تلگرام 4.2 در موبایل و 1.1.15 در رایانه، به روز رسانی جدید در تلگرام

تلگرام 4.2
نوشته شده توسط البان

به تازگی تلگرام یک به روز رسانی دیگر در اپ های موبایلی و همچنین در نسخه کامپیوتری خود ارائه داده است و به تلگرام 4.2 در گوشی ها و 1.1.15 در رایانه ها رسیده است. در این پست با ویژگی های جدید اضافه شده در هر دو نسخه می پردازیم.

 

مرتبط: به روز رسانی تلگرام 4.1

 

تلگرام 4.2 در موبایل

در نسخه جدید بارگذاری (آپلود کردن) عکس راحت تر شده و کلا فضای ویرایشی جدید برای عکس ها ایجاد شده است. علاوه بر آن یک گزینه جدید تایمر هست که شما می توانید برای عکس و فیلم ارسالی تان مدت زمان نمایش را محدود کنید. بدین ترتیب که بعد از آنکه طرف مقابل عکس را دانلود کند با توجه به مدت زمانی که شما تعیین کرده اید می تواند عکس را ببیند و بعد از آن پاک می شود و هیچ اثری از آن باقی نمی ماند. نکته جالب اینکه اگر طرف مقابل بخواهد با اسکرین شات عکس ارسالی را ذخیره کند، فرستنده از این کار آگاه خواهد شد!

مطلب مرتبط: مشکل تلگرام موبایل و راه حل های آن 

ویژگی بعدی امکان گذاشتن بیوگرافی در توضیح خودتان است. یعنی در تلگرام 4.2 شما می توانید همچون گروه ها و کانال ها برای خودتان نیز توضیحاتی اضافه کنید، چیزی شبیه به اینستاگرام، فیس بوک و …

telegram-Bio-Elbaan

شاید مهم ترین نکته و ویژگی اضافه شده در تلگرام 4.2 افزایش سرعت آن باشد. برای این منظور از مدل CDN (Content Delivery Network) استفاده شده است. از این ویژگی در کانال ها و ابر گروه های با تعداد عضو بالا می توان بهره برد. به نوعی سرعت دانلود بیشتر خواهد شد، به این دلیل که در روش ذکر شده، بجای آنکه هر کاربر بخواهد فایل را مستقیم از سرور اصلی تلگرام دانلود کند، ممکن است از شخص دیگری دانلود کند. البته فایل ها کد گذاری شده اند و کد فقط از طریق سرور اصلی قابل دسترس است اما خود فایل از دیگر اعضای کانال یا گروه نیز قابل دسترس می باشد. حتما متوجه شده اید که این قابلیت تنها برای فایل های عمومی که در گروه ها و کانال ها منتشر می شوند امکان پذیر هست!

Telegram-CDN-Elbaan

و به عنوان نکته آخر در تلگرام 4.2 موبایل، بزرگ شدن محوطه استیکرهاست که باعث می شود بتوانید استیکر ها را بزرگتر و بهتر ببینید و انتخاب کنید.

 

مرتبط: بلاخره سرورهای تلگرام به ایران می آیند؟

 

تلگرام 1.1.15 در رایانه

ویژگی های اضافه شده در این نسخه را فهرست وار بیان می کنیم:

  • اشتراک گذاری راحتتر و سریعتر پیام ها (شبیه به محیط موبایلی تلگرام شده است)
  • پست های موجود در ابرگروه های عمومی دارای لینک اشتراک شده اند
  • می توان متون را به صورت بولد یا ایتالیک فرستاد (**bold** و __italic__)
  • اعضای ابرگروه ها قابل جستجو می شوند
  • مدیران می توانند اعضای کانالشان را جستجو کنند
  • در بخش رویدادهای اخیر نیز امکان جستجو فعال شده
  • و با استفاده از کلیک راست در بخش رویدادهای اخیر (گزارش رویداد) می توان عضوی را در ابرگروه مسدود کرد.

 

منبع: Telegram Blog

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید