حافظه گوشی پرشده اما چیز زیادی توش نداری؟

خالی کردن حافظه گوشی دیجی دکی
نوشته شده توسط البان

یک مشکل گوشی موبایل که بارها برای خیلی از ما رخ داده یا بلاخره روزی خواهد داد پر شدن حافظه گوشی است. زمانی هست که گوشی پر از فیلم و عکس می شود که این امر طبیعی خواهد بود اما زمانی هست که هیچ عکس و فیلمی نداریم اما باز هم این پیغام برایمان ظاهر شده و اجازه عکس گرفتن و یا هرکار دیگری که مربوط به حافظه می شود را نمی دهد.

full-memory-digidoki

حافظه پر، اِلـبان

برخی برنامه ها مانند واتساپ نیز با پر شدن حافظه از کار می افتند و تا خالی نشود نمی توانید از آن استفاده کنید! بنابراین ادامه این پست را با دقت مطالعه کنید.

دلیل پر شدن حافظه گوشی چه می تواند باشد؟

سیستم عامل گوشی

بخشی از حافظه گوشی توسط خود سیستم عامل پر می شود. معمولا حداقل بین 6 تا 7 گیگ از حافظه را همین سیستم عامل پر می کند. بنابراین این عدد را باید از حجم حافظه گوشی در اختیارتان کم کنید.

مطلب مرتبط: عدم نصب برنامه به دلیل پر بودن حافظه

بسته به نسخه اندروید و نوع گوشی شما، این عدد می تواند متفاوت باشد. در برخی از گوشی های در تنظیمات مربوط به حافظه، این بخش به صورت جداگانه با عنوان سیستم یا سیستم عامل مشخص شده است.

دانلودها و به روز رسانی های خودکار

حالت دیفالت و پایه برنامه ها و گوگل پلی روی دانلود و به روز رسانی خودکار تنظیم شده است. یعنی در برنامه هایی نظیر تلگرام و واتساپ یا حتی سایر برنامه های شبکه اجتماعی، تنظیمات به گونه ای است که همه چیز به صورت خودکار دانلود شود.

دانلود خودکار یعنی هر فیلم و عکسی که برایتان ارسال می شود، حتما دانلود می شود، چه شما بخواهید ببینید و چه نخواهید. ینی بلاخره فضایی از حافظه گوشی شما را اشغال خواهد کرد.

مطلب مرتبط: جلوی دانلود بی رویه تلگرام را بگیرید

به روز رسانی خودکار برنامه ها نیز چنین مشکلی می تواند ایجاد کند. مخصوصا در گوشی های اندروید که فایل های کش زیادی را ذخیره می کند.

هر یک از این موارد را به صورت دستی غیرفعال نمایید.

حافظه پنهان تلگرام

احتمالا شما در گوشیتان نرم افزار تلگرام را نصب دارید و از آن استفاده می کنید. در تلگرام عکسها و فیلمهای زیادی میبینید. فکر میکنید این عکسها و فیلمها چه می شوند؟ بله، درست است، در حافظه پنهان گوشی شما ذخیره و باعث پر شدن حافظه گوشیتان می شوند. حال با این موضوع باید چه کرد؟ در ادامه برایتان توضیح خواهم داد.

ساده ترین روش که البته بهترین روش نیست، پاک کردن و نصب مجدد تلگرام است. بدین ترتیب هرآنچه که در گوشی ذخیره شده به این ترتیب پاک شده و حافظه گوشی خالی می شود.

اگر گوشی آی او اس (ios) دارید به تنظیمات تلگرام رفته و در بخش Data and Storage به بخش Storage Usage بروید.  اگر ویندوز فون دارید از داخل خود نرم افزار به تنظیمات تلگرام رفته وارد بخش Chat Settings شوید. انتهای این صفحه وارد بخش Cache Settings (حافظه پنهان) شوید.

مطلب مرتبط: خالی کردن حافظه اشغال شده توسط واتساپ

در این بخش به شما نشان داده میشود که چه مقدار فضا از گوشیتان توسط همین عکسها و فیلمها اشغال شده است. احتمالا خیلی تعجب خواهبد کرد وقتی اعداد چند گیگابایتی ببینید. گزینه clear cache را بزنید تا فضای مورد نیازتان را خالی نمایید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که وقتی این گزینه را بزنید همه عکسها و فیلمها و آهنگهایی که در کانالها و گروه ها دانلود کرده و میدیدید را باید مجددا دانلود کنید. در آیفونها این بخش گزینه ای شده و می توانید هر چتی را که میخواهید پاک کنید.

حافظه پنهان اِلـبان

حافظه پنهان، اِلـبان

در گوشی های اندروید علاوه بر کاری که بالا گفتم، می توانید در بخش تنظیمات گوشی به بخش حافظه رفته و در آن قسمت به بخش اپها رفته و فایلهای زیادی از جمله فایلهای مربوط به تلگرام را پاک نمایید.

پر شدن حافظه گوشی توسط واتساپ

در واتساپ هم همین موضوع وجود دارد. یعنی عکس ها و فیلم هایی که دانلود و مشاهده می کنید، بلاخره حجمی را اشغال می کنند. برخی اوقات تنظیمات گوشی نمی تواند به درستی این بخش از حافظه را به تفکیک نشان دهد.

در خود واتساپ وارد تنظیمات شوید. سپس بخش مربوط به حافظه و دیتا که در آن گزینه ای برای مدیریت حافظه وجود دارد. حالا شما می توانید هم براساس حجم فایل ها آنها را گزینش و پاک کنید و هم چت به چت این کار را انجام دهید.

دقت داشته باشید که پاک کردن در واتساپ به معنای پاک کردن همیشگی است و دوباره نمی توانید آنها را برگردانید. در گوشی های اندروید می توانید این کار را از طریق تنظیمات گوشی و بخش اپها هم انجام دهید، اما هیچ مدیریت خاصی روی کار نخواهید داشت.

پر شدن حافظه به خاطر فایل های مختلف در برنامه های اشتراک گذاری

اپ هایی نظیر share it و zapya که برای ارسال و دریافت سریع فایلهای بزرگ بین دو دستگاه هستند، بعضا پر از فایل هایی می شوند که شما فراموش کرده اید و بعد از استفاده پاک نکردین.

ماندن فایل در این اپها و کپی کردن آنها در یک اپ دیگر، سبب می شود که این فایل دو برابر حجم خود فضا اشغال کند! بنابراین حواستان به این برنامه ها و فایل های درون آنها نیز باشد.

فایل های داخل سایر برنامه ها

هر برنامه دیگری که با آن فایلی را باز می کنید می تواند بخشی از حافظه گوشی را پر کند. حتی در حد ورد و پی دی اف خوان ها. در این میان برنامه های ویرایش فیلم که در رتبه اول قرار دارند.

کلیپ هایی که می سازید معمولا در خود برنامه نیز می مانند. این کلیپ ها بعضا حجم زیادی هم دارند و فضای زیادی از گوشی را اشغال می کنند. مراقب آنها هم باشید.

روش های خالی کردن حافظه گوشی به ترتیب چه هستند؟

حالا که دلایل احتمالی برای پر شدن حافظه گوشی را متوجه شدید، باید به روش های خالی کردن آن نیز اشاره کنیم.

انتقال به کارت حافظه جانبی گوشی

تا جایی که امکان دارد برنامه ها و فایل ها را به حافظه جانبی گوشی انتقال دهید. البته که نمی توانید تمام برنامه ها را انتقال دهید اما هرچه بیشتر بهتر. مراقب استفاده از کارت حافظه هم باشید که با خطای شما (مثلا بیرون آوردن ناگهانی آن هنگامی که گوشی روشن است) تمام اطلاعاتتان از بین نرود.

خالی کردن حافظه پنهان برنامه ها

درمورد حافظه پنهان یا cache گوشی و برنامه های مختلف در بخش قبل توضیحاتی دادیم. برای پاک کردن این بخش از حافظه چند راه وجود دارد.

مطلب مرتبط: آموزش خالی کردن حافظه گوشی اندروید

 • از طریق خود برنامه

در برخی برنامه ها مانند تلگرام و واتساپ شما به راحتی می توانید از داخل خود برنامه و بامدیریت کامل حافظه پنهان را پاک کرده و حافظه گوشی را سبک کنید

 • از طریق تنظیمات گوشی

در گوشی های اندروید با رفتن به تنظیمات و قسمت برنامه ها یا اپلیکیشن ها (Apps یا Applications) می توانید وارد هر برنامه شده و با زدن Clear cache حافظه پنهان هر برنامه را دانه دانه پاک کنید.

 • از طریق حالت ریکاوری در گوشی های اندروید

گوشی های اندروید برای برخی کارها یک حالت ریکاوری دارند. برای رفتن به مود یا حالت ریکاوری در هر گوشی باید اقدامات خاصی انجام داد. برای گوشی خود در اینترنت بعد از نوشتن مدل گوشی خود کلمه ریکاوری مود را سرچ کنید . مثلا Samsung J5 recovery mode. در حالت ریکاوری، با استفاده از دکمه های ولوم بالا و پایین نشانگر را جابجا کنید و با زدن دکمه پاور گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

خالی کردن حافظه گوشی | تعمیرات موبایل البان

با رفتن به این حالت می توانید با انتخاب گزینه wipe cache partition کلا حافظه پنهان گوشی را پاک کنید. با این کار اطلاعات اصلی می مانند و اما ممکن است از برخی برنامه ها مانند اینستاگرام بیرون بروید و مجبور باشد مجدد لاگین کنید.

در حالت ریکاوری مراقب گزینه های دیگر باشید تا گوشی کلا پاک نشود.

ریست کارخانه ای یا فکتوری ریست کردن گوشی

برخی اوقات با پاک کردن حافظه پنهان گوشی هم مشکل حل نمی شود. این بار باید ریست کارخانه ای یا فکتوری ریست انجام دهید. قبل از این کار حتما از اطلاعات مهمتان از روی گوشی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

فکتوری ریست را می توانید از طریق تنظیمات گوشی و یا از حالت ریکاوری گوشی انجام دهید.

فلش کردن گوشی

اگر باز هم حافظه خالی نشد، این بار باید گوشی را فلش کنید. این کار باید با دقت انجام شود. برای فلش کردن گوشی نیاز به برنامه و فایل های خاصی است و باید این کار به ترتیب خاصی انجام شود. اگر خودتان نمی توانید حتما از البان برای این کار کمک بگیرید.

فلش کردن گوشی باعث پاک شدن تمامی اطلاعات آن می شود.

جمع بندی

در این مقاله تا حد زیادی به دلایل پر شدن حافظه گوشی و نحوه خالی کردن آن پرداختیم. پر شدن حافظه و پیام های خطای پی در پی واقعا کلافه کننده است. حتی برخی برنامه ها مانند واتساپ به خاطر پر بودن حافظه کار نمی کنند.

