نحوه مسدود کردن تماس در گوشی‌های آیفون

Block Callers-DigiDoki
نوشته شده توسط البان

آیا شما هم گاهی می خواهید جلوی تماس برخی از شماره ها را بگیرید؟ آیا تا به حال مزاحم تلفنی داشته اید؟ با این تمسهای نا خوشایند و ناخواسته چه باید کرد؟ در این پست به شما نحوه مسدود کردن تماس از شماره های مورد نظرتان را برای ورژن های مختلف گوشیهای آیفون آموزش خواهم داد.

مسدود کردن تماس در ios 7،8،9 و یا 10

در به روز رسانی 7 به بعد این امکان در گوشیهای آیفون ایجاد شد که کاربران آیفون بتوانند تماس، پیامک و یا درخواستهای داخل فیس تایم را مسدود کنند. نکته مهم و جالب این است که هنگامی که شما شماره ای را مسدود می کنید، صاحب آن شماره متوجه این کارتان نخواهد شد و برای او همه چیز معمولی به نظر می رسد. نکته دیگر اینکه این مسدود کردن تماس یک طرفه است و فقط طرف مقابل نمی تواند مزاحم شما شود، اما شما می توانید همیشه با او ارتباط داشته باشید.

مرتبط: به روز رسانی در آیفون

در ابتدا در صورتیکه که گوشی شما ورژنهای جدیدتر را پشتیبانی می کند گوشی خود را به روز نمایید. بعد از به روز شدن گوشی وارد تنظیمات (Settings) شوید. گزینه تلفن (Phone) را بزنید. در این منو گزینه Call Blocking & Identification را بزنید. در صفحه جدید لینک آبی رنگ Block Contact… را بزنید تا به دفترچه مخاطبین تلفنتان هدایت شوید. حال هر شماره ای را که در نظر دارید مسدود کنید.

مسدود کردن تماس در آیفون، اِلـبان

مسدود کردن تماس در آیفون، البان

روش دیگر این است که داخل تماسهای اخیر گوشی خود (Recents) بروید. بعد روی علامت تعجبی که دایره ای دور آن است بزنید، و در انتهای صفحه جدید گزینه Block this Caller را بزنید تا مخاطب خاص مورد نظرتان مسدود شود.

Block This Caller-DigiDoki

مسدود کردن مخاطب خاص، البان

مسدود کردن تماس در گوشیهای با ios 6

از این ورژن، قابلیت do not disturb که به شکل یک ماه در منوی کششی زیرین گوشی وجود دارد، معرفی شد. تفاوت این حالت با حالت قبلی که توضیح داده شد در این است که در این حالت شما تمامی تماسها را مسدود می کنید، مگر شماره هایی که تعیین می کنید!

Do Not Disturb-DigiDoki

Do Not Disturb, Elbaan

استفاده از نرم افزار حهت مسدود کردن تماس های تلفن در آیفون 

در تمامی ورژن های آیفون این امکان هم وجود دارد که از یک اپ برای مسدود کردن تماس ها استفاده نمایید، اما این نرم افزارها رایگان نیستند!

خواندنی: آخرین به روز رسانی آیفون

آیا شما نرم افزار رایگانی برای مسدود کردن تماسها می شناسید؟

در صورتیکه هر سوالی در خصوص گوشی آیفون خود داشتید به رایگان می توانید از مشاوره کارشناسان مجموعه تعمیرات موبایل البان استفاده نمایید، به این منظور از طریق صفحه تعمیرات موبایل آیفون ثبت درخواست نمایید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید