با این لنز چشمی مجهز به دوربین عکاسی سونی از همه چیز و همه جا عکس بگیرید

camera-eye-DigiDoki
نوشته شده توسط البان

لنز چشمی به احتمال خیلی زیاد دوربین عکاسی نسل آینده در دست بشر خواهد بود. در حالا حاضر شرکتهای بزرگی همچون گوگل و سامسونگ در این زمینه اختراعاتی را ثبت کرده اند. اما آخرین و پیشرفته ترین ثبت اختراع مربوط به شرکت سونی می باشد.

مطلب مرتبط: دوربین گوشی موبایل

تقریبا حدود یک سال پیش شرکت سونی اختراعی ثبت کرده است که یک لنز چشمی است با قابلیت عکاسی. البته گوگل در سال 2014 این کار را کرده و شرکت سامسونگ نیز تقریبا یک ماه زودتر از شرکت سونی. همگی در این تلاش هستند که چشمان ما را تبدیل به دوربین عکاسی بکنند.

Eye-Lens-Camera-DigiDoki

لنز چشمی دوربینی سونی، اِلـبان

اما با توجه به آنچه ثبت شده است، اختراع سونی از در میان این سه اختراع پیشرفته تر و کارآمدتر بشمار می رود. لنز چشمی دوربین عکاسی سونی نه تنها قابلیت عکاسی، ذخیره سازی و انتقال را دارد، بلکه با توجه به آنچه ثبت شده است به فوکوس خودکار، بزرگنمایی، کنترل اندازه دهانه و حتی پایدار کننده تصویر مجهز است.

مرتبط: مشخصه های یک دوربین خوب

در مورد نحوه عکس گرفتن این لنز چشمی نیز همانند رقبای پیشین خود با یک چشمک خاص عکس می گیرد. در مقاله ثبت شده برای این اختراع آمده که این لنز می تواند چشمک خاص را از چشمک عادی تشخیص دهد. اما نکته ای که هنوز جای سوال دارد، نحوه استفاده از سایر امکانات آن است.

در مقاله ثبت شده در مورد قابلیت های فوکوس خودکار، بزرگنمایی، کنترل اندازه دهانه و پایدار کننده تصویر از این لنز توضیحات کاملی آورده شده، اما به روشنی معلوم نیست که چگونه می توان این قابلیت ها را کنترل نمود.

نکته جالب اینجاست که پیش از این شرکت گوگل یک عینک هوشمند معرفی کرده بود که قابلیتهای اتصال به اینترنت و تصویربرداری را نیز داشت، اما به دلایل امنیتی و جانی استفاده از آن با استقبال مواجه نشد. اما حالا که سرمایه گذاریها و حرکت رو به لنز چشمی دوربین شونده شده است، باید دید که چگونه می توانند بعد از کلی تلاش این اختراع خود را در سطح عموم گسترش دهند.

به نظر شما یک لنز چشمی که دوربین هم هست چه کاربردهایی می تواند داشته باشد؟ اگر هم دوربین موبایل شما به مشکل خورده است و یا نیاز به تعمیر دارد به راحتی می توانید از طریق نوار ابزاری که در پایین همین صفحه قرار داده شده است مشکل خود را با کارشناسان تعمیرات موبایل البان در میان بگذارید و از مشاوره رایگان کارشناسان این شرکت بهره مند شوید. 

دیدگاهتان را بنویسید