اگر این کارها هم حاصلی نداشت، می توانید در پایین همین مقاله به صورت کامنت سوال خود را بپرسید تا کارشناسان همینجا پاسخ شما را بدهند. ممکن است سوال شما سوال خیلی های دیگر هم باشد و راه حل ذکر شده به آنها هم کمک کند.

352 دیدگاه

  • سلام
   گوشی من32 گیگ حافظه داره که 11 گیگ رو موضوعی به اسم سایر تشکیل داده
   درحالی که نمیدونم سایر چی هست و حتی نشون نمی ده که چه چیزی سایر رو تشکیل داده ؟ لطفا جواب گو باشید

  • سلام خسته نباشید

   من گوشیم نوت نه اس شیائومی هستش
   هیچ ویدیو ای در گوشیم ندارم ولی متاسفانه هشت گیگ اشغال شده لطف کنید کمکم کنید چکار کنم

   هیچ فایل پنهانی ندارم در فایلهای شخصی در پوشه اندرویید گشتم ولی کلا از همه برنامه ها پنج گیگ حافظه در آنجا اشغال شده

   لطفاً کمک کنید

   • سلام
    اگر واقعا مطمئنید که هیچ فایلی ندارید و همچنان فضایی اشغال شده و از سیستم عامل نیست، نهایتا بعد از برداشتن اطلاعات مهمتان، مخصوصا مخاطبان گوشی، آن را فکتوری ریست یا بازیابی به تنظیمات کارخانه کنید و ببینید که آیا مشکلتان حل می شود یا خیر

   • سلام من هرروز تمامی برنامه ها رو کلیر کش میکنم و کلی عکس و فیلم و برنامه و موزیک پاک میکنم دلی هیچ تغیری نمیکنه هزار بار هم تاحالا ریست کردمو و ری استارت….درست نمیشه من ۳۲ گیگ حافظه دارم که ۱۰۰ درصدش پر شده و حتی نمیتونم کوچک ترین کار هارو کنم همه برنامه هام هنگ کرده …. میرم تو قسمت حافظه میزنه ۹ و نیم گیگ رو سیستم اشغال کرده و نمیدونم سیستم دقیقا یعنی چی چی کار باید بکنم که حافظه سیسم رو خالی کنم ۹ و نیم گیگ خیلیه لطفا پاسخگو باشید

    • سلام
     سیستم یعنی همون سیستم عامل اندروید و برنامه های واجبی که با اون روی گوشی نصب می شن. حتی وقتی فکتوری ریست کنید هم این فضا اشغال شده

    • باسلام وخسته نباشید،اپ گوگل پلی سرویس من رسیده نزدیک به 800مگابایت جالبه هیچ چیزی هم توش نیست ،همش با پیغام کمبود فضای ذخیره ‌سازی روبرو میشوم لطفا جون عزیزترین شخص زندگیت همین الان کمکم کنیدچکارکنم؟؟؟

     • سلام
      کلا باید کش گوشیتون رو مرتب پاک کنید
      برنامه هایی نظیر واتساپ، تلگرام، ایتا، بله و … کلی اطلاعات توشون میمونه
      هم می تونید از داخل خود اپها پاکشون کنید و هم از طریق تنظیمات و بخش پاک کردن کش یا حافظه پنهان یا cache
      از داخل اپ کنترل بیشتری دارید

    • سلام
     اطلاعات مهمتون رو بردارید و بعد در اپهای مختلف ببینید که چه مقدار فضا اشغال شده، اگر نتونستین نرم افزار به نرم افزار چک کنید، گوشی رو فکتوری ریست کنید (اما حتما قبلش اطلاعاتتون رو بردارید)

  • سلام گوشی من نوت 8 شیائومی من کل ویدیوهام 4 گیگ نمیشه ولی داخل حافظم زده90 گیگ توسط ویدیو اشغال شده در صورتی که اصن حافظه من 64 گیگه بنظر شما مشکل از کجاست؟

   • سلام
    ممکنه گوشیتون ویروسی چیزی گرفته باشه
    اینکه از حجم واقعی گوشی بیشتر اطلاعات نشون میده اصلا طبیعی نیست
    اطلاعات مهمتون رو بردارید و بعد اگر این موضوع داره اذیتتون میکنه گوشی رو فکتوری ریست کنید
    فقط حواستون باشه، یک درصد ممکن هست که هارد گوشیتون آسیب دیده باشه و ممکنه با فکتوری ریست یا فلش زدن دیگه بالا نیاد
    اما حتما حتما هر چه زودتر اطلاعاتتون رو از روی گوشی بردارید و اگر این موضوع خیلی اذیتتون نمیکنه همینجوری پیش برید، اگر اذیت کننده شد با علم به این موضوع که ممکنه گوشی دیگه بالا نیاد اونو فکتوری ریست کنید

   • سلام لطفا به من کمک کنید گوشی من گرند پرایم پلاس هس ۸ گیگ حافظه داره ۵ گیگ خود گوشی گرفته یعنی برنامه های سیستمی اش ایا با نصب چه رامی میتونم این مشکل را حل کنم حتی رم هم وصل کردم تمام برنامه هایم بر روی رم هس همه چی موسیقی عکس همه چی داخل رم هس لطفا کمک کنین

    • سلام. گوشی منم پرایم پلاس هست.و همین مشکل دیوونم کرده.فلش هم زدم. بکاپ که گرفته بودم رو انتقال دادم دوباره میزنه حافظه پر هست.شما راهکار میدا کردین؟

    • من برنااامه هامو پاك كردم و فقط ي مقدار عكس وفيلم شخصي دارم و قسمت storge ميرم هم جمعش تقريبا ٤ گيگ ميشه ولي زده ١٢٤ گيگ از ١٢٨ اشغال شده !!!!

     • سلام
      اگر گوشیتون اندروید هست، در فایل منجر، دنبال فولدرهای واتساپ، تلگرام و سایر برنامه ها باشید
      و در بخش مدیریت حافظه یه دقتی بکنید که چه چیزهایی فضا را اشغال کردند

    • سلام
     کار خاصی نمی توانید بکنید
     لزوما حجم دانلود و فایل بازی با حجم نصب شده یکسان نیست. ضمن اینکه اگر بازی را اجرا کنید هم دیتاهای دیگری هم اضافه خواهند شد

   • دوست عزیز، اینگونه که شما میگویید نیست
    جاهای زیاد و اپهای زیادی هستند که حافظه پنهان دارند، و فلش زدن همیشه بهترین روش نیست، بلکه آخرین گزینه هست!

   • برو تو تنظیمات
    بعد برنامع ها
    بزن رو برنامه مورد نظر
    محل زخیره بزن نوشته پاک کردن داده پاک کردن حفاظه پنهان
    حافظه پنهان و بزن تامام همه رو اینطوری کن عالیع?

    • سلام من هم همین کار رو از قبل کرده بودم دو سه بار اول خوب بود حافظه گوشیمو خالی می کرد اما الان همین کار رو میکنم ولی بازم حافظه خالی نمیشه

     • سلام
      وقتی کار به اینجا میکشه، متاسفانه باید راهکار نهایی که همان فکتوری ریست است را انجام دهید. قبل از فکتوری ریست از اطلاعات مهمتان پشتیبان گیری کنید و سپس از طریق تنظیمات فکتوری ریست را انجام دهید

    • سلام گوشی من تا قبل از فلش کردن ۳۲مگابایت حافظه داشت الان فقط ۸ مگابایت چیکار کنم درست شه من با این گوشی درس میخونم وحتی نمی تونم یه عکس یایه برنامه دانلود یا بروز کنم و گوشیم A10s هست

     • سلام
      وقتی گوشی فلش بشه، باید بیشتر از این حرفا خالی بشه
      و اینکه حافظه گوشی معمولا با گیگ هست نه مگابایت
      حالا باید بیشتر بررسی بشه، اما یک فکتوری ریست کنید احتمالا مشکلتون حل بشه

 • حافظه گوشی من پاک نشد وقتی با es file explorer حافظه رو انالیز میکنم بیش از 80درصد حافظه رو فایل های گزینه others پر کرده وقتی هم که از cleaner همین برنامه استفاده میکنم اون حجم زیادمربوط به others رو؟برای پاک کردن نشون نمیده.. خیلی رواعصابمه چجوری درخواست بذارم که کمکم کنید؟؟ ممنون ازسایت خوبتون

    • منم 26 خافظی سیستم. گوشیم اچ تی سی 728 هست. خافظه پنهان هم پاک کردم. حافظه خارجی گذاشتم. پدرمون هم میگه شما بچه ای گوشی واست مضره نمیخره خب راست میگه ولی من با این گوشی داغون شدم. یه بار 3 گیگ حافظه خالی کردم ولی همون روز پر شد .

     • سلام
      نهایتا باید یک بار فکتوری ریست کنید. کار دیگری که باید انجام بدین اینه اولا به روز رسانی خودکار برنامه ها را متوقف کنید و بعد دانلود خودکار را در تلگرام و واتساپ ببنیدید

 • سلام
  من یک گوشی J7pro خریدم که 32 گیگ حافظه داخلی داره ولی وقتی میخوام با بلوتوث یا شریت برنامه یا فیلم یا هر چیز دیگه ای روش بریزم مینویسه (حافظه پر است حذف موارد بیشتر)
  با اینکه اصلا هیچ چیزی روش ندارم و وقتی میرم تو تنطیمات قسمت ذخیره زده 32 گیک حافظه خالی ولی چیزی رو قبول نمیکنه و همش میگه حافظه پر است
  چرا؟
  کسی میدونه اشکال از چیه؟
  اگه میدونید خواهش میکنم راهنماییم کنید
  اینهمه پول دادم جا این گوشی
  اعصابم خورده
  هر کس خواست کمکم کنه به جیمیلم پی ام بدد
  omidkabiri181@gmail.com

 • سلام وقت بخیر
  من گوشیم جی7 2016 هستش. برنامه ای را که دانلود میکنم با اینکه حافظه گوشی 11.98 گیگ خالیه . میزنه فضا کافی وجود ندارد حالی که به حافظه که نگاه میکنم حافظه خالی گوشی رو 11.98 نشون میده. مشکل از کجاست؟ لطفا کمک کنید. ایمیل برام بزنید
  amaltarabar@yahoo.com

  • سلام
   بله، متاسفانه در گوشی های سری J سامسونگ مشکلی وجود دارد که تنها راه حلشان ریست فکتوری و گاها حتی تغییر رام هستش. اما توصیه دارم قبل از اقدام یک درخواست بگذارید و از مشاوره رایگان دیجی دُکی بهره ببرید.
   http://www.digidoki.com/#!/

   البته حتما قبل از هر اقدامی از گوشیتون یک بکاپ یا همان پشتیبان گیری بکنید

   • گوشی من j7 رم گوشیم پر نشون میده ولی اطلاعاتم رو بردم داخل رمم و حافظه گوشی پر هستش. علت چیه؟

    • سلام
     دلایل مختلفی هست. اما با توجه به مدل گوشیتون توصیه دارم تا از طریق سایت http://www.digidoki.com یک درخواست ثبت کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره رایگان با شما تماس برقرار کنند.

 • سلام خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی ممنونم مشکل گوشی من حل شد ایشالا خداوند مشکلات شما رو هم حل کنه

 • هیچ ربطی به تلگرامو غیره نداره با یه راه حل ساده حل میشه این چه مشکل خاصی که باید کارشناسای تخصصیتون نظراتو ببینن تا حلش کنن؟.

  • دوست عزیز
   تمام اپها در گوشی حافظه پنهان یا همان کش دارند. تلگرام در این میان از همه بیشتر حافظه اشغال می کند. هم می توان دستی کش نرم افزارها را پاک کرد و هم اگر وارد کانال ما شوید، در بخش روبات کانال یک نرم افزار معرفی شده که کش تمام نرم افزار ها را یکجا پاک می کند.
   بله، مشکل دیگری هم هست که در بیشتر در گوشی های سری J سامسونگ دیده می شود، که متاسفانه تنها راه حل آنها فلش رام بعد از ریست فکتوری است، که البته توصیه میشود دوستان به تنهایی این کار را انجام ندهند. اما دراین حالت گوشی حافظه خالی نشان میدهد و در هنگام نصب مشکل ایجاد میشود. اما درحالت توضیح داده شده در پست وقتی وارد بخش حافظه گوشی می شوید آن را پر می بینید

 • سلام خسته نباشین.یه سوالی داشتم من گوشیم honor 8 lite هستش از تلگرامم از کامپیوتر میام از گوچی هیچ استفاده ای ندارم نرم تفزاری هم ندارم.حافظه ی گوشیم 7/16 گیگ خالی بوده اما یهویی که نگا کردم دیدم شده 6/98 میخوام بدونم چرا خود به خود کم شده مال چیه خواهش میکنم جوابمو بدین

  • سلام
   خیلی ممنون.
   در گوشی به غیر از تلگرام، نرم افزارهای زیادی وجود دارد که یا خودتان نصب کرده اید یا از اول روی دستگاه هست. این نرم افزارها هر کدام اطلاعاتی در خود دارند و به مرور زمان نیز تغییر می کنند. مثلا نرم افزارهای ایمیلی. از طرفی هم اگر آپدیت خودکار نرم افزارهای گوشی یا خود گوشی هم روشن باشد، به روز رسانی ها هم می توانند در میزان حافظه اشغال شده نیز تغییر ایجاد کنند.

   اگر باز مشکل داشتید، توصیه دارم به سایت http://www.digidoki.com بروید و یک درخواست ثبت نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و تلفنی راهنماییتان بکنند.

 • سلام من گوشیم تازه فلش شده
  هیچیم ندارم حتی نمی تونم ی برنامه رو بروز رسانی کنم
  میزنه حافظه سیستم پر است چیکار کنم کمکم کنید خواهشن

   • سلام، حافظه گوشی من 32 گیگ بود وقتی گوشی رو روشن کردم 30 گیگ ازاد داشت.
    بعد رفتم چند تا برنامه دان کردم در حد 7 گیگ که کلا حافظه و…. رو هم حساب کنیم میشه 10 گیگ دان کردم. و الان باید 20 گیگ ازاد باشه. ولی زده حافظه پر است در تنظیمات هم زده حافظه کاملا پر است ولی وقتی من 300 مگ حافظه رو خالی کنم میگه 20 گیگ ازاد داری ولی وقتی دوباره 300 مگ دان کنم میگه حافظه پر است نه عکس میگیره نه اسکرین و…..

    • سلام
     وقت بخیر
     مدل گوشیتون چی هست؟
     خیلی مورد عجیبیه که با 300 مگ پاک کردن 20 گیگ آزاد میشه
     آیا دانلود اتوماتیک واتساپ و تلگرام را غیرفعال کرده اید

  • سلام
   متاسفانه برخی از گوشی های سامسونگ (عمدتا سری جی) دچار این مشکل می شوند و گاها تنها راه حل نیز فکتوری ریست می باشد. توصیه اکید داریم قبل از هر کاری، به سایت http://www.digidoki.com رفته و یک درخواست ثبت کنید و با کمک مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان ما مشکلتان را حل نمایید

 • سلام مشکل گوشی منم دقیقا مثل بقیه هست منم گوشبم سامسونگ j7 هست و تمام اطلاعاتم رو انتقال دادم به ram ولی بازم میزنم حافظه گوشی پره ، باید چیکار کنم؟

  • سلام
   اگر کش تلگرام خود را پاک کرده اید و باز هم این مشکل وجود دارد، احتمالا گوشی شما (مانند خیلی از گوشی های سری جی سامسونگ) نیاز به فلش رام و یا فکتوری ریست داشته باشد.
   توصیه دارم با استفاده از خدمات مشاوره رایگان تلفنی ما، یک روش مناسب پیدا کنید
   http://www.digidoki.com/

 • سلام من همه فایل ها برنامه ها عکس ها هر چیزی که فکرشو بکنید پاک کردم ولی از ۱۶ گیگ حافظه ۱۰ گیگ اشغال شده اون رو چجوری میتونم خالی کنم لطفا کمکم کنید
  اگه مبشه به ایمیلم بفرستید وااااقعا ممنون میشم

  • سلام
   حجم زیادی را خود سیستم عامل اشغال می کنه. چه اندروید و چه آیفون، بین 5-7 گیگ مختص به سیستم عامل خواهد بود.
   اگر همه چیز را پاک کرده اید اما هنوز فضای خالی ندارید، اول چک کنید که در ایمیلها فایل حجیمی وجود نداشته باشد (فایل به صورت پیوست که دانلود کرده باشید) و بعد کنترل کنید که وقتی چیزی پاک می کنید آیا در حجم آزاد گوشی شما تاثیر می گذارد یا خیر

   اگر باز هم نیاز به راهنمایی و کمک بیشتری دارید، به سایت http://www.digidoki.com بروید و یک درخواست ثبت کنید تا به واسطه مشاوره رایگان تلفنی به نتیجه برسید.

 • من حافظه ی پنهانم و پاک کردم ولی فایده نداره تو گوشیم هیچی ندارم ن فیلم ن اهنگ ن عکس ن برنامه ولی زده حافظه ی گوشی ۹۹ درصد پر است کمکم کنیدددددد

  • سلام
   این یکی از مشکلات گوشی های اندرویدی است و احتمالا نیاز داشته باشید تا گوشی را فلش کنید
   لطفا قبل از انجام هر کاری یک درخواست در سایت ما به نشانی http://www.digidoki.com ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت جهت ارائه مشاوره رایگان تلفنی با شما تماس بگیرند

 • باسلام
  من هم چند سال پیش وقتی که دوربین گوشی را باز میکردم گوشی پیغام میداد که دوربین متوقف شده است.بعدا فهمیدم که ایراد از رم فله ای چینی بود که روی گوشی گذاشته بودم.از وقتی که رم را عوض کردم دیگه اون مشکل را ندارم.در گوشی من اشکال از حافظه جانبی گوشی بود.
  ممنونم

 • باسلام من کل عکسها وفیلمهای موبایلم هشت مگابایته ولی حافظه موبایلم تا تهش پر نشون میده گوشیمم هواویه هیچی هم نمیتونم ذوش نصبکنم

  • سلام
   اول حافظه پنهان گوشیتون رو چک کنید، مخصوصا مربوط به تلگرام
   اگر در آنجا هم چیزی نداشتین، احتمالا مجبور شوید گوشی را فکتوری ریست کنید
   حتما قبل از اقدام تمام اطلاعات مهمتان را از روی گوشی بردارید
   درصورت نیاز به کمک همواره می توانید از خدمات مشاوره رایگان تلفنی دیجی دکی بهره ببرید، با ثبت درخواستی در سایت http://www.digidoki.com

 • من تمام فایلای پنهان گوشی هرچی نرم افزار اضافی داشتم حذف کردم حتی یه بارم ریست فکتوری زدم نه عکس دارم نه فیلم آهنگمم خیلی کمه گیمم ندارم یه دونه تلگرام و اینستا و اسنپ چت دارم تو گوشیم که زود زود حافظه شونو پاک میکنم مموری رم قبول نمیکنه گوشیم هرچقد پاک میکنم تقریبا گوشیم خالیه خالیه ولی باز پیام میده که حافظه ات پره ۱۵.۷۸ گیگابایتش پرشده نمیدونم از کجا واقعا دیونه ام کرده به هرکیم میگم میگن ریست کنی درست میشه ولی نمیشه اصلا

  • سلام
   توصیه دارم از طریق سایت ما به نشانی http://www.digidoki.com یک درخواست ثبت کنید برای مشکلات نرم افزاری تا کارشناسان ما در اسرع وقت جهت ارائه مشاوره رایگان تلفنی با شما تماس بگیرند.

 • سلام من گوشیم گلکسی پریم هست نمیشه حافظه رو ب رم تغییر بدم، فقط تلگرام و اینستا و زاپیا دارم و حافظه ۸ گیگش پر شده، هیچ اهنگ و فیلمی هم ندارم باید چیکار کنم

  • سلام
   اگر با پاک کردن محتویات حافظه پنهان باز هم مشکلتان پابرجا بود، به سایت ما به نشانی http://www.digidoki.com بروید و یک درخواست ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت جهت ارائه مشاوره رایگان تلفنی با شما تماس بگیرند

 • سلام بخدا من گوشیم هیچییییی نداره ن عکس ن فیلم ن اهنگ ن برنامه ولی میزنه حافظه پر است پدرمو در اورد تورخدا کمکم کنید??

  • سلام
   اگر با پاک کردن محتویات حافظه پنهان باز هم مشکلتان پابرجا بود، به سایت ما به نشانی http://www.digidoki.com بروید و یک درخواست ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت جهت ارائه مشاوره رایگان تلفنی با شما تماس بگیرند

 • چه مقاله ای…اصلا هم جامع نیست.مشکل من دقیقا اینه که هیچ چی تو گوشیم ندارم ولی حجمش پرشده…بعد شما میگی برو پوشه تلگرامتو پاک کن؟
  مگه برای بچه ها داربن مقاله مینویسین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام
   دوست عزیز همین مقاله مشکل بسیاری از دوستان را حل کرده. پوشه تلگرام و اطلاعات داخل اپ هایی نظیر Share it و زاپیا، حجم هایی هستند که بعضا بخش زیادی از فضای گوشی را اشغال می کنند اما خیلی نمایان نیستند.
   ضمنا راه مشاوره تلفنی رایگان هم همواره برای تمامی عزیزان باز هست، و اگر با این مقاله به جایی نرسند می توانند با ثبت یک درخواست کوچک، از خدمات مشاوره ای کاملا رایگان ما بهره ببرند. برای برخی از انواع گوشی ها متاسفانه تنها راه حل فکتوری ریست هست که سعی داریم این آخرین اقدام عزیزان باشد و شاید با مشاوره بتوانیم به گونه ای دیگر مشکل را برطرف کنیم.

   اگر مشکل شما هم همچنان پابرجاست توصیه دارم از طریق سایت http://www.digidoki.com یک درخواست با مشکل نرم افزاری ثبت کنید، تا کارشناسان ما به جهت ارائه مشاوره در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • سلام اقا جون مادرت کمکم کنید من گوشیم اندرویده هر کاری و هر برنامه ای ک بگین نصب کردم اما نشد ک نشد گوشیم اس 7 فلته

   • سلام اقا من ایفون ۷ ۱۲۴ گیگ دارم و همه برنامه هامو پاک کردم و و قسمت‌seting-geranell- iphone storge هم میرم بالای صفحه زده ۱۲۴ گیگ از ۱۲۸ اشغال شده ولی پایننش ک نشون میده هر برنامه چقدر حجم رو پرکرده جمعش ۳ گیگ هم نمیشه ، پ چی و کجا حجم رو پر کرده ؟

    • سلام
     در همون بخش بالا، چه چیزی فضا رو اشغال کرده؟
     در مورد اینکه برنامه ها در پایین اون حجم کمی اشغال کردند، باید صبر کنید، بعضی اوقات کمی طول می کشد تا به درستی لود شوند

 • سلام
  گوشی را بازیافت به داده های کارخانه زدم ولی وقتی باز شد جمیل میناست…رفتم تعمیرگاه،جمیل را شکستن ولی حالا که هیچی خوش نیست میگه حافظه پر است …مدل گوشی سامسونگ j200hاست…

 • سلام من گوشیم هواوی هست و وقتی میرم توی settings قسمت storage روی apps یا هر مورد دیگه ای که کلیک میکنم نمیاد واسم چیزی،انگار که اصلا کلیلک نکردم!

 • سلام من گوشیم j5pro هست و یهو ۳۰ گیگ از ۳۲ گیگ گوشیم پر شد ولی من هیچ چیزی که همچین حجمی از فضارو پر کنه ندارم میشه کمک کنید

 • سلام
  يه چند روزي هست ك گوشيمو اپديت كردم (iOS ) از اون روز تاحالا ميزنه ك سه گيگ و خورده اي حافظش از عكساي گالري پر شده درحالي ك گالريو كاملا خالي كردم ولي باز همينو ميزنه ميدونيد دليلش چيه؟

 • گوشي منم همش ميگه حافظه پر است هيچي نصب نميكنه درحالي كه تازه ١٤ گيگ حافظه خريدم و تنها دو درصدش پره ولي بازم هيچي دانلود نميكنه.تلگرام واينارو خالي كردم ولي باز نشد چيكار كنم شايد مشكل از ram باشه كه يك گيگ هستش و اكثر گوشي ها ram شون يك هستش واين مشكل رو ندارن.خاهش ميكنم كسي ميدونه جواب بده.

  • سلام
   در ابتدا از طریق تنظیمات چک کنید که چه چیزی فضای گوشی شما را اشغال کرده است، اگر Shareit یا Zapya دارید داخل آنها را هم چک کنید، اگر بازهم مشکلتان پابرجا بود، توصیه دارم با مراجعه به سایت http://www.digidoki.com و ثبت درخواست با مشکل نرم افزاری منتظر تماس کارشناسان ما باشید تا با مشاوره رایگان تلفنی در جهت رفع مشکلتان اقدام کنند.

 • سلام خسته نباشین
  من گوشیم هوآوی هستش و 16 گیگ داخلی داره، رَم 32 زدم روش، هیچ عکس و فیلم و موزیکی ندارم توی حافظه داخلی، اما اجازه نصب هیج برنامه ای نمیده بهم… میگه پره حافظه…. برنامه هام روی حافظه داخلی نصب میشن. و کلا جز شرایت و واتساپ هیییچ برنامه ای ندارم

 • سلام،حافظه گوشی من دیشب فضای خوبی داشته،اما امروز وقتی گوشیمو روشن کردم دیدم زده حافظه درحال پرشدن است،من معمولا هرچی فیلم ازتلگرام دانلود میکنم بعدش میام پاکش میکنم یا فرقی نمیکنه اینستاگرام هم همین کار رو میکنم اما دیشب من هیچی دانلود نکردم و حافظه گوشیم فضای خوبی داشت امروز دیدم زده درحال پرشدن است به هر قسمتی از گوشیم هم میرم هیچی نمی‌بینم لطفت راهنمایی کنید

  • سلام
   به بخش حافظه تنظیمات گوشی بروید و ببینید که چه اپی حجم اشغال کرده
   به غیر از پاک کردن اطلاعات از داخل خود تلگرام هم اقدام به پاک کردن کش یا همان حافظه پنهان بکنید
   اگر هیچکدام از این کارها سودمند نبودند، وارد سایت البان به نشانی https://elbaan.com/ بشوید و یک درخواست ثبت نمایید تا کارشناسان ما جهت ارائه مشاوره رایگان تلفنی با شما تماس بگیرند

 • سلام من مدل گوشیم سامسونگj8proهست که والا حافظع خوده گوشی نوشته ۸.۰۰گیگابایت اونوخت من همه فیلم و عکسارو ب رمم منتقل کردم و فقط فیلتر شکن و تلگرام دارم و هر چیزه دیگه ای بخوام نصب کنم میگه حافظه پره
  اگه چیزی بخوام دانلود کنم میره تو رمم ولی اگه بخوام فیلم و عکس از تلگرام و… دان کنم میره تو حافظه داخلیم و هر برنامه ای بخوام نصب کنم میره تو حافظه داخلیم و نمیشه کاریش کرد…سایتتونم برام باز نمیشه همون ک گفتید درخواست بدیم داخلش … لطفا بگین باید چیکار کنم…ممنون

  • سلام
   8 گیگ فضای کمی است، مخصوصا که بخش زیادی از این حافظه توسط خود سیستم عامل گوشی پر می شود.
   الان کش تلگرام شما فضای زیادی اشغال کرده
   مجدد تلاش کنید با ورود به سایت ما به نشانی https://elbaan.com/ یک درخواست ثبت نمایید تا بهتر بتوانیم راهنماییتان کنیم

 • من دیروز فلش کردم گوشیمو امروز لحظه به لحظه داره به حافظه اش اضافه میشه. از دیروز تا حالا یه گیگ بهش اضافه شده

  • سلام
   منظورتون این هست که لحظه به لحظه پر میشه؟
   با توجه به فلش کردن گوشی و احتمالا نصب مجدد تلگرام، مراقب بودین که دانلود اتوماتیک آن را غیر فعال کنید؟
   اگر متوجه مشکل نشدید، از طریق سامانه البان به نشانی https://elbaan.com/ یک درخواست ثبت کنید تا کارشناسان جهت ارائه مشاوره رایگان خدمتتون تماس بگیرند

 • سلام من برنامه ای دانلود میکنم مثال بر حجم ۴۰مگابایت ولی بعد نصب تو حافظه موشی میرم میبینم میزنه ۱۱۰مگابایت یعنی چی
  برنامه ۴۰ مگابایتی بشه یهو ۱۱۰ مگا

  • سلام
   برنامه ها بعضا به این شکل هستند که یک فایل نصب دارند و بعد از نصب نیز دیتاهایی به آنها اضافه می شود. این دیتاهای اضافه را نیز از اینترنت دانلود می کنند و یا بعد از ایجاد کاربری توسط شما ایجاد می شوند.

 • سلام من گوشی هاوایی مدل p10 لایت دارم که نصف بیشتر حافظه ش تو قسمت سفت افزار و سایر موارد نوشته شده که حجم زیادی از حافظه گوشیمو گرفته و من مرتب حافظه گوشی رو پاک میکنم اما تو این دو مورد حافظه خالی نمیشه چرا

  • سلام
   اگر واتساپ دارید، احتمال دارد واتساپ هم فضای زیادی را اشغال کرده باشد، مخصوصا که در قسمت حافظه این را نشان نمی دهد و فقط وقتی درون خود برنامه واتساپ بروید می توانید این را متوجه شوید.
   چیزی مانند حافظه پنهان تلگرام.
   در قسمت تنظیمات واتساپ به دنبال گزینه ای باشید که در رابطه با حافظه یا Storage باشد. در آن بخشی هست که نشان می دهد هر کدام از چت های شما چه حجمی از فضای حافظه گوشی شما را اشغال کرده اند.
   درمورد فایل های داخل Shareit و zapya هم تاملی داشته باشید

   اگر مشکلتان حل نشد، وارد سایت ما به نشانی https://elbaan.com/ بشوید و یک درخواست ثبت نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره بدهند

 • سلام خسته نباشید
  من حتی از کارخانه هم زدم اما حدود ۹۰ درصد حافظه‌اش پره
  چیکار کنم؟
  لطفا راهنماییم کنید

 • سلام گوشی من گلگسیj6 هست .گوشیم هیچی داخلش نیست و تقریبا خالیه ولی میزنه ۲۸ گیگ پر است .من تمام مراحلی که شماگفتید رو انجام دادم ولی بی فایده بود .درضمن من ایران نیستم و نمیتونم راحت اینجا ارتباط برقرار کنم و مشکلمو حل کنم لطفا به من کمک کنید چطور میتونم حافظه ی گوشیمو پاک کنم چون واقعا داره دیونه م میکنه.ممنون میشم وقت بزارید و جواب بدید

  • سلام
   لطفا در ابتدا چند مورد را کنترل فرمایید:
   1- اگر اپی مانند zapya یا shareit دارید، به فایل های داخل آن نیز نگاه کنید. ممکن است فضای زیادی اشغال کرده باشند.
   2- حافظه پنهان واتساپ را کنترل کنید. در بخش حافظه ممکن است فضای گرفته شده توسط واتساپ کم نشان داده شده باشد، اما وقتی داخل خود اپ و در بخش حافظه تنظیمات می روید، متوجه فضای زیادی می شوید که این اپ به خوداختصاص داده.
   3- پست https://blog.elbaan.com/آموزش-خالی-کردن-حافظه-گوشی-اندروید/ را مطالعه بفرمایید.

