بایگانی پیام در تلگرام 5.6 در گوشی ها و 1.7 در ویندوز

بایگانی پیام ، دیجی دکی
نوشته شده توسط البان

یک به روز رسانی دیگر از تلگرام و این بار تلگرام 5.6 برای گوشی های اندروید و iOS و نسخه 1.7 برای تلگرام ویندوز با قابلیت های جدید بایگانی پیام ها و دسته بندی آنها در آرشیو و تغییراتی مختص کاربران اندرویدی ارائه شد.

بایگانی پیام ها در تلگرام 5.6

اگر تلگرام خود را به روز کنید، روی هر چت یا گروه یا کانالی، چنانچه انگشت گذاشته و به سمت چپ بکشید، سه گزینه خواهید دید. یکی در رابطه با باصدا و بی صدا کردن اعلان های آن چت، دیگری برای پاک کردنش و گزینه جدیدی که خواهید دید امکان بایگانی پیام هست. شما با انتخاب گزینه آرشیوسازی، پیام یا مجموعه پیام را از لیست مستقیم چت ها برداشته و به بخش آرشیو خواهید فرستاد.

در بخش آرشیو تا هر چند تعداد که بخواهید، می توانید پیام ها را اصطلاحا پین کنید و در ابتدای لیست قرار دهید. با این کار پیام ها را می توانید بر اساس دلخواه خودتان دسته بندی نمایید. پیام های پین شده امکان جابجایی هم دارند تا ترتیب قرارگیری آنها براساس دلخواهتان و نه برحسب زمان پین مرتب شود.

هرگاه در دسته پیام یا گروهی، پیامی جدید بیاید، این چت از بخش بایگانی خارج شده و با اعلان در لیست چت های اصلی بر می گردد. برای آرشیو مجدد آن باید همان اقدامات ذکر شده را انجام دهید.

در نسخه ویندوز، راست کلیک همان کار کشیدن انگشت به سمت چپ را می کند!

قابلیت های جدید برای اندروید

همانند نسخه آیفون (گزینه Edit بالای صفحه) می توانید با نگه داشتن انگشتتان روی یک چت، تعدادی از چت ها را انتخاب کنید و یک اقدام مشترک را برای همه آنها انجام دهید.

ظاهر جدید آیکون تلگرام و گزینه های داخلی اپ یکی دیگر از ویژگی های تلگرام 5.6 برای کاربران اندرویدی است. همچنین فوروارد کردن پیام ها بعد از انتخابشان با اضافه شدن یک فلش و کلمه Forward در پایین صفحه راحت تر شده است.

بایگانی پیام ، اِلـبان

می توانید در تنظیمات چت، انتخاب کنید که از چت ها به صورت خلاصه سه خط یا دو خط ببینید! همچنین امکان فوروارد کردن پیام به تعداد بیشتری افراد و استفاده از ایموجی در کامنت آن نیز فراهم شده.

بایگانی پیام ، اِلـبان

قابلیت های جدید برای آیفون

تعداد کاراکترهای رمز از 4 عدد به 6 عدد تغییر کرده است و تلگرام شما را ایمن تر ساخته است. علاوه بر این به راحتی می توانید آخرین استیکرهای استفاده شده را پاک کنید تا تاریخچه اش برای کسی که گوشی شما را می بیند محو باشد. همچنین اگر در پیام دادن از ایموجی خالی استفاده کنید، به صورت یک استیکر ایموجی بزرگ ارسال خواهد شد!

بایگانی پیام ، اِلـبان

دیگر قابلیت های تلگرام در نسخه جدید آن

  • اگر هنگام فوروارد کردن پیام اشتباه کردین، قبل از ارسال می توانید روی گزینه دریافت کننده بزنید و تغییرش دهید.

بایگانی پیام ، اِلـبان

  • با نگه داشتن انگشت روی یک پیام، و انتخاب گزینه Copy Link مخاطبی را به یک پیام خاص هدایت کنید. چنانچه این پیام در یک کانال یا گروه خصوصی باشد، تنها اعضای آن می توانند پیام را ببینند.

بایگانی پیام ، اِلـبان

  • در لیست چت ها می توانید افراد آنلاین را به واسطه یک دایره سبز در کنار عکسشان شناسایی کنید.

بایگانی پیام ، اِلـبان

نکته مهم آخر در خصوص این آپدیت تلگرام

تلگرام را فقط از طریق مبادی رسمی گوگل پلی و اپ استور دانلود نمایید و هرگز از تلگرام های فرعی استفاده نکنید. برای به روز رسانی آن نیز از همین مبادی اقدام کنید و هرگز به لینک هایی که از دوستانتان در گروه ها و خصوصی ارسال می شوند اعتماد نکنید. در نسخه ویندوز هم خود تلگرام خودش را به روز می کند! همچنین اگر باز هم علاقه مند به استفاده بیشتر از قابلیت های تلگرام و یا رفع سایر مشکلات مرتبط با تلگرام موبایل هستید می توانید به مقاله ای که لینک شده است مراجعه کنید.

در ضمن ما در مرکز تعمیرات موبایل البان مشاوره های رایگان سخت افزاری و نرم افزاری تعمیرات موبایل را ارائه می کنیم. برای این منظور به راحتی از طریق نوار ابزار زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان البان با شما به رایگان تماس گرفته و راهنمایی های لازم را ارائه نمایند.

2 دیدگاه

    • سلام
      اگر تلگرام شما، نسخه اصلی باشد و بعد از به روز رسانی گروه تشکیل داده باشید (یعنی ادمین گروه هم هستید طبیعتا)، با نگه داشتن انگشت روی هر پیامی که بخواهید می توانید آن را اصطلاحا پین کنید. در نسخه های قدیمی تر فقط در سوپرگروه ها امکان پین کردن مهیا بود.

دیدگاهتان را بنویسید