با آمدن اندروید 6 یا مارشملو به بعد، یک خطای جدید هم دارندگان گوشیهای اندرویدی را کلافه کرده است و آن هم خطای هم پوشانی صفحه شناسایی شد یا “screen overlay detected” است. می دانیم که این خطا به شدت کلافه کننده است و حسابی ناراحتتان کرده، اما دیگر غصه نخورید، البان راه حل را می داند.

این مشکل به آسانی از طریق draw over other apps قابل حل می باشد. مشکل از اینجا ناشی می شود که وقتی اپی در گوشی اندرویدی شما در حال اجرا است و اپی دیگر اجازه ای می خواهد، اندروید ورژن شش به بعد اجازه ظاهر شدن این درخواست اجازه را نمی دهد و پیام خطای همپوشانی ظاهر می شود. بعنوان مثال دارید از اپهای اجتماعی نظیر تلگرام، فیسبوک و … استفاده می کنید، اپی جدید نصب می کنید یا اپی دیگر درخواست اجازه دسترسی می خواهد، چنانچه گزینه draw over other apps برای آن نرم افزارها فعال باشند، پیغام همپوشانی ظاهر می شود. این مورد برای اپهای غیر اجتماعی هم که در پس زمینه مشغول هستند نیز صادق است.

اما برای از بین بردن این پیغام چه باید کرد؟ از آنجا که روند کار برای رسیدن به بخش مربوطه در تنظیمات در گوشیهای سامسونگ، ال جی و سایر گوشیهای اندرویدی (نظیر هواوی و سونی) متفاوت است، در سه بخش جداگانه آنها را توضیح خواهم داد. وقتی وارد بخش مورد نظر شدید، باید اجازه آمدن روی اپهای دیگر را از اپهای مشکل زا حذف کنید.

برای تشخیص اینکه چه اپهایی مشکل زا هستند یک دقت کوچک نیاز است. اولین اپها آنهایی هستند که وقتی فعال هستند و خطا ظاهر می شوند. بعد معمولا اپهای اجتماعی و ایمیلی است. در انتها هم اپهایی است که در پس زمینه کار می کنند و در حالتهای خاصی اقدامات خاصی انجام می دهند، مثلا با توجه به ساعات روز (مانند برنامه های پخش اذان)، با توجه به سیگنالهای موبایلی یا وای فای.

در ادامه نحوه رسیدن به بخش مورد نظر در تنظیمات گوشی تان را به تفکیک بیان خواهم کرد.

در مورد گوشی‎های سامسونگ

بالای صفجه را پایین کشیده و وارد تنظیمات شوید و به بخش Applications بروید.

samsung-pulldown-settings-digidoki

در این بخش Application manager را انتخاب نموده سپس بالای سمت راست صفجه MORE را بزنید.

خطای هم پوشانی

بعد Apps that can appear on top را زده و بدین ترتیب وارد بخش مورد نظر خواهید شد.

خطای هم پوشانی

مرتبط: از بین بردن خطای همپوشانی به کمک یک نرم افزار

در مورد گوشی‎های ال جی

همانند سامسونگ بالای صفحه را پایین کشیده و وارد تنظیمات شوید.

خطای هم پوشانی

بعد علامت سه نقطه عمودی را زده و گزینه  را انتخاب نمایید.

خطای هم پوشانی

از اینجا به بعد همچون بقیه گوشی های اندرویدی است که در بخش بعدی توضیح خواهم داد.

مرتبط: از بین بردن خطای همپوشانی به کمک یک نرم افزار

سایر گوشی‎های اندرویدی

دو بار بالای صفحه را پایین بکشید و وارد تنظیمات شوید

خطای هم پوشانی

در بخش تنظیمات Apps را انتخاب نموده و بعد آیکون مهره مانند بالای صفحه را انتخاب نمایید

خطای هم پوشانی

در این بخش عبارت Draw over other apps را خواهید دید. در آن وارد شده و روی هر اپی که میخواهید تغییرات مورد نظر را اعمال کنید فشار دهید.

خطای هم پوشانی

چنانچه بازهم مشکل خطای هم پوشانی را داشتید، ناراحت نباشید، کافیست با اِلـبان تماس بگیرید تا به صورت مشاوره کاملا رایگان (حتی لازم نیست هزینه تلفن بپردازید چرا که بعد از ثبت سفارش ما با شما تماس می گیریم) شما را راهنمایی کنند.

مرتبط: نحوه ثبت درخواست برای مشاوره تلفنی

علاوه بر راهکار ذکر شده در بالا، روشی دیگری نیز وجود دارد با استفاده از یک نرم افزار که در یک پست دیگر نحوه استفاده از آن آموزش داده شده است.

خوشحال میشیم تجربه خود را جهت رفع مشکل خطای هم پوشانی با ما و دیگر خوانندگان درمیان بگذارید!

 

مرتبط: روش تضمینی و قطعی در جهت حل مشکل همپوشانی