   در نهایت اگر مشکلتان حل نشد، وارد سایت https://elbaan.com/ شده و یک درخواست ثبت نمایید. در انتها مقابل اسمتان داخل پرانتز بنویسید واتساپ و شماره ای بدهید که بتوانیم از طریق واتساپ با شما ارتباط بگیریم و راهنماییتان کنیم

   امیدواریم که مشکلتون هر چه سریعتر و راحتتر حل شود

 • سلام من همش میگه حافظت پره و حتی میگه که عکسو فیلمو و برنامه چه مقداری رو پر کردند بعد نوشته ۱۷ گیگ هم موارد دیگر این موارد دیگر چی هستن؟؟؟؟

  • سلام
   ابتدا داخل حافظه پنهان تلگرام و واتساپ را چک کنید
   سپس اگر اپ هایی نظیر شیر ایت یا زاپیا دارید آنها را کنترل بفرمایید
   موارد دیگر، یعنی فایل های داخل برنامه های گوشی

   اگر در این موارد دلیل پر بودن حافظه تان معلوم نشد، وارد سایت ما به نشانی http://www.elbaan.com بشوید و یک درخواست ثبت نمایید تا کارشناسان ما راهنماییتان کنند

 • سلام گوشی من قسمت متفرقه حافظه داخلی زده یه گیگ پره ولی روش که میزنم و میرم داخلش هیچی نیس حافظه پنهانم از همون جا پاک کردم نمیدونم از چیه

 • سلام خسته نباشید.ببخشید من حدود یک سال و نیم است یک گوشی دارم و حافظه ی آن 8 گیگ است.چندبار گوشیرا به اول باز گردانده ام اما خودش 4 گیگ و نیمش پر است!!!!نمیدانم چکار کنم فقط 3 گیگ و نیم برای خالی مانده است!

   • خیلی ممنون که جواب دادید ولی شما هیچ راه حل دیگه ای ندارید که مثلا حافظه را زیاد کنم ؟!

    من همه ی این روش های بالا را از قبل انجام دادم!

    • خواهش می کنم
     امکان اضافه کردن هارد می تواند وجود داشته باشد، اگر گوشیتون ساپورت کنه
     لطفا در سامانه تعمیراتی البان به نشانی http://www.elbaan.com یک درخواست ثبت کنید تا کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره بدهند

 • من همه راهارو رفتم ۱۶ گیگ حافظست وقتی استفاده شده هارو جمع میکنی ۵ گیگم نمیشه ولی نوشته ۱۵ گیگ استفاده شده هم حافظه پنهان اینستا هم تلگرام همرو پاک کردم ولی بازم همین وضعه

  • سلام
   خود سیستم عامل هم فضایی از حافظه را اشغال می کند (بین 5 تا 15 گیگ)
   حتما داخل برنامه هایی نظیر Shareit را هم نگاه کنید، فایل های داخل آن هم می توانند فضای زیادی اشغال کنند
   حافظه پنهان واتساپ را هم حتما دقت کنید، ممکن است در بخش حافظه چیزی نشان ندهد، اما بعضا فضای بسیار زیادی را اشغال می کند
   https://blog.elbaan.com/حافظه-پنهان-واتساپ/

 • سلام
  من گوشی شیائومی نوت ۱۰خریدم اما بعد از سه هفته ۹۱درصد حافظه پر شده در صورتی که هیچ عکسی گرفته نشده و ۱۲۸گیگ حافظه داره لطفاً راهنمایی کنید
  حافظه پنهان برنامه رو هم پاک کردم

  • سلام
   آیا حافظه پنهان کلی گوشی را هم پاک کرده اید؟ (wipe cache partition)
   و دانلود خودکار تلگرام و واتساپ را بسته اید؟

   لطفا در سامانه تعمیراتی البان به نشانی http://www.elbaan.com یک درخواست ثبت کنید تا کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره بدهند

 • سلام ببخشید موبایل من گلاکسی گراند پریم پلاس هستش موبایلم الکی حافظش پر میشه نمیدونم چیکارش کنم حافظه پنهان چه دستس چه با برنامه خالی کردم صفره ولی بازم حافظم ۱۰۰ درصده تلگرام و اینستا هم ندارم موبایلمم خالیه خالیه

 • سلام من حافظه گوشیم رو پاک کردم تمام عکس وفیلمهام روهم پاک کردم ولی بازم حافظه گوشیم پره توروخدا کمکم کنید

 • سلام گوشی موبایل من samsung M30 هستش
  من بجز واتساپ و پینترست هیچ برنامه دیگه ایی ندارم نه عکسی دارم ن اهنگی نه عکسی
  حافظه پنهان گوشیو پاک میکردم قبلا کلی فضا خالی میشد الان واقعا الکی پره و چیزی ندارم ک پاک کنم
  لطفا کمکم کنید

 • سلام
  من تمامی راه هایی که گعتین رو امتحان کردم
  هیچ برنامه ای هم ندارم که قبلا خودم نصب کرده باشم
  کلا سه تا عکس دارم
  کل حافظه پنهان رو هم خالی کردم
  اما باز هم ۹۶ رصد حافظه پر هست
  آیا ویروسی هست که باعث پر شدن حافظه میشه؟

 • سلام تبلتم حافظش پره چیز خاصی روش نیست حافظه تبلت۸گیگهه نود درصدش پره یه مموری۱۶گیگم گذاشتم که اونم نود درصدش الکی پر شده تو تلگرامو واتساپم هیچی ندارم تبلتم رو هر روز اسکن میکنم وحافظه پنهان رو حذف میکنم شیریت وزاپیا هم حذف کردم در کل هچی ندارم غیر از چن اهنگ با عکس وکلیپ که تعدادشون وحجماشون کمه ولی حافظم کامل پره دفه قبل فایلای مموریم فرمت شدن چون مموری سوخت وبا ریکاوری بعضی فایل هارو ناقص برگردوندم نمیخوام این اتفاق دوباره واسم بیفته دلیلش چیه؟ میتونه ویروسی بودن تبلت باشه؟ مدل تبلتم مدیا پد ام وان هواویه

 • سلام خسته نباشید
  من موبایلم جی 5 2016 یس و نه تلگرام نه واتساپ ندارم و حافظه گوشی هشت گیگ همه فیلم و عکس و اهنگ ها رو ریختم رو رم16 گیگ فقط
  چی کار کنم؟

  • سلام
   حافظه اصلی گوشیتون از ابتدا چقدر بوده؟
   خود سیستم عامل گوشی حداقل بین 6 تا 10 گیگ فضا اشغال می کند

   یک مورد دیگر حافظه پنهان گوشی است. به حالت ریکاوری گوشی بروید و گزینه wipe cache را بزنید

 • سلام گوشی من honor 8 lite هست و16 گیگ حافظه داخلی داره اما همیشه میزنه حافظه پره من حساب کردم حدود یک گیگ و شصت مگ حافظه ام اپلیکیشن روش هست با خود اپ های گوشی و هیچ چیزی روی گوشی من نیست اما میزنه حافظه پره نمیدونم چرا اگر میدونید لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   یک نکته مهم این هست که خود سیستم عامل اندروید فضایی را اشغال می کند.
   نکته مهم بعدی، اطلاعات داخل اپ ها است. مخصوصا واتساپ که در بخش مدیریت حافظه بعضا نشان نمی دهد که اطلاعات داخل خودش ذخیره شده اند و باید داخل تنظیمات خود واتساپ بروید و بررسی کنید که هر چت چه مقدار حافظه اشغال کرده
   اپ های دیگری نیز مانند shareit، زاپیا، ورد، pdf reader و … هر اپی که می توانید فایل خاصی را در آن باز کنید و یا دریافت و ارسال کنید نیز با داشتن این فایل ها داخل خودش، فضای حافظه را اشغال می کند.

   این موارد را بررسی بفرمایید
   اگر مشکل همچنان باقی ماند، می توانید از طریق سامانه تعمیرات موبایل البان به نشانی http://www.elbaan.com یک درخواست ثبت کنید تا کارشناسان شما را مشاوره دهند

 • سلام من گوشیم هونور هست و 74تا شو سایر موارد گرفته
  اصن سایر موارد چیست و چطوری میتونم حذفش کنم ????

  • سلام
   شما باید یک مرتبه هم وایپ کش کردن تبلتتون را امتحان کنید. در اینترنت سرچ کنید که چگونه تبلت خودتون را می تونید در حالت ریکاوری مود بالا بیاورید. در حالت ریکاوری با دکمه های ولوم روی گزینه wipe cache بروید و با زدن دکمه پاور آن را تایید کنید تا حافظه پنهان کل گوشی پاک شود.
   با این کار اطلاعات اصلی تبلت حذف نمی شوند، اما اطلاعات داخل واتساپ پاک خواهند شد.

 • سلام . گوشی من نوکیا 1پلاس هست .من فقط برنامه سروش ام داخل رم هست . یه چند روزی هست که حافظه رم پرشده نمیدونم دلیل چیه . اول های یه چند باری گوشی رو خاموش روشن میکردم درست میشد اماحالا هرکاری میکنم نمیشه و وقتی هم می‌خوام فیلم هابیت که توی گالری دارم رو ببینم می‌نویسه پشتیبان گیری نشده و نشون میده و تموم آهنگ ها وپی دی اف هام نیستن . الان نمیدونم چیکار کنم تروخدا کمک کنین من رم ام بی دلیل پر شده

  • سلام
   وقتی در سروش، فیلم یا عکسی را دانلود می کنید، در حافظه گوشی دانلود و ذخیره می شود. همین موضوع سبب پر شدن حافظه خواهد شد. باید این موارد را به صورت مرتب و دوره ای حذف کنید تا مشکل حل شود

  • سلام
   معمولا حافظه با اطلاعات پنهان یا همان کش (cache) برنامه ها پر می شود.
   در برنامه هایی نظیر واتساپ و تلگرام بروید و کش آنها را پاک کنید

 • سلام وقتتون بخیر گوشی من مدل سامسونگ a30s هستش چند وقت پیش حافظه م پر شده بود ومن مجبور شدم بیشتر برنامه ها و برنامه ی تلگرام و واتساپ رو پاک کنم اما بعد از اون هنوز این مشکل وجود داره با این که توی انالیز سیستم فقط ۵ گیگ حافظه پر شده نشون میده اما مدام ارور میاد که حافظه پر است چیکار باید بکنم؟

  • سلام
   وقت شما هم بخیر
   ممکن است مربوط به حافظه پنهان باشد که بعضا در مدیریت حافظه نشان نمی دهد
   یک بار در حالت ریکاوری گوشی، آن را wipe cache کنید

 • سلام من یه گوشه نوت ۸ پرو دارم حافظه داخلی گوشی ام خود به خود پر میشه با اینکه چیز خاصی تو گوشیم نیست

  • سلام
   برنامه های مختلفی مانند تلگرام و واتساپ مسئول پر کردن حافظه هستند. هر فیلم و عکسی که در تلگرام و واتساپ دانلود و تماشا می کنید در حافظه گوشی تان ذخیره می شود!

 • من گوشی سامنونگ جی ۷ دارم چیز خاصی در گوشی ندارم ولی حافظه رو پر نشون میده چیکار کنم

  • سلام
   از طریق خود اپ های تلگرام و واتساپ کنترل کنید که چه اطلاعاتی داخلشان هست. در تنظیمات گوشی و بخش حافظه
   اگر برنامه دیگری هم مانند اینها دارید کنترل کنید
   اگر زاپیا یا شیرایت دارید هم کنترل کنید داخل آنها چه اطلاعات و فایل هایی هست
   در نهایت می توانید کلا گوشی را از طریق تنظیمات حالت ریکاوری wipe cache کنید

 • گوشی من سامسونگه فقط ی واتساب دارم همه چیممم پاک کردم ولیییی همش حافظش پره
  کل پوشه هارو پاک کردم ولی بازم???????بگین چی کنممم?

 • سلام
  گوشی من 8 گیگه.حافظه پنهانمو پاک کردم ولی همچنان فضای کمی دارم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   خود سیستم عامل گوشی هم فضای زیادی از این حافظه را اشغال می کند و در نتیجه خیلی فضایی برای شما باقی نمی ماند

 • ببخشید میشه بگید در حافظه سایر موارد چیست آخه ۱۳ گیگ حافظه گوشیم نوشته سایر موارد

  • سلام
   مواردی که در برنامه ها وجود دارند، مانند عکسها و فیلمهایی که در واتساپ و تلگرام دانلود و تماشا می کنید، فایل هایی که در برنامه های اشتراک فایل ذخیره دارید
   و در برخی از گوشی ها سیستم عامل را به صورت سایر موارد نشان می دهد

 • سلام ببخشید میخاستم‌ببینم راهنمایی در خصوص گوشی های طرح اصل هم انجام‌میشه؟

 • سلام خسته نباشید
  من گوشی سامسونگ Galaxy J7 Core دارم حافظش ۱۶ گیگه ۱۵ و خورده ای گیگش پره چیز زیادی هم توش ندارم برنامه هام رو هم ریختم تو کارت حافظه وقتی یه کاری انجام میدم مثلا میرم تو واتساپ یکم چت میکنم میبینم چند مگش پر شده!! بعد مثلا میبینم خود به خود پر میشه !!! با این که هیچ کاری انجام ندادم به خدا کلافه شدم لطفا کمکم کنید دیگه نمیدونم چی کار کنم لطفا میشه بگید مشکل چیه و راه حلش چیه خیلی خیلی ممنون میشم

  • سلام
   خیلی ممنون
   شما در واتساپ و تلگرام هر فایلی را که دانلود و باز کنید و مشاهده کنید، در حافظه گوشی ذخیره می شود و باید بعد از مشاهده آن را پاک کنید. متاسفانه حافظه کلی گوشی شما پایین است و همین موضوع کار با آن را سخت می کند چرا که بخش زیادی از حافظه را خود سیستم عامل پر می کند

 • سلام من یک a20sخریدم ۲ هفته نمیشه دارمش . هی مینویسه حافظه پر است . ۶۴ گیگ داره ک نیم گیگش پره . بعد هی هشدار میده . دهنمو سرویس کرده لطفا بگید چیکار کنم؟؟؟؟؟???????

  • سلام
   احتمالا برنامه های زیادی نصب و پاک کرده اید و یا در تلگرام و واتساپ فایل های زیادی دانلود کرده اید.
   اولا دانلود خودکار را در تلگرام و واتساپ غیرفعال کنید و بعد از طریق خود این دو برنامه حافظه را خالی کنید (در تنظیمات بخش حافظه)
   اگر برنامه های زیادی هم نصب و پاک کرده اید در فایل منجیر به دنبال پوشه های آنها باشید و پاکشان کنید
   یک کار کلی هم wipe cache partition است که باید از حالت ریکاوری گوشی این کار را انجام دهید که با توجه به اینکه گوشی تان نو است مراقب باشید تا گزینه های دیگر را انتخاب نکنید، چون ممکن است از گارانتی خارج شود

 • سلام من گوشیمA5 2016هست SDکات هم دارم حافظه ی داخلی خالیه و هیچی توش ندارم همش تویSDکارته اما هی اخطار اینکه حافظم پر هست میزنه و به مشکلاتی برخورد کردم
  باید چیکار کنم؟

  • سلام
   برخی از نرم افزارها را نمی توان روی کارت حافظه جانبی ریخت. از طرفی سیستم عامل گوشی هم روی حافظه اصلی است. هنگام به روز رسانی ها هم بعضا فایلهایی روی حافظه اصلی ذخیره می شود
   از حالت ریکاوری گوشی گزینه wipe cache partition را انتخاب کنید

 • سلام ببخشید من گوشیم جی ۵ هست
  توش فقط یه واتساپ دارم هر چی اهنگو و عکس دارم تو کارت حافظه است
  الان نمیتونم چیز ی نصب کنم ?

  • سلام
   در تنظیمات واتساپ به بخش مربوط به حافظه بروید و ببینید که چه میزان فضا توسط فیلم ها و آهنگهایی که در چت های مختلف واتساپی دانلود کرده اید اشغال شده است. می توانید آنها را پاک کنید تا حافظه گوشی خالی شود.

 • با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من گوشیم A20s هست و رم ۳ داره
  ۸۰۰ مگابایت از رمش باقی مونده
  آیا مقدار باقی مانده به گوشی آسیب نمی زند
  و اینکه اگه میشه اندازه باقی مانده عادی رو بهم بگین
  و طرز کم کردنش رو هم بگید
  ممنون میشم اگه به من پاسخ بدین ⚘

  • سلام
   خیلی ممنون
   کارهای پردازشی در گوشی از رم استفاده می کنند. الان رم شما تقریبا 70درصد درگیر هست. آیا همیشه اینطوریه یا برخی اوقات؟
   بعیده مشکلی پیش بیاید اما گوشی تون زودتر می تواند مستهلک بشود و اگر بخواهید برنامه سنگین یا بازی با گرافیک بالا اجرا کنید احتمال دارد که گوشی کمی هنگ کند
   ببینید چه چیزی از رم گوشی تا این حد استفاده می کند و اگر می توانید آن را غیرفعال کنید

 • سلام گوشی من ردمی نوت ۹ اس شیاومی هستش.۶۴ گیگ حافظه داخلی وقتی میرم به حافظه قسمت نمودار ۱۲ گیگ ویدیو نشون میده درحالی که من دوسه تا فیلم با گوشی گرفتم حجم کلشون ۲.۳ گیگ بیشتر نمیشه.ولی ۱۲ گیگ از حافظه گوشی توسط فیلم استفاده شده.
  خواهشن اگه کسی میدونه چرا اینطور نشون میده راهنماییم کنه ممنون میشم

  • سلام
   این ویدیوها مربوط به ویدیوهایی است که در واتساپ دانلود و تماشا کرده اید.
   از طریق تنظیمات داخل واتساپ، به بخش حافظه بروید و اطلاعات ذخیره شده روی گوشی را پاک کنید

 • سلام
  من گوشیم redmi note 9 هستش.
  یه بار دوتا فیلم دانلود کردم که حدود سه گیگ از فضای گوشی رو اشغال کرد . بعد اینارو ریختم توی کامپیوتر و از روی گوشی پاکشون کردم . ولی بازم توی بخش حافظه گوشی نوشته شما سه گیگ ویدئو دارید.
  ویدئو های تلگرام و واتساپ هم پاک کردم . اما باز هم همینه.هرچی هم میگردم توی گوشی ویدیویی نیست.

  • سلام
   یک مرتبه گوشی را خاموش و روشن کنید
   اگر برنامه ای نظیر شیر ایت یا زاپیا دارید، داخل اونها را هم نگاه کنید
   اگر برنامه ویرایش فیلم دارید داخل آن را هم نگاه کنید
   اگر مشکلتان حل نشد، در سامانه تعمیرات موبایل البان به نشانی https://elbaan.com/repair/ یک درخواست ثبت کنید تا کارشناسان به صورت رایگان راهنماییتان کنند

 • سلام من گوشیمa10sهستش و عکس و فیلم و برنامه ی زیادیم توش ندارم و با این حال باز حافظش پره و من همه ی حافظه ی پنهانشم پاک کردم اما بازم اخطارش میاد و تو بخش آنالیز هم یه قسمتی هست other ک نوزده گیگ از حافظمو پر کرده و من هرچیم ک فایل حذف میکنم باز هستش میشه لطفا بگید other شامل چیه و چطور برطرف میشه؟

  • سلام
   حافظه پنهان گوشی را از مود ریکاوری پاک کردین؟
   بخش others مربوط به فایل های ذخیره شده در برنامه های مختلف است
   در اپ ویرایش فیلم
   در زاپیا یا شیر ایت
   در واتساپ و تلگرام
   و…

 • سلام من گوشیم a50s وحافظه ۶۴ گیگ داره من فقط یک گیگ رو بردم نمیدونم چیکار کنم لطفا کمک کنید?

 • سلام میگم من گوشیم 16گیگابایت حافظع دارع اما من هر چی فایل داخل گوشی دارم جماً همشونو چک کردم شدند یک گیگ ولی هنوز 10گیگابایت حافظع گوشیم پره من چی کار کنم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم ؟

  • سلام
   خود سیستم عامل گوشی نیز از حافظه استفاده می کند
   درضمن در تنظیمات واتساپ و تلگرام و بخش مربوط به حافظه هم می تونید فایلهای زیادی را پیدا کنید

  • سلام
   احتمالا در گوگل پلی شما به روز رسانی خودکار فعال است. آن را غیرفعال کنید و حافظه پنهان (cache) گوشی را خالی کنید

 • سلام میخواستم بدونم اگر گوشی رو فلش کنیم برنامه هام هم پاک میشه؟ چون من کش برنامه ها حافظه پنهان رو پاک کردم و همه مواردی که ذکر شده رو انجام دادم اما هنوز نوشته نود و پنج درصد گوشی شما پر است فکر کنم چاره ای جز فلش کردن نباشه اما برنامه هایی دارم که پاک شدنشون پر ضرر هست

 • سلام من گوشیم ۱۶ گیگ حافظه داخلی اش هستش و ۲گیگ و خورده ای رو واتساپ گرفته و ۶ گیگش هم برای خود گوشیه که می گیره اون ۸ گیگ رو واقعا نمی دونم چی پر کرده تو پوشه ها تنها چیزی که تو حافظه داخلیه واتساپه اصلا ۱ گیگ هم بگیرم برای تمام برنامه های نصب که اینقدرم نیست اون ۷ گیگ چیه که گوشیم رو پر کرده واقعا رو اعصابمه برای درسم جای خالی می خوام ندارم لطفا کمکم کنید ممنون

  • سلام
   اکثرا فایل های کش هست. به روز رسانی ها، فایل نصب برنامه ها، اطلاعات داخل اپ های مختلف و … اطلاعاتی که در برنامه های اشتراک گذاری مثل زاپیا و شیر ایت میمونه. برنامه های ویرایش فیلم و …

 • سلام . من هیچ چیزی تو گوشیم ندارم ، تمام فایل های من تو کارت SD هستند . ولی 80 درصد حافظه گوشیم پر است . در واقع مقدار زیادی از حافظه گوشیم رو سیستم عامل گوشیم و اطلاعات برنامه ها و odex و… پرکرده . من چند بار حافظه پنهان گوشیم رو پاک کردم ولی حافظه گوشیم خالی نشد . من گوشیم رو فلش هم کردم و جواب هم داد ولی خیلی زود دوباره پر شد. لطفا به من بگید چی کار کنم . لطفا کمکم کنید .

  • سلام
   حافظه گوشیتون چه حجمی دارد؟
   مرتب باید کش گوشی و برنامه ها را پاک کنید و همچنین به روز رسانی خودکار برنامه هایتان را غیرفعال کنید.

 • من گوشيم دو گیگ. آپ داره و پنج گیگ اندروید و دو گیگ نمیدونم چي چیه یه دفته هم تنظیمات کارخانه زدم با این حال بايد ده گیگ پر باشه در حالی که‌ سیزده گیگ پره به قسمت‌ استرونگ هم زیاد میرم. رم هم دارم همیشه هم حافظه کش و خالی میکنم گوشيم هم سونی اکسپریا اولترا آ ایکس هستش

  • سلام
   به روز رسانی خودکار برنامه ها را غیرفعال کنید و فقط برنامه هایی که می خواهید را دستی به روز کنید
   فایلهای داخل برنامه های دیگر را هم ببینید، مخصوصا واتساپ و زاپیا و شیر ایت

 • دوستان اگه گوشیتون سطل زباله داره باید توی مدیریت فایل اونو کاملا خالی کنین ، من این کارو کردم حافظم از ۶۳ گیگ رسید به ۲۹ گیگ

 • سلام من 10 ویدیو در حد 3 گیگ دانلود کردم و بعد پاکشون کردم وهیچی ویدیو دیگه ندارم ولی وقتی میرم در قسمت حافظه زده3 گیگ رو ویدیو پر کرده اما هیچ ویدیو رو ندارم همه فایل های گوشیمو گشتم میشه بگید چکار کنم

  • سلام
   داخل واتساپ را هم بررسی کنید، بعضا فیلمهای دانلودی داخل واتساپ هم در بخش ویدیوی گوشی ذخیره می شود

 • سلام من گوشیم ۳۲ گیگابایت حافظه داره ولی ۲۵ گیگابایتش رو موارد دیگر پر کرده
  فلش هم نمیخام بزنم
  راه دیگه ای هست که بتونم این موارد رو پاک کنم؟؟؟

  • سلام
   حافظه پنهان یا cache برنامه ها را کنترل کنید
   مخصوصا تلگرام و واتساپ (هر دو از داخل برنامه و بخش تنظیمات قسمت حافظه نیز قابل دیدن و پاک کردن موردی هستند)

   • سلام بنده یک راه حل کامل و جامع و ساده خدمتتون عرض میکنم که مشگل همرو حل کنه برا حافظه فقط
    خوب دوستانی که مشگل کمبود حافظه دارن و هر کاری میکنن نمیشه که بشه :
    اول بریر داخل قسمت فایلهایشخصی گوشیتون و در قسمت( DCIM) یا ( screen shot ) گوشیتون دنبال فایلی با اسم (tomplest) بگردید هر جا این مجرم بد سایقه رو گیر آوردید محاکمه صحرایی ودر جا بزنید قلک قمش کنید یعنی کلا با خود فایلش دیلت کنید فقط نکته ای هست یکی اینکه اول قبل پاک کردن ببینید این فایل چقدر از رم شما رو تشغال کرده مثلا برای گوشی ج۲ بنده ۱۲۰۰ مگ بود که پاک کردم فقط نکنه اینجاست که این بد سابقه منفور خیلی علاقه به ادامه حیاط داره و دوبتره برمیگرده و شما یه چند باری مجبورید که هر چند وقت یبار این مسیرو طی کنید تا که یروزی مثل من از رو ببریدش و دیگه بر نگرده این فایل حالت یک بک آپ از کل عکسا و اسکرین شاتهای شما روداره که اابته میتونید اولین بار اونو منتقل کنید به مموری ولی ار سریای بعد پاکش کنید و تجربه من میگه که دنبتل این فایل یوقتا در لابلای عکسا و فیلماهم بگردید چون من خودم تو گوشیم چنوین بار این پدر سوخترو داخل فایلای دیگه و به حالتای مثل فایل دیتا پیدا کردم ولی کار سختی نیست قیافش خیلی تابلوعه لطفا در صورت جواب گرفتن بازخوردتونو بزارید که منم خوشحال لشم کار هموطنام راه افتاده ممنون .

    • سلام
     خیلی ممنون از راهنمایی شما. ممنون که تجربه خودتان را با در اینجا نوشته و با ما و دیگران به اشتراک گذاشتید
     این روش شما هم گویا جوابگو است اما معمولا مشکل حافظه یا یکی دو گیگ حل نمی شود. اما اوضاع بهتر می شود
     سپاسگزاریم

 • سلام من حافظه داخلی گوشیم ۸ گیگه هیچ برنامه ای جز واتس آپ و شاد ندارم عکس و فیلم و آهنگم ندارم ولی نمیدونم چرا هیچ برنامه ای نصب نمیشه و میگه حافظه داخلی پر است لطفا کمک کنید?

  • سلام
   تقریبا نصف حافظه گوشیتون را سیستم عامل گوشی پر می کند.
   بعد در واتساپ، هر فیلم و عکسی که تماشا می کنید هم فضا اشغال می کند. در خود واتساپ به تنظیمات بروید و در بخش مربوط به حافظه فایل های دانلود شده را خواهید دید. آنها را پاک کنید.

 • سلام. من تجربمو میگم شاید به درد یکی از دوستان بخوره.
  منم همین مشکلو داشتم یعنی حافظه گوشیم پر بود بدون این که چیزی داخلش باشه. بعد از یه مدت فهمیدم دلیلش این هست که هر فایلی که دانلود میکنم، بعد از حذف کردنش، با این که خود فایل حذف شده اما حجم اشغال شدش باقی میمونه. هر چقدر گشتم نتونستم راهی پیدا کنم تا این که یبار اتفاقی گوشیمو ریست کردم(منظورم خاموش روشن کردنه نه فاکتوری ریست) و وقتی گوشیم روشن شد دیدم مشکل حل شده و فضای اون فایل ها خالی شده.
  امیدوارم به دردتون بخوره

  • سلام
   کلا هر نصبی که در اندروید اتفاق می افتد فایل هایی به صورت کش یا حافظه پنهان در گوشی ذخیره می شود.
   به روز رسانی های امنیتی و اندروید باید حتما انجام بگیرند تا گوشیتون ایمن بماند.
   اما به روز رسانی های نرم افزارها را از حالت خودکار بردارید و هر کدام را که خواستید به صورت دستی به روز کنید.
   هرگاه هم که نیاز شد، از حالت ریکاوری گوشی می توانید تمام فایل های کش گوشی را پاک نمایید (wipe cache partition)

 • اگر مثلن برنامه تلگرام یا اینستا از حافظه داخلی وارد مموری کنم اطلاعات و عکس و فیلم و ویسام پاک میشه؟

 • سلام
  من گوشیم سامسونگ s9+ هستش ۶۴ گیگ حافظه داره و یه مموری ۶۴ گیگ هم روی گوشیم دارم که تمام عکس ها و فیلم ها و برنامه هام توی اون ذخیره شده و هرچی حساب میکنم من اصلا توی حافظه داخلی گوشی چیزه بخصوصی ندارم اما ۸۰ درصدش پره! یعنی از ۶۴ گیگ ۵۱گیگش بی دلیل پره و بیشترش هم واسه فیلمه در صورتی که من تمام فیلمام توی مموریه! اگر کمکم کنید خیلی ازتون ممنون میشم واقعا کلافه شدم!

  • سلام
   نمی توان تمام برنامه ها را به مموری جانبی منتقل کرد. برخی باید روی حافظه اصلی باشند.
   معمولا این بخشی که گفتین مربوط به فیلم های واتساپ هست. برید داخل واتساپ و در بخش تنظیمات و قسمت مدیریت حافظه ببینید که چه اطلاعاتی وجود دارد و هر کدام را که لازم ندارید پاک کنید

 • سلام. میتونم همه ی برنامه هارو حافظه پنهان شون رو پاک کنم؟ اگه این کار رو بکنم اطلاعات گوشی پاک میشه یا نه

  • سلام
   بله می تونید
   اطلاعات پاک نمیشن، اما در برخی برنامه ها ممکن است مجبور شوید مجدد کاربری و رمز عبور را وارد کنید (مانند اینستاگرام)

 • سلام من گوشیم هواوی وای ۵ هست و بعضی وقت ها میگه حافظه داخلی شما پر است و میره و دوباره میاد نمی دونم چه کار کنم لطفاً کمک کنید

 • سلام خسته نباشید من گوشیم شصت و چهار J6 چینی هست گوشی کلن ۳ گیگ برنامه ریخته شده بعد زده یک گیگ بیشتر نمیتونید پر کنید نزدیک چهار گیگ ک میشه می‌زنه گوشی پر شده چکار کنم؟!

 • من همه چی رو انتقال دادم به رم همه چی رو از رو گوشی پاک کردم اما باز میگه حافظت پره … همین دوهفته پیش گوشی رو فلش کردم … بازم درست نشد … چیکار باید بکنم خیلی رو مخمه

  • سلام
   به روز رسانی خودکار برنامه ها را خاموش کنید
   حافظه کش را مرتب پاک کنید
   این را هم بدانید که سیستم عامل گوشی نیز بین 6-10 گیگ فضا اشغال می کند

  • سلام
   پشتیبان گیری هم می تواند روی جیمیل انجام شود و هم اینکه گوشی را به کامپیوتر وصل کنید و اطلاعات مهمتان را از روی گوشی به رایانه منتقل کنید.

 • سلام
  ایا چت ها تلگرام حافظه گوشی رو اشغال میکنه؟ یعنی اگر چت های خصوصی رو پاک کنیم مقداری از حافظه گوشی ازاد میشه؟

  • سلام
   متن چت ها خیر، حجم خاصی اشغال نمی کنند. اما عکس ها و فیلم ها در صورتی که دانلود شده باشند، فضای زیادی را اشغال می کنند

 • سلام

  گوشی من شیائومی نوت 8 هست حافظه گوشیم هم 64 گیگ هس همش میاره حافظه پر هست لطفاً پاکسازی کنید من بعضی از عکس هارو هم پاک کردم حتی واتساپ رو هم پاک کردم ولی بازم میاره حافظه پره به نظرتون من چیکار کنم ؟

  • سلام
   حافظه پنهان باعث این موضوع شده.
   اولا به روز رسانی خودکار تمام برنامه ها را خاموش کنید
   بعد بروید و یا تک تک برنامه ها را در تنظیمات باز کرده و حافظه پنهانشان را پاک کنید و یا از حالت ریکاوری گوشی، wipe cache partition را بزنید

 • سلام من نوت 9 پرو دارم
  و هیچ فیلم و ویدئو داخل گوشی نیست ولی میگه ۱۱ گیگ فیلم دارید حافظه کش هم خالیه همه ی فایل ها رو گشتم فیلم پیدا نکردم ولی میگه ۱۱ گیگ فیلم موجوده میشه راهنمایی کنید

 • گوشیم a520 مدلش هست. توگوشیم شبکه اجتماعی ندارم. هرروز هم حافظه پنهان گوشی رو خالی میکنم. گوشی رو بردم رو تنظیمات کارخانه باز حدود ۱۰ گیگ رو پر نشون داد درحالیکه داخل گوشی ۲۷۶ مگ پره الان ۱۵ گیگ پر نشون میده‌ برادرمم مشکل من رو داشت گوشیشو فلش زد برا اونم ۱۰ گیگ پر نشون داد.

  • سلام
   این مقدار طبیعی هست و مربوط به سیستم عامل و برنامه های اولیه واجب گوشی می شود

   اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می توانید از طریق ثبت درخواست رایگان در سامانه تعمیرات موبایل البان به نشانی https://elbaan.com/repair/ از کارشناسان مشاوره بگیرید

 • با سلام و خسته نباشید گوشی من a72016هست و کل مدریت فایل رو پاک کردم یعنی هیچ عکسی فیلمی یا اهنگی ندارم و سر جم 10تا 15برنامه دانلود کردم و برنامه های خود گوشی هم هستین سر جم تا ۴۰یا ۵۰میشن باز 13گیگ حافطه گوشی رو گرفته هر کاری میکنم پایین نمیاد از دو سال پیش هم سیستم اندوریدش از۷بالا تر نرفته .فلشم کردم نمیدونم کارش خوب بود یا نه بد از داخل گوشی هم ریست کردم و درست نشده احتمال میدین از اندروید پایینش باشه راهکار چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   خود سیستم عامل گوشی و برنامه های اصلی حجمی اشغال می کنند
   به روز رسانی خودکار برنامه ها را خاموش کنید

   اگر باز هم نیاز به کمک داشتین، یک درخواست رایگان در سامانه تعمیرات موبایل البان به نشانی https://elbaan.com/repair/ ثبت کنید

 • سلام وخسته نباشید مشکیل من هم مثل همهٔ دوستان میباشد ولی من نه واتساب دارم ونه تلگرام مبایل من سامسونگ است و واتساپ را که نصب میکنم مگه حافظه رو به اتمام رسیده اما در تنظیمات که میرم حافظه خالی است ومن 16 جی بی حافظه هم اندختم واگر 2جی بی انداختم یک چیز است اگر راه حل داره به من در همین سایت بفرستد اگر زحمت نمی شود ممنون

 • سلام حافظه گوشی من رو کاتون زده32گیگ ولی توی تنظیمات که نگاه میکنم زده 4گیگ هیچ برنامه ای هم روش نصب نمیشه به علت حافظه کم راهی هست درستش کنم

 • سلام
  تقریبا همه حافظه گوشی منو داده های حافظه نهان پر کرده
  .اگه اونو پاک کنم برای اطلاعاتم مشکل پش نمیاد؟کار درستیه؟

  • سلام
   حافظه نهان یا پنهان مربوط به اطلاعاتی است که در برنامه های مختلف دانلود کرده اید مثل تلگرام و واتساپ. برای تلگرام مشکلی پیش نمی آید اما در واتساپ تمام چت ها و عکس ها و فیلم های داخلش پاک می شوند.
   از طرفی حافظه پنهان در سایر برنامه ها هم وجود دارد که مربوط به داده هایی است که اصلا مهم نیستند و خود اندروید آنها را استفاده می کند و پاک کردنشان مشکلی برایتان ایجاد نمی کند

  • سلام
   حافظه پنهان، حافظه نهان، حافظه کش، حافظه cache یکی هستند
   حافظه داده یا دیتا مورد دیگری است
   گاهی برای برنامه ها باید هر دو را پاک کنید

 • این مشکل رو میشه به باگ اندروید نسبت داد.
  من هر کس رو دیدم گوشی اندروید داره با حافظه ش مشکل داره، شما اگه هیچی هم روی گوشی نصب نداشته باشین باز هم فضای بالایی از گوشی بدون در نظر گرفتن فضایی که به وسیله خود اندروید اشغال شده عملا غیر قابل استفاده س و اگر هم در تنظیمات گوشی برین هیچ اطلاعاتی در مورد این فضا به شما داده نمیشه
  به عنوان مثال گوشی خود بنده a5 2017 هست که ۳۲ گیگ حافظه داره ۵ گیگ فضا توسط برنامه ها و موزیک و ویدئو اشغال شده و اگر خود اندروید رو هم ۱۰ گیگ در نظر بگیریم باز هم باید حدودا ۱۵ گیگ فضای خالی داشته باشیم که عملا وجود نداره.
  و این مشکل به هیچ وجه ربطی به حافظه کش نداره، با پاک کردن کش و حتی دیتای برنامه ها نهایت ۵ گیگ میتونیم فضای خالی داشته باشیم.
  پس در حقیقت این فضای بی دلیل که پر میشه اصلا ارتباطی با حافظه کش نداره، شما حتی میتونین گوشی رو هم ریست فکتوری کنین و بعد از مدتی باز هم مشکل آروم آروم خودش رو نشون میده. این مشکل فقط و فقط به خود اندروید برمیگرده و یکی از برتری های iOS نسبت به اندروید همینه
  تنها راه پیش رو اینه که یا کلا اندروید رو کنار بزارین یا گوشی ای خریداری کنین که حافظه زیادی داشته باشه مثلا ۱۲۸ یا ۲۵۶ تا این مشکل خودش رو نشون نده

 • سلام من گوشیم ۸ گیگ حافظه داره ۸ پر شده نه رمی دارم ن چیزی هیچ برنامه یا عکس یا فیلمی هم ندارم چیکار کنم پولم ندارم گوشی جدید بخرم لطفا کمک کنید

  • سلام
   ببینید واقعا هشت گیگ خیلی کمه
   خود سیستم عامل گوشی کلی فضا اشغال می کنه و خیلی کار خاصی نمی تونید بکنید متاسفانه

 • سلام وخسته نباشید، من از رم برای گوشیم استفاده نمیکنم، و در حافظ داخلی چییز بخصوصی ندارم که سنگین باشه، بیشتر App های گوگل هستند که حجم بالایی ندارند و چندتا بازی بالاترین حجم 1G و الباقی بازیهایم 200M نهایت 300M هستند، در 24ساعت شاید منیجر سامسونگ اعلان پر بودن حافظه میزنه، البته 16G حافظ داخلی گوشیه،،
  مشکل دوم اینکه Drive یا Photos اصلا ب طور وحشتناکی تمامی عکسهای که دسته بندی
  شده بود Sive کردم رو هر کدوم رو از یک قسمت از برنامه جمع کردم،
  خواستم بدونم اگر گوشیم رو ریجستر کنم بازی هایم که الان در Play Games ثبت شده بعد از راه اندازی موارد جیمیل و غیره Play به همین صورت که Sive کردم میاره بالا یا نه؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   اگر درست متوجه سوالتون شده باشم: رجیستر کردن گوشی هیچ تاثیری روی برنامه ها و اطلاعات داخل گوشی شما ندارد.

   اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید از طریق دایرکت در پیج اینستاگرام البان به نشانی https://www.instagram.com/elbaancom/ سوالات خود را بپرسید

 • سلام من یک مموری داشتم که جایگزین فضای گوشیم کرده بودم و همه برنامه ها به مموری متصل بودند تقریباََ همه فضای گوشی پر شده بود از بازی و نرم افزار اما بعد مدتی مموری سوخت و همه برنامه هام رفتند هیچ چیز نداشتم جز برنامه های سیستمی حافظه گوشیم بر نگشت لطفا کمک کنید من نمیتونم برم تو سایت چون هی پیام حافظه پر است رو میده به بد بختی تونستم بیام تو این سایت لطفا همین جا جواب بدید

  • سلام
   باید کش برنامه ها را پاک کنید، یا گوشی را در حالت ریکاوری بالا بیاورید و گزینه wipe cache partition رو انتخاب کنید. اگر باز هم جواب نداد ناچارا باید فکتوری ریست یا فلش کنید
   اگر امکان ثبت درخواست در سایت را ندارید، می تونید با شماره تلفن 02166863400 تماس بگیرید تا کارشناسان البان شما را راهنمایی کنند

 • سلام من گوشیم اس هشت پلاس سامسونگ هستش گوشی رو برای سه ساعت خاموش کردم ۲۲ گیگ رفت رو حافظه از ۴۰ شد ۶۲ الان هرکاری میکنم کم نمیشه واتساپم فقط ۲۴ مگه تلگرام هم ندارم توی device care در بخش تنظیمات نگاه کردم خودش زده ۵۴ چون خیلی چیزارو پاک کردم ولی هرطور جمع بستم دیدم کل حافظه گوشی میشه ۳۸ گیگ نه ۶۲ چیکار کنم؟

  • سلام
   وقتتون بخیر
   گوشی باید بررسی شود. در بخش مدیریت حافظه دقت کنید که چه چیزهایی حافظه گوشی را پر کرده اند. اینکه گوشی در حالت خاموش این همه پر شده خیلی عجیب هست. حتی ممکن است گوشی شما ویروسی هم شده باشد. بنابراین گوشی باید بررسی اساسی شود و احتمالا نیاز به فلش رام یا حداقل فکتوری ریست داشته باشد.

   • ریست فکتوری نمی تونم بکنم چون چیزای مهمی دارم ولی گوشی در حالت پاور آف بوده و نمیتونه ویروسی شده باشه کل اپ هام ۲۸ گیگ،خود گوشی ۷ گیگ،ویدیو هام ۶ گیگ.حافظه پنهان رو هم پاک کردم شد ۵۴ الان دوباره بی دلیل میره رو حافظه این مشکل روز ۲۷ مرداد رخ داد.

    • اگر خواستین که فکتوری ریست کنید، اطلاعاتی که براتون مهم هست رو بردارید و بعد ریست فکتوری کنید

     اما کلا اپ ها وقتی در پس زمینه هم کار می کنند یک سری اطلاعات دانلود می کنند. مهم ترین مسئله هم این است که به روز رسانی خودکار برنامