مشکل عکس سبز آیفون را چگونه برطرف سازیم؟

مشکل عکس سبز آیفون ، دیجی دکی
نوشته شده توسط البان

برخی از کاربران از مشکل عکس سبز آیفون شکایت دارند و به مشکل خورده اند. در این پست می خواهیم در رابطه با این مشکل و راه حل های آن برایتان شرح دهیم تا در صورت دچار شدن به آن نگران نشوید.

حل مشکل عکس سبز آیفون به صورت نرم افزاری

اگر شما اقدام به عکس گرفتن در حالتی بکنید که منبع نور زیادی در عکس شما باشد، ممکن است نقاطی در عکس ظاهر شود که بعضا سبز هم هستند. ایجاد شدن این نقاط به دلیل شرایط خاصی نور در آن عکس هست. دو راه حل برای رفع این مشکل وجود دارد که برایتان شرح خواهیم داد.

دقت در عکاسی

هنگامی که می خواهید عکس بگیرید، اگر منبع نوری بزرگی در عکس وجود دارد، برای ایجاد نشدن مشکل عکس سبز آیفون ، دقت داشته باشید تا زاویه موبایل را به گونه ای نگه دارد و تنظیم کنید که این نقطه رنگی داخل منبع نور بیفتد. به این ترتیب اصلا هیچ اثری از آن دیده نخواهد شد

استفاده از نرم افزار روتوش عکس

روش دوم برای از بین بردن لکه های رنگی استفاده از نرم افزار Snapseed است.

  • پس از دانلود Snapseed عکس را در آن باز کنید.
  • از بخش edit نرم افزار گزینه ترمیم یا Healing را انتخاب نمایید.

مشکل عکس سبز آیفون ، البان

  • تا جای ممکن داخل عکس زوم (بزرگنمایی) کنید با این توجه که نقطه رنگی در محیط بزرگنمایی شده وجود داشته باشد.
  • وقتی به اندازه کافی زوم کردید، با انگشتتان محل مورد نظرتان برای ترمیم را بکشید. وقتی انگشتتان را بردارید، نرم افزار کار خودش را آغاز می کند و لکه رنگی را پاک می کند!

مشکل عکس سبز آیفون ، تعمیرات موبایل البان

  • علامت تیک پایین صفحه را انتخاب کنید تا عکس روتوش شده ذخیره شود.

مشکل عکس سبز آیفون، مجموعه تعمیرات موبایل البان

نرم افزار Snapseed که در نسخه اندروید هم ارائه شده است، علاوه بر کارایی ذکر شده، بسیاری امکانات دیگر هم دارد که از موضوع این مطلب خارج است، اما توصیه داریم آن را امتحان کنید!

حل مشکل عکس سبز آیفون به صورت سخت افزاری

اما گاهی موضوع فرق دارد و فقط یک نقطه داخل عکس مشکل ندارد، کل عکس گویی در فضای سبز رنگ گرفته شده است. گویی یک فیلتر سبز کن روی لنز دوربین گذاشته شده و با کمی اعوجاج و کیفیت پایین عکس ها ذخیره می شوند. این موقع هست که در واقع برد دوربین گوشی آیفون شما مشکل پیدا کرده و تحت فشار هست. یا کلا بُرد خراب شده و باید تعویض شود (که در اکثر موارد همین گونه هست) و یا که باید بررسی کرد و فشار را از آن کم کرد. در موارد نادر ممکن است نیاز به تعویض باتری گوشی  و یا حتی کارهایی روی بُرد اصلی گوشی هم باشد!

مشکل عکس سبز آیفون، تعمیرات موبایل البان

راه حل سخت افزاری مشکل عکس سبز آیفون

اما برای آنکه مشکل سخت افزاری تان را حل کنید، چاره کار ساده هست. تنها اقدام موردنیاز از طرف شما ثبت یک درخواست در صفحه تعمیرات موبایل آيفون هست!  کارشناسان تعمیرات موبایل البان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پس از ارائه توضیحات و مشاوره رایگان، درصورتی که تمایل داشته باشید، بعد از هماهنگی، به جهت تعمیر گوشی تان به محلی که شما می خواهید خواهند آمد!

دیدگاهتان را بنویسید