5 نکته مهم در به روز رسانی گوشی آیفون و مشکلات احتمالی پیش رو

به روز رسانی iOS 11
نوشته شده توسط البان

برخلاف تصور عموم در مورد به روز رسانی، این کار بسیار توصیه می شود. همواره شرکت ها مشغول نوآوری های مختلف و رفع عیوب و نواقص قبلی خود هستند. از جمله این شرکت ها می توان از شرکت اپل نام برد. به روز رسانی در ادوات این شرکت بسیار وسیله شما را کارآمد و از لحاظ ایمنی قوی تر می کند. در ادامه این متن می توانید از نحوه به روز رسانی گوشی آیفون و مشکلات احتمالی که ممکن است در طول به روز رسانی با آن مواجه شوید، اطلاع پیدا کنید.


مرتبط: مشاوره رایگان تلفنی تعمیرات موبایل آیفون البان 


اقدامات مورد نیاز پیش از آپدیت گوشی آیفون

پیش از آنکه اقدام به آپدیت کردن گوشی خود کنید، لازم است چند نکته را در نظر داشته باشید.

  • اگر شارژ باتری گوشی شما از 50 درصد کمتر باشد، اجازه نصب به روز رسانی را نخواهید داشت.
  • به حجم به روز رسانی توجه داشته باشید. سعی کنید حافظه گوشی تان حداقل یک گیگ بیشتر از مقدار فایل به روز رسانی خالی باشد.
  • بهتر است قبل از اقدام به آپدیت، عکس ها و فیلم های خود را به رایانه منتقل کنید. (گاهی به دلایل خطای انسانی یا حتی قطع برق و اینترنت ممکن است گوشی دچار مشکل شود)
  • فرآیند نصب به روز رسانی یک فرآیندی است که حرارت زیادی تولید می کند. بهتر این است که هنگام به روز رسانی، مخصوصا اگر گوشی شما به شارژر وصل است آن را از قاب محافظ خودش خارج کرده و امکان تبادل حرارتی از پشت گوشی را به آن بدهید.
  • حتما حتما رمز passcode گوشی را حفظ باشید. (یعنی همان رمزی که برای باز کردن گوشی نیاز دارید) این رمز هم در ابتدای به روز رسانی و هم بعد از آپدیت شدن گوشی از شما خواسته می شود.
  • در برخی موارد از شما رمز اپل آیدی نیز خواسته می شود. آن را در جایی یادداشت کنید یا حفظ باشید.
  • اگر با رایانه می خواهید گوشی را به روز کنید، حتما اول خود آیتونز را پیش از اتصال گوشی به روز کنید.

مراحل به روز رسانی گوشی آیفون

گوشی آیفون را می توانید هم با خود گوشی و هم با استفاده از کامپیوتر به روز کنید. معمولا صاحبان گوشی هایی که میزان حافظه کمی دارند، مجبور هستند با استفاده از رایانه گوشی خود را به روز کنند. همچنین اگر مدت زمان زیادی از به روز نکردن گوشی شما گذشته باشد، باز هم احتمال دارد که مجبور شوید با کمک آیتونز و رایانه گوشی را به روز کنید.

نگران نباشید، روش کار ساده است و هر دو را برایتان توصیف خواهیم کرد.

به روز رسانی گوشی آیفون با استفاده از خود گوشی

 برای به روز رسانی ایفون در خود گوشی و بدون استفاده از کامپیوتر کافی است که به ترتیب زیر عمل  نمایید:

قدم اول: به بخش تنظیمات (Settings) گوشی خود مراجعه نمایید. آیکون این برنامه شبیه به چرخ دنده طراحی شده است که به راحتی می توانید آن را در میان برنامه های گوشی خود پیدا کنید.

قدم دوم: در تنظیمات بر روی بخش تنظیمات عمومی (General) بزنید.

قدم سوم: هنگامی که در داخل بخش تنظیمات هستید بر روی گزینه به روز رسانی نرم افزار (Software Update) بزنید. (تصویر پایین وسط)

قدم چهارم: گزینه Download and Install به معنای دانلود و نصب به روز رسانی را فشار دهید. با این کار گوشی شما شروع به دانلود نرم افزار به روز رسانی سیستم عامل iOS خواهد کرد و پس از دانلود کامل آن را در گوشی شما نصب می کند.

update1update2update3

می توانید فایل به روز رسانی را دانلود نمایید و در زمانی دیگر آن را نصب نمایید.

بروز رسانی ایفون با استفاده از رایانه

اگر حافظه گوشی شما کم است و نمی توانید برای به روز رسانی به اندازه کافی حافظه را خالی کنید، یا خیلی وقت است که گوشی را به روز نکرده اید یا اینکه تعداد گوشی های آیفون در اطرافتان زیاد است و نمی خواهید برای هر کدام جداگانه فایل به روز رسانی را دانلود کنید، از رایانه برای به روز رسانی گوشی آیفون استفاده کنید.

فدم اول: نرم افزار آیتونز را باز کنید. اگر اعلام کرد که به روز رسانی جدیدی وجود دارد، حتما آن را دانلود و نصب نمایید.

قدم دوم: گوشی را به رایانه وصل کنید و بعد قفل گوشی را باز کنید. در این حالت از شما پرسیده می شود که آیا به رایانه اعتماد دارید، شما گزینه بله (Allow یا Trust) را انتخاب کرده و رمز گوشی را وارد کنید.

به روز رسانی گوشی آیفون | سامانه تعمیرات آیفون البان

به روز رسانی گوشی آیفون | سامانه تعمیرات آیفون البان

قدم سوم: توصیه داریم اول از طریق گزینه Backup یک فایل پشتیبانی از گوشی تهیه کنید. این کار کمی طول می کشد اما حتما انجامش بدهید.

به روز رسانی گوشی آیفون در تعمیرات گوشی آیفون البان

قدم چهارم: خود آیتونز به شما می گوید که برای گوشی شما آپدیت وجود دارد یا خیر. با زدن گزینه دانلود، فایل به روز رسانی روی رایانه ذخیره می شود. اما اگر این پیام را اشتباها بستید، می توانید از بخش summary مجدد دانلود را شروع کنید.

قدم پنجم: وقتی دانلود فایل به روز رسانی تمام شود، کار نصب آن شروع خواهد شد.

 


جالب است بدانید: ال سی دی آیفون و هر آنچه باید در رابطه با آن بدانید


مشکلات احتمالی و نکات مهم هنگام به روز رسانی گوشی های آیفون 

عدم نصب فایل دانلود شده 

در صورتیکه که از شارژ باطری گوشی شما کمتر از 50 درصد باقی مانده باشد، آیفون شما فایل بروز رسانی را دانلود خواهد کرد، اما برای نصب آن اجازه نخواهد داد، چرا که گوشی شما نباید هنگام به روز شدن خاموش گردد و آستانه احتیاط آیفون 50 درصد می باشد. بنابراین باید یا گوشی خود را شارژ نمایید و یا آنکه گوشی خود را در حالی که به برق وصل است به روز کنید.

اگر از رایانه استفاده می کنید توجه داشته باشید که اولا به روز رسانی برای مدل گوشی شما باشد (یعنی نمی توانید iOS 14 را روی آیفون 6 نصب کنید) و ثانیا از نسخه خود گوشی بالاتر باشد. اپل معمولا دانگرید را می بندد یعنی شما نمی توانید روی گوشی با iOS 14.2 به روز رسانی iOS 14.1 یا پایین تر را نصب کنید.

عدم امکان دانلود و ایراد پر بود بودن حافظه 

نکته مهم این است که اگر حافظه گوشی شما پر باشد، هنگام نصب به روز رسانی دانلود شده، به مشکل برخورده و مجبور می شوید گوشی را فلش کنید. حتما بعد از دانلود شدن به روز رسانی، فضای خالی در گوشی خود داشته باشید، وگرنه همه اطلاعاتتان از دست خواهد رفت.

خطا هنگام نصب

اگر آیتونز شما به روز نباشد، هنگام نصب به روز رسانی بر روی گوشی، دچار مشکل خواهید شد و بعضا مجبور می شوید گوشی را فلش کنید. اگر قبل از به روز رسانی پشتیبان گیری کرده باشید، هیچ نگرانی ندارد اما اگر نکرده باشید، تمام اطلاعاتتان از دست خواهد رفت!

به روز رسانی گوشی آیفون با اینترنت گوشی

به دلیل حجم بالای به روز رسانی ها، آیفون به شما اجازه نمی دهد تا آن را با اینترنت خط دانلود کنید. اما این کار مسئله هم چاره ای دارد.

برای آپدیت کردن آیفون با اینترنت خط وارد تنظیمات گوشی شده و در بخش تنظیمات تاریخ و ساعت، تاریخ گوشی را حداقل سه ماه جلو ببرید. آنگاه آیفون فریب می خورد و اجازه می دهد تا با استفاده از اینترنت خط گوشی را به روز کنید.

توجه داشته باشید که اگر در این مدت پیامکی دریافت کنید، این پیامک همواره در ابتدای لیست خواهد ماند، تا زمانی که از تاریخ جعلی شما به صورت حقیقی عبور کنیم.

هنگام آپدیت، گوشی هنگ کرده و دیگر روشن نمی شود!

با وجود رعایت تمام مسائل گفته شده باز هم ممکن است هنگام به روز رسانی گوشی آیفون مشکلاتی پیش بیاید. چنانچه بر اثر به آپدیت گوشی آیفون خود به مشکل برخورد کردید، اصلا نگران نشوید، در سامانه تعمیرات موبایل در محل البان یک درخواست رایگان ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و راهنماییتان کنند.

اگر طبق توصیه از گوشی نسخه پشتیان هم تهیه کرده اید، حتما به کارشناس البان بگویید تا به راحتی اطلاعاتتان را برایتان برگرداند.

 

سوالات متداول در بروز رسانی ایفون

 

آیا به روز رسانی آیفون آن را کند می کند؟

در گذشته تصور بر این بود که شرکت اپل به واسطه به روز رسانی ها خودش، کاری می کند تا گوشی های قدیمی آیفون کند شوند و کاربران مجبور به نوسازی گوشی خود شوند. باید بگوییم که این تصور کاملا صحیح بود و بعد از شکایات بسیار اپل به این موضوع اعتراف کرد.
اپل دلیل این کار را ضعیف شدن باتری بیان کرد. یعنی باتری گوشی که ضعیف تر شود، نمی تواند با همان عملکرد قدیم گوشی به روز شده را زنده نگه دارد، بنابراین گوشی را کند می کنند تا میزان نگهداری شارژ باتری خیلی تغییر نکند.
با ادامه شکایات، اپل مجبور شد انتخاب بین کند شدن گوشی و زودتر تمام شدن شارژ باتری را به اختیار کاربران بگذارد تا آنها خودشان از تنظیمات انتخاب کنند.

چرا و چه زمانی به روز رسانی گوشی ایفون خود را انجام دهم؟

اما نکته مهم بعدی زمان به روز رسانی است. متاسفانه شرکت اپل بعد از استیو جابز به شدت افت کرده و برخلاف گذشته برای جبران باگِ هر به روز رسانی یک به روز رسانی دیگر ارائه می دهد و برخلاف گذشته کاربران آیفونی مجبورن در سال چند مرتبه گوشی خود را آپدیت کنند.
اگر آدم ماجراجویی هستید و به روز، می توانید به محض ارائه گوشی خود را آپدیت کنید، اما معمولا توصیه بر این است که یک ماه صبر کنید تا مشکلات به روز رسانی معلوم شود و مثلا به جای نصب iOS 15 یک ماه صبر کنید و پس از انتشار نسخه بعدی، یک دفعه iOS 14.2 را نصب کنید. به این شکل از بروز اشکالات اولیه احتمالی در نرم افزار منتشر شده در به روز رسانی ایفون خود جلوگیری کرده اید

آیا برای به روز رسانی ایفون به کامپیوتر یا لپ تاپ نیاز دارم؟

خیر. شما می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات گوشی خود به راحتی از طریق خود گوشی و بدون استفاده از سیستم مجزا نسبت به بروز رسانی ایفون اقدام نمایید.

 

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید