سامانه تعمیرات موبایل البان با ایاب و ذهاب رایگان

مشکل انتقال عکس از آیفون چیست و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد؟

مشکل انتقال عکس از آیفون ، البان
نوشته شده توسط البان

آموزش تعمیرات موبایل آکادمی البان

یکی از شایعترین مشکلات آیفون داران که سبب شده تا در سامانه البان درخواست ثبت کنند، مشکل انتقال عکس از آیفون به کامپیوتر بوده که در این پست در رابطه با آن توضیح خواهیم داد تا بتوانید بدون مشکل عکس ها و فیلم ها را به رایانه انتقال داده و به راحتی حافظه گوشی خود را سبک کنید.

بعضا گزارش شده که مشغول پیاده سازی عکس و فیلم از گوشی به رایانه بوده اند که ناگهان پیامی صادر شده و دیگر کار ادامه پیدا نکرده است. چه فایل ها را یکی یکی منتقل کنند و چه با هم. ما می دانیم مشکل چیست و در ادامه برایتان خواهیم گفت که راه حل آن هم چه هست.

دلایل ممکن و راه حل آنها برای مشکل انتقال عکس از آیفون به رایانه کدام‌ها هستند؟

دلایلی که می تواند باعث ایجاد این مشکل بشوند را برایتان شرح می دهیم و در ادامه راه حل آنها را نیز خواهیم گفت.

مشکل کابل

یکی از ابتدایی ترین مشکلات، مشکل کابل هست. چند حالت ممکن است پیش بیاید:

  • مناسب نبودن کابل برای انتقال داده. ممکن است یک کابل غیر استاندارد تهیه کرده باشید که فقط برای شارژ کردن مناسب باشد و دیتا جابجا نکند!
  • قطع بودن. ممکن است کابل شما از داخل قطعی پیدا کرده باشد.
  • مشکل یو اس بی. ممکن است پورت یو اس بی رایانه شما و یا کابل مشکل پیدا کرده باشد.
  • درگاه شارژ روی گوشی. ممکن است به دلیل وجود خاک درون درگاه شارژ گوشی امکان اتصال کامل و صحیح مهیا نباشد و اتصالات ضعیف باشند.
مطلب مرتبط: خالی کردن آیکلاد بدون پاک شدن عکس از گوشی

این مشکلات تنها در صورتی می توانند علت مشکل انتقال عکس از آیفون باشند که از همان ابتدا رایانه گوشی شما را نشناسد و یا با تکان دادن گوشی اتصال قطع شود. راه حل آن نیز تعویض کابل با یک کابل استاندارد است که می توانید برای این منظور از البان کمک بگیرید و یک کابل استاندارد تهیه کنید.

مشکل نرم افزاری و قطع شدن انتقال وسط کار

اما زمانی وجود دارد که کار انتقال از ابتدا به سادگی آغاز می شود و ناگهان در وسط کار پیام می آید که The device is unreachable یا A device attached to the system is not functioning و کار انتقال عکس و فیلم ناقص می ماند. مخصوصا وقتی که شما می خواهید فیلم ها را منتقل کنید!

مشکل انتقال عکس از آیفون ، البان مشکل انتقال عکس از آیفون ، البان

نگران نباشید، گوشی شما خراب نشده، بلکه به دلیل به روز رسانی iOS 13 فرمت ذخیره سازی فیلم ها به گونه ای شده که هنگام انتقال از گوشی به رایانه ممکن است مشکلاتی این چنینی پیش بیاید و راه حل آن هم ساده هست:

  • علت پیش آمدن مشکل انتقال عکس از آیفون

در یکی از به روز رسانی های اپل، فرمت ذخیره سازی فیلم ها به گونه ای شد تا فضای کمتری را بگیرد و کیفیت نیز کامل حفظ شود. این فرمت در رایانه قابل تشخیص نیست و هنگام انتقال با مشکلاتی همراه است

  • راه حل

این راه حل برای تمام گوشی های با iOS 13 مناسب هست. در گوشی خود وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید. سپس گزینه Photos را یافته و وارد آن شوید.

مشکل انتقال عکس از آیفون ، البان

در انتهای صفحه باز شده، بخشی وجود دارد تحت عنوان TRANSFER TO MAC OR PC و در این بخش دو گزینه وجود دارد. با فعال کردن گزینه Keep Originals مشکل شما حل خواهد شد!

مشکل انتقال عکس از آیفون ، البان

  • اقدامی مناسب در آیفون 11

چنانچه گوشی شما آیفون 11 باشد می توانید با انجام یک اقدام کوچک دیگر این مشکل را حل نمایید. در بخش تنظیمات و قسمت دوربین (Camera) گزینه ای وجود دارد به نام Formats. در این بخش باید گزینه Most Compatible را انتخاب کنید! بدون افت کیفیت مشکل حل خواهد شد.

مشکل انتقال عکس از آیفون ، البان

اقدامات مورد نیاز روی رایانه برای دیدن فیلم های انتقال یافته

حال که توانستید مشکل انتقال عکس از آیفون را به این راحتی حل کنید، باید یک کار کوچک روی سیستم خودتان نیز انجام دهید. ممکن است بعد از این اقدام فیلم ها روی سیستمتان باز نشوند که در این صورت باید آخرین نسخه به روز  شده VLC Player و یا Media Player Classic را نصب کنید و به راحتی فیلم ها را ببینید.

کلام آخر

چنانچه با این توضیحات همچنان موفق به انتقال عکس و فیلم از آیفون به سیستمتان نشدید، به راحتی می توانید یک درخواست رایگان در سامانه البان به نشانی www.elbaan.com ثبت کنید تا کارشناسان ما به صورت تلفنی و کاملا رایگان مشاوره ارائه دهند.

درباره نویسنده

البان

12 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان و تعمیرات گوشی موبایل
ثبت درخواست رایگان