حالت هواپیمای موبایل چیست و آن را چگونه و چه زمان هایی فعال کنیم؟

حالت هواپیمای موبایل
نوشته شده توسط البان

حالت هواپیمای موبایل یک حالتی است که بدون خاموش کردن خود گوشی، به راحتی کلیه ارتباطات سلولی و دیتای گوشی خاموش می شود. همانطور که از نامش پیداست، این حالت بیشتر برای زمانی است که سوار بر هواپیما هستین و هنگام پرواز باید این گونه ارتباطات گوشی تان خاموش باشند تا اختلالی در سیستم مرکز کنترل فرودگاه و هواپیما ایجاد نشود. بجای خاموش کردن کامل گوشی می توانید از حالت هواپیمای موبایل استفاده نمایید.


حالت هواپیما در پرواز، کاهش مصرف باطری، ریست کردن ارتباطات گوشی، خوابیدن با کیفیت بهتر و … کاربرد دارد.


البته این حالت کاربردهای بسیار دیگری هم دارد. کاهش مصرف باطری در زمانهایی که نیازی نیست در دسترس باشید، به نوعی ریست کردن ارتباطات گوشی وقتی گوشی بازی در می آورد و در اتصال به اینترنت خط و یا آنتن دهی ضعیف عمل می کند، هنگامی که می خواهید بخوابید و قرار است با تنظیم ساعت موبایل از خواب بلند شوید گوشی را در حالت هواپیما می گذارید تا علاوه بر جلوگیری از مزاحمت های احتمالی و صد البته جلوگیری از ضررهای ناشی از نزدیکی طولانی مدت گوشی به شما، موبایلتان روشن باشد و بتواند سر ساعت مورد نظر بیدارتان کند.

اما بعضا همین کار نیز مشکل بوده و یکی از مشکلات نرم افزاری موبایل محسوب می شود که کاربران با آن مواجه هستند.

 

وقتی گوشی را به حالت هواپیما می برید کلیه ارتباطات آن خاموش می شوند. البته در این حالت شما می توانید وای فای و بلوتوث گوشی را جداگانه روشن کنید و از آنها استفاده کنید. اما ادامه را بخوانید تا با روش روشن کردن این حالت در گوشی های اندروید و آیفون آشنا شوید.

حالت هواپیمای موبایل در گوشی های اندروید

به راحتی انگشت خود را بالای صفحه گوشی گذاشته و به سمت پایین بکشید. وقتی بخش دسترسی سریع باز می شود به دنبال عکس هواپیما بگردید. روی آن بزنید تا این حالت روی گوشی شما فعال شود.

android airplane mode

از طریق تنظیمات گوشی نیز می توانید این حالت را فعال کنید. برای فعال کردن حالت هواپیمای موبایل از طریق تنظیمات وارد آن شوید و بعد به گزینه بیشتر (more) بروید و از این بخش حالت هواپیما را فعال کنید.

android airplane mode

در گوشی های آیفون

اینبار برخلاف گوشی های اندروید انگشت خود را پایین صفحه بگذارید و به سمت بالا بکشید. عکس هواپیما را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. حالت هواپیمای موبایل شما به این ترتیب فعال می شود.

airplane mode ios

اگر هم وارد تنظیمات شوید، اولین گزینه ای که می بینید مربوط به حالت هواپیما هست.

airplane mode ios

وقتی حالت هواپیمای موبایل شما فعال می شود، به جای آنتن یک شکل هواپیمای کوچک در بالای صفحه می بینید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید