iOS 13 راهی برای سریعتر کردن گوشی های آیفون

نوشته شده توسط البان

در مراسم رونمایی محصولات امسال اپل، محصول نرم افزاری iOS 13 نیز معرفی شد که بر آن شدیم تا قابلیت های این نسخه از iOS را بیان کنیم.

عملکرد iOS 13 

به ادعای اپل این نسخه عملکرد خیلی بهتری خواهد داشت. 30 درصد افزایش سرعت هنگام قفل گشایی با تشخیص چهره، دانلود اپ ها 50 درصد کوچکتر خواهند شد، به روز رسانی ها 60 درصد کوچکتر خواهند شد، درحالی که سرعت باز شدن اپها دو برابر خواهند شد. Mail، Notes و Safari نیز به صورت استاندارد با به روز رسانی iOS 13 به روز خواهند شد.

سیری در iOS 13 

سیری می تواند بدون درنگ هر پیامکی که دریافت می کنید را از طریق ایرپادها برایتان بخواند. این کار نیازی به فعالسازی نخواهد داشت و پیام هایی که از هر اپی که از SiriKit استفاده کرده باشند بیاید را نیز خواهد خواند.

در ترکیب با HomePod سیری به محض ورود شما به خانه آهنگ پخش خواهد کرد. 100هزار ایستگاه رادیویی از سراسر دنیا را برایتان می تواند پخش کند. و در نهایت می توانید برای خودتان نیز حالت های خاصی تعریف کنید.

میموجی و انیموجی

این قابلیت ها برای گوشی های آیفون ده به بعد وجود دارند. در نسخه جدید تغییراتی نیز می توانید اعمال کنید و به خود زیورآلات و لوازم جانبی اضافه کنید. استیکر های میموجی به صورت خودکار از طریق کیبورد iOS ایجاد می شوند و می توانید آنها را در برنامه های مختلف به اشتراک بگذارید.

دوربین و عکس

درحالت عکس پرتره، امکان تنظیمات حرفه ای نور برایتان مهیا خواهد شد. همچنین ادیت کردن عکس ها در بخش عکس های گوشی نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد. و تغییراتی که الان برای عکس وجود دارند برای فیلم ها نیز مهیا خواهند شد. عکس های تکراری حذف شده و بهترین عکس از مجموعه انتخاب خواهند شد. عکس ها هم به صورت روزانه، ماهانه و سالانه دسته بندی و نمایش داده خواهند شد.

iOS 13 ، DigiDoki

ورود با اپل

اپل به شما کمک می کند تا مجبور نباشید برای هر اپی یک کاربری درست کنید. همه را می توانید با اکانت اپلی خود وارد شوید، بدون اینکه به اطلاعاتتان دسترسی پیدا شود. با استفاده از اثر انگشت یا تشخیص چهره و رمز دو تایی اعتبار سنجی شده و در صورت نیاز به دادن ایمیل خود اپل یک ایمیل دیگر می دهد و ایمیل ارسالی را مستقیم به ایمیل اپل آیدی شما فوروارد می کند!

iOS 13 ، DigiDoki

نقشه اپل

نقشه از ابتدا بازنویسی شده و دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد.

یادآور

نرم افزار یادآور یا همان Reminders در iOS 13 امکان اضافه کردن قرارها، زمان ها و پیوست دارد و همچنین یک همکاری بهتری بین آن و اپ پیام ها وجود خواهد داشت.

iOS 13 ، اِلـبان

تایپ کششی

اگر از کیبورد SwiftKey استفاده کرده باشید، با این قابلیت آشنا خواهید بود. در iOS 13 شما می توانید برای تایپ کردن به راحتی انگشت خود را روی صفحه کیبورد بکشید و بدون بلند کردن آن تایپ کنید!

iOS 13 ، DigiDoki

مود تاریکی

مود تاریکی برای تمام گوشی در iOS 13 ارائه خواهد شد و با قابلیت تنظیم برای اپ و زمان روز خواهد بود!

اپ سلامتی

تمام امکانات موجود روی سیستم عامل جدید ساعت روی نسخه گوشی مهیا خواهند شد.

سیستم عامل iPad

شرکت اپل سیستم عام آیپد را تحت عنوان iPad OS را تمامی ویژگی های iOS 13 اما مناسب سازی شده برای تبلت، ارائه خواهد کرد.

چه گوشی هایی نسخه جدید را دریافت خواهند کرد؟

شرکت اپل بیان کرده که iOS 13 روی تمام گوشی های iPhone 6S به بالا قابل نصب خواهد بود. یعنی گوشی های 6، 5S و به احتمال زیاد SE دیگر این به روز رسانی را دریافت نخواهند کرد.

iOS 13 ، اِلـبان

تاریخ انتشار

نسخه مخصوص نویسندگان و توسعه دهندگان از تاریخ 13 خرداد ارائه شده است اما پیش بینی شده است که نسخه عمومی آن همچون iOS 12 در شهریور ماه ارائه شود.

مطلب مرتبط: به روز رسانی گوشی آیفون و مشکلات احتمالی آن

دیدگاهتان را بنویسید