مدلهای Pro جدید با محفظه بخار مؤثرتر بهبود یافته است. اما اندازهگیریها و نتایج بنچمارک ما داستان متفاوتی را نشان میدهند. iPhone 18 Pro کمی گرمتر میشود و بهطور متوسط بیشتر از پیشنسل خود محدود میشود. با این حال، در مقایسه با رقیب Snapdragon 8 Elite Gen5، این نتایج کلی خوبی هستند.
حداکثر بار
بیکاری
| 42.3 °C 108 °F | 42.9 °C 109 °F | 41.1 °C 106 °F | 42.9 °C 109 °F | 43 °C 109 °F | 42.9 °C 109 °F | 42 °C 108 °F | 42.5 °C 109 °F | 42 °C 108 °F |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| حداکثر: 43 °C = 109 °F ⟹ Average: 42.4 °C = 108 °F |
| 40.6 °C 105 °F | 41.7 °C 107 °F | 40.2 °C 104 °F | 40.6 °C 105 °F | 41.2 °C 106 °F | 42.8 °C 109 °F | 40.9 °C 106 °F | 41.2 °C 106 °F | 41.5 °C 107 °F |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| حداکثر: 42.8 °C = 109 °F ⟹ Average: 41.2 °C = 106 °F |
منبع تغذیه (حداکثر) 42.9 °C = 109 °F | دمای اتاق 20.9 °C = 70 °F | Fluke t3000FC (کالیبره شده)، Voltcraft IR-260
حداکثر بار
بیکاری
| 24 °C 75 °F | 24.3 °C 76 °F | 24.2 °C 76 °F | 24.5 °C 76 °F | 24.3 °C 76 °F | 24 °C 75 °F | 24.2 °C 76 °F | 24.3 °C 76 °F | 24 °C 75 °F |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| حداکثر: 24.5 °C = 76 °F ⟹ Average: 24.2 °C = 76 °F |
| 24.5 °C 76 °F | 24.7 °C 76 °F | 24.5 °C 76 °F | 24.3 °C 76 °F | 24.5 °C 76 °F | 24.6 °C 76 °F | 24.5 °C 76 °F | 24.7 °C 76 °F | 24.6 °C 76 °F |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| حداکثر: 24.7 °C = 76 °F ⟹ Average: 24.5 °C = 76 °F |
منبع تغذیه (حداکثر) 35.6 °C = 96 °F | دمای اتاق 20.6 °C = 69 °F | Fluke t3000FC (کالیبره شده)، Voltcraft IR-260
(-) متوسط دما برای سمت بالا تحت حداکثر بار 42.4 °C / 108 °F است، در مقایسه با متوسط 33 °C / 91 °F برای دستگاههای دسته Smartphone.
(±) حداکثر دما در سمت بالا 43 °C / 109 °F است، در مقایسه با متوسط 35.4 °C / 96 °F، بازهای بین 21.9 تا 247 °C برای دسته Smartphone.
(±) سمت پایین تا حداکثر 42.8 °C / 109 °F گرم میشود؛ در مقایسه با متوسط 34.1 °C / 93 °F.
(+) در حالت بیکاری، متوسط دما برای سمت بالا 24.2 °C / 76 °F است؛ در مقایسه با متوسط دستگاه 33 °C / 91 °F.
تستهای فشار 3DMark
| 3DMark | |
|---|---|
| پایداری تست فشار Wild Life | |
| Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7‑core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 99.9 % |
| Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6‑Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe | 99.7 % 0% |
| Google Pixel 10 Pro DXT‑48‑1536, Tensor G5, 256 GB UFS 4.0 Flash | 81.2 % ‑19% |
| Xiaomi 17 Pro Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1 TB UFS 4.1 Flash | 73.6 % ‑26% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 51.4 % ‑49% |
| پایداری تست فشار Solar Bay | |
| Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6‑Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe | 76.8 % +8% |
| Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7‑core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 71.3 % |
| Xiaomi 17 Pro Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5, 1 TB UFS 4.1 Flash | 65.8 % ‑8% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 54.2 % ‑24% |
| پایداری تست فشار شدید Solar Bay | |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 78.5 % +21% |
| Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6‑Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe | 70.3 % +8% |
| Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7‑core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 64.8 % |
| پایداری تست فشار سبک Steel Nomad | |
| Google Pixel 10 Pro DXT‑48‑1536, Tensor G5, 256 GB UFS 4.0 Flash | 97.3 % +44% |
| Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7‑core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe | 67.6 % |
| Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6‑Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe | 65.8 % ‑3% |
| Samsung Galaxy S26 Ultra Adreno 840, SD 8 Elite Gen 5 f. Galaxy, 256 GB UFS 4.0 Flash | 57.5 % ‑15% |
Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6‑Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe؛ تست فشار Wild Life Extreme: Ø29.2 (26.9‑36.7) %
Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7‑core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe؛ پایداری تست فشار Wild Life؛ 0.0.0.0: Ø60 (59.9‑60) %
Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6‑Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe؛ پایداری تست فشار Wild Life: Ø60 (59.8‑60) %
Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7‑core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe؛ پایداری تست فشار Solar Bay؛ 0.0.0.0: Ø43.7 (41.6‑58.3) %
Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6‑Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe؛ پایداری تست فشار Solar Bay: Ø33.4 (31‑40.3) %
Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7‑core GPU, A20 Pro, 256 GB NVMe؛ پایداری تست فشار شدید Solar Bay؛ 0.0.0.0: Ø14.7 (13.9‑21.5) %
Apple iPhone 17 Pro A19 Pro 6‑Core GPU, A19 Pro, Apple 512 GB NVMe؛ پایداری تست فشار شدید Solar Bay: Ø12 (10.8‑15.4) %
Apple iPhone 18 Pro A20 Pro 7‑هسته GPU، A20 Pro، ۲۵۶ GB NVMe؛ تست استرس Steel Nomad Light – پایداری؛ 0.0.0.0: Ø22.8 (21.2‑31.4) %
Apple iPhone 17 Pro A19 Pro ۶‑هسته GPU، A19 Pro، Apple ۵۱۲ GB NVMe؛ تست استرس Steel Nomad Light – پایداری: Ø15.4 (13.4‑20.4) %
بلندگوها
برای یک گوشی هوشمند فشرده، سیستم بلندگوهای iPhone 18 Pro واقعاً خوب است. اگرچه صدا استریو میتوانست عمق بیشتری داشته باشد، کیفیت صدا همچنان در سطح بالایی است. اما نمیتوانیم همین را درباره پشتیبانی کدک بلوتوث بگوییم.
برای خروجی صوتی سیمی، پورت USB در دسترس است.
نمودار فرکانس (با علامتزدن/برداشتن علامت میتوانید دستگاهها را مقایسه کنید)
تحلیل صوتی Apple iPhone 18 Pro
(+) | بلندگوها میتوانند نسبتاً بلند بنویسند (89.4 dB)
باس ۱۰۰ – ۳۱۵ هرتز
(-) | تقریباً بدون باس – بهصورت متوسط ۲۱.۴ ٪ کمتر از میانه
(±) | خطی بودن باس متوسط است (Δ ۱۱ ٪ نسبت به فرکانس قبلی)
مید ۴۰۰ – ۲۰۰۰ هرتز
(+) | میدهای متعادل – تنها ۴.۵ ٪ فاصله از میانه
(+) | میدها خطی هستند (Δ ۴.۵ ٪ نسبت به فرکانس قبلی)
هایفریکوئنسی ۲ – ۱۶ kHz
(+) | هایفریکوئنسیهای متعادل – تنها ۲.۹ ٪ فاصله از میانه
(+) | هایفریکوئنسیها خطی هستند (Δ ۴.۲ ٪ نسبت به فرکانس قبلی)
کل ۱۰۰ – ۱۶ 000 هرتز
(±) | خطی بودن کل صدا متوسط است (اختلاف ۱۷.۵ ٪ نسبت به میانه)
مقایسه با همان کلاس
» ۱۳ % از تمام دستگاههای تستشده در این کلاس بهتر بودند، ۹ % مشابه، ۷۸ % بدتر
» بهترین دستگاه Δ ۱۱ ٪ داشت، متوسط ۳۴ ٪، بدترین ۱۳۶ ٪
مقایسه با تمام دستگاههای تستشده
» ۳۴ % از تمام دستگاههای تستشده بهتر بودند، ۸ % مشابه، ۵۷ % بدتر
» بهترین Δ ۴ ٪، متوسط ۲۳ ٪، بدترین ۱۳۶ ٪
تحلیل صوتی Apple iPhone 17 Pro
(+) | بلندگوها میتوانند نسبتاً بلند بنویسند (88.4 dB)
باس ۱۰۰ – ۳۱۵ هرتز
(-) | تقریباً بدون باس – بهصورت متوسط ۱۸.۴ ٪ کمتر از میانه
(±) | خطی بودن باس متوسط است (Δ ۷.۸ ٪ نسبت به فرکانس قبلی)
مید ۴۰۰ – ۲۰۰۰ هرتز
(±) | میدهای کاهش یافته – بهصورت متوسط ۵.۴ ٪ کمتر از میانه
(+) | میدها خطی هستند (Δ ۴.۵ ٪ نسبت به فرکانس قبلی)
هایفریکوئنسی ۲ – ۱۶ kHz
(+) | هایفریکوئنسیهای متعادل – تنها ۳.۴ ٪ فاصله از میانه
(+) | هایفریکوئنسیها خطی هستند (Δ ۳ ٪ نسبت به فرکانس قبلی)
کل ۱۰۰ – ۱۶ 000 هرتز
(+) | کل صدا خطی است (اختلاف ۱۳.۹ ٪ نسبت به میانه)
مقایسه با همان کلاس
» ۱ % از تمام دستگاههای تستشده در این کلاس بهتر بودند، ۱ % مشابه، ۹۸ % بدتر
» بهترین Δ ۱۱ ٪، متوسط ۳۴ ٪، بدترین ۱۳۶ ٪
مقایسه با تمام دستگاههای تستشده
» ۱۶ % از تمام دستگاههای تستشده بهتر بودند، ۴ % مشابه، ۸۰ % بدتر
» بهترین Δ ۴ ٪، متوسط ۲۳ ٪، بدترین ۱۳۶ ٪
عمر باتری – گوشی پرچمدار کمحجم با باتری کوچک
مصرف انرژی
همانطور که همیشه، اپل ظرفیت باتری رسمی را منتشر نمیکند. برنامههای سیستمی AppStore ظرفیت ۴٬۲۸۸ mAh را نشان میدهند، اما گزارشها حاکی از این است که نسخههای nanoSIM در اروپا تنها ۴٬۰۵۶ mAh دارند. سرعتهای شارژ نیز نسبت به رقبای اندرویدی محتاطانهتر هستند.
iPhone 18 Pro حداکثر با آداپتور توانپویا اپل ۴۰ واط شارژ میشود. در آزمایش ما با یک پاوربانک Xiaomi، زمان شارژ حدود ۶۰ دقیقه به دست آمد.
مصرف توان
| خام/آماده به کار | 0.1 / 0.2 واط |
|---|---|
| بیکار | 1.3 / 1.5 / 1.8 واط |
| بار | 9.8 / 17.2 واط |
![]() |
|
| کلید: حداقل: , متوسط: , حداکثر: مترا‑هیت انرژی |
| Apple iPhone 18 Pro 4056 mAh | Google Pixel 10 Pro 4870 mAh | Samsung Galaxy S26 Ultra 5000 mAh | Xiaomi 17 Pro 6300 mAh | Apple iPhone 17 Pro 3988 mAh | متوسط Apple A20 Pro | متوسط کلاس گوشیهای هوشمند | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| مصرف توان | 2 % | 11 % | 30 % | 1 % | 0 % | 21 % | |
| حداقل بیکاری * (واط) | 1.3 | 1.01 22 % | 0.56 57 % | 0.8 38 % | 0.56 57 % | 1.3 ?(n=1) ‑0 % | 0.901 ?(0.39 ‑ 1.7, n=137, آخر ۲ سال) 31 % |
| متوسط بیکاری * (واط) | 1.5 | 1.65 ‑10 % | 1.18 21 % | 1.4 7 % | 1.78 ‑19 % | 1.5 ?(n=1) ‑0 % | 1.483 ?(0.7 ‑ 4.36, n=137, آخر ۲ سال) 1 % |
| حداکثر بیکاری * (واط) | 1.8 | 2.05 ‑14 % | 1.33 26 % | 1.8 ‑0 % | 1.89 ‑5 % | 1.8 ?(n=1) ‑0 % | 1.677 ?(0.75 ‑ 4.46, n=137, آخر ۲ سال) 7 % |
| متوسط بار * (واط) | 9.8 | 7.25 26 % | 14.91 ‑52 % | 4.2 57 % | 12.36 ‑26 % | 9.8 ?(n=1) ‑0 % | 6.82 ?(2.9 ‑ 14.9, n=89, آخر ۲ سال) 30 % |
| حداکثر بار * (واط) | 17.2 | 19.78 ‑15 % | 16.58 4 % | 8.9 48 % | 17.69 ‑3 % | 17.2 ?(n=1) ‑0 % | 10.8 ?(4.75 ‑ 22, n=89, آخر ۲ سال) 37 % |
* … مقدار کمتر، بهتر است
مصرف توان: Geekbench (۱۵۰ cd/m²)
Apple iPhone 18 Pro؛ مصرف توان Geekbench 5.5 150 cd: Ø6.74 (0.06163‑17.1) واط
Apple iPhone 18 Pro؛ حالت بیکاری 150 cd/m²: Ø1.617 (1.542‑1.757) واط
مصرف توان: 3DMark Steel Nomad Unlimited (۱۵۰ cd/m²)
Apple iPhone 18 Pro؛ حالت بیکاری 150 cd/m²: Ø1.617 (1.542‑1.757) واط
Apple iPhone 18 Pro؛ 2560×1440 3DMark Steel Nomad Light Unlimited: Ø13 (9.69‑15.2) واط
عمر باتری
عمر باتری iPhone 18 Pro برای یک گوشی فشرده خوب است، اما در مقایسه با نسل قبلی، ۲۰ ساعت به دست آمده نسبتاً کوتاه است.
زمان اجرای باتری
| مرور وب Wi‑Fi (Safari 27) | | ۱۹ ساعت ۴۷ دقیقه |
| ————————– | | —————– |
| Apple iPhone 18 Pro 4056 mAh | Google Pixel 10 Pro 4870 mAh | Samsung Galaxy S26 Ultra 5000 mAh | Xiaomi 17 Pro 6300 mAh | Apple iPhone 17 Pro 3988 mAh | |
|---|---|---|---|---|---|
| زمان باتری | |||||
| WiFi v1.3 (ساعت) | 19.8 | 21.1 7% | 17.9 ‑10% | 29.7 50% | 24.2 22% |
امتیاز کلی Notebookcheck
هر کسی که به دنبال یک گوشی هوشمند پرچمدار کمحجم است، با iPhone 18 Pro اپل سختافزارهای رده بالا را در فرمفاکتور مناسب پیدا میکند. اما کاربران نباید نسبت به چشمکزدن OLED حساس باشند.
Apple iPhone 18 Pro ‑ 10/08/2026 v8
Marcus Herbrich
بدنه
90 %
صفحهکلید
69 / 75 → 92 %
دستگاه اشارهگر
95 %
اتصال
68 / 69 → 98 %
وزن
88 / 50‑100 → 76 %
باتری
92 %
نمایشگر
90 %
عملکرد بازی
47 / 55 → 85 %
عملکرد برنامهها
96 / 85 → 100 %
عملکرد هوش مصنوعی
91 %
دما
88 %
صدا
100 %
صدا
81 / 90 → 90 %
دوربین
87 %
متوسط
82 %
90 %
میانگین وزنی گوشیهوشمند
CO₂ Emissions
86.3 %
Materials
60 %
Packaging
85 %
Power Use
95.4 %
Repairability
50 %
Software Updates
80 %
امتیاز کل پایداری: 76.1 %
گزینههای ممکن برای مقایسه
| تصویر | مدل / بررسی | قیمت | وزن | حافظه | نمایشگر |
|---|---|---|---|---|---|
1.89.5%![]() |
Apple iPhone 18 ProApple A20 Pro ⎘ Apple A20 Pro GPU 7‑هسته ⎘ 12 GB رم، 256 GB NVMe | قیمت لیست: 1449€ | 211 g | 256 GB NVMe | 6.30″ 2622×1206 458 PPIOLED |
| 2.88.9% |
Google Pixel 10 ProGoogle Tensor G5 ⎘ IMG DXT‑48‑1536 ⎘ 16 GB رم، 256 GB UFS 4.x | قیمت لیست: 1199€ | 207 g | 256 GB UFS 4.0 Flash | 6.30″ 2856×1280 497 PPIOLED |
3.89.8%![]() |
Samsung Galaxy S26 UltraQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 برای Galaxy ⎘ Qualcomm Adreno 840 ⎘ 12 GB رم، 256 GB UFS 4.x | قیمت لیست: 1449€ | 214 g | 256 GB UFS 4.0 Flash | 6.90″ 3120×1440 498 PPIDynamic AMOLED 2X |
4.90.5%![]() |
Xiaomi 17 ProQualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 ⎘ Qualcomm Adreno 840 ⎘ 16 GB رم، 1024 GB UFS 4.x | Amazon: 1. $779.50XIAOMI 17T PRO Ai 5G (Compat…2. $779.50XIAOMI 17T PRO Ai 5G (Compat…3. $699.50XIAOMI 17T PRO Ai 5G (Compat…قیمت لیست: 650€ | 192 g | 1 TB UFS 4.1 Flash | 6.30″ 2656×1220 464 PPILTPO AMOLED |
5.89.9%![]() |
Apple iPhone 17 ProApple A19 Pro ⎘ Apple A19 Pro GPU 6‑هسته ⎘ 12 GB رم، 512 GB SSD | قیمت لیست: 1549€ | 206 g | Apple 512GB NVMe | 6.30″ 2622×1206 458 PPIOLED |
شفافیت
انتخاب دستگاههای بررسیشده توسط تیم تحریریه ما انجام میشود. نمونه تست به نویسنده به صورت امانت از طرف تولیدکننده یا فروشنده برای این بررسی ارائه شد. این امانتگذار هیچگونه تأثیری بر این بررسی نداشت و تولیدکننده پیش از انتشار نسخهای از این بررسی دریافت نکرد. هیچگونه تعهدی برای انتشار این بررسی وجود نداشت. به عنوان یک شرکت رسانهای مستقل، Notebookcheck تحت سلطهٔ تولیدکنندگان، فروشندگان یا ناشران نیست.
اینگونه Notebookcheck تست میکند
هر ساله، Notebookcheck صدها لپتاپ و گوشی هوشمند را با استفاده از روشهای استاندارد بهصورت مستقل بررسی میکند تا همه نتایج قابل مقایسه باشند. ما بهطور مستمر حدود ۲۰ سال روشهای آزمون خود را توسعه داده و در این مسیر استانداردهای صنعتی را تنظیم کردهایم. در آزمایشگاههای ما، تجهیزات اندازهگیری با کیفیت بالا توسط تکنسینها و ویراستاران باتجربه به کار گرفته میشود. این تستها شامل فرایند اعتبارسنجی چندمرحلهای هستند. سیستم رتبهبندی پیچیده ما بر پایهٔ صدها اندازهگیری و بنچمارک مستند است که اشیاءگرایی را حفظ میکند. اطلاعات بیشتر دربارهٔ روشهای آزمون ما را میتوانید در اینجا بیابید.
آیفون ۱۸ پرو اپل در وبسایت پیشنمایش ظاهر شد، کایویر پنج مدل محدود را معرفی کرد…









دیدگاهتان را بنویسید