سامانه تعمیرات البان

باز کردن گوگل مپ در ویز یا هر مسیریاب دیگری با چند اقدام بسیار ساده!

گوگل مپ در ویز دیجی دکی
نوشته شده توسط البان

آموزش تعمیرات موبایل آکادمی البان

گوگل مپ و ویز هر دو از پرکاربردترین مسیریاب ها هستند که هر کدام مزایای خودش را دارد، اما اکثرا مایل هستند از ویز استفاده کنند. اما پیشفرض بسیاری از اپ ها گوگل مپ هست و گاها اجازه تغییر پیش فرض داده نمی شود. مخصوصا رانندگان تاکسی های اینترنتی که بارها از ما روش باز کردن گوگل مپ در ویز را خواسته اند. در ادامه البان به شما دو روش برای این کار آموزش خواهد داد.

مطلب مرتبط: تفاوت گوگل مپ و ویز

روش مستقیم

تفاوتی نمی کند گوشی شما آیفون باشد یا اندروید. این شیوه برای بازکردن مقصد گوگل مپ در ویز در هر دو نوع پلتفرم کارآیی دارد. به ترتیب مراحل زیر اقدام کنید:

  • آدرس مورد نظر در گوگل مپ که نشان داده شد (به اصطلاح dropped pin که شد) از پایین صفحه به سمت بالا بکشید تا مشخصات مقصد نشان داده شود. یکی از این مشخصات طول و عرض جغرافیایی مقصد مورد نظر شماست.
  • این طول و عرض جغرافیایی را کپی کنید.

گوگل مپ در ویز البان

  • وارد ویز یا هر اپ مسیریاب دیگری که می خواهید بشوید. در بخش جستجو طول و عرض جغرافیایی کپی شده را پیست کنید. وقتی سرچ کنید، دقیقا همان مقصد داخل گوگل مپ در ویز باز می شود و می توانید با آن مسیریابی را انجام دهید!

گوگل مپ در ویز البان

مطلب مرتبط: حل مشکل نقشه ویز

روش غیر مستقیم

روش دیگری که می خواهیم آموزش دهیم، فقط در گوشی های اندروید کارآیی دارد و نیاز به نصب یک برنامه دیگر هم هست. اگر در گوشی خود از طریق تغییر دادن اپ های پیش فرض به نتیجه نرسیدید (که بسیاری از کاربران همین گونه بوده اند) می توانید از اپی که به شما معرفی می کنیم استفاده کنید.

گوگل مپ در ویز البان

اپ Send to Navigation اپی است که به واسطه آن می توانید موقعیت مکانی در گوگل مپ را در هر اپ مسیریاب دیگری من جمله ویز باز کنید! نحوه کار این اپ همان است که در روش مستقیم گفتیم اما دیگر لازم نیست تا شما دستی کپی و پیست کنید. در گوگل مپ مقصد خود را مشخص می کنید و با استفاده از این اپ در هر مسیریاب دیگری بازش می کنید. اگر آن مسیریاب را هم نصب نداشته باشید، شما را به گوگل پلی هدایت می کند تا نصبش کنید.

لینک دانلود اپ در گوگل استور

در واقع این اپ هم برای بازکردن موقعیت مکانی گوگل مپ در ویز طول و عرض جغرافیایی را کپی می کند و در جستجوی مسیریاب هدف شما پیست می کند و آن را انتخاب می کند. کارهای روش مستقیم را برایتان انجام می دهد!

درباره نویسنده

البان

8 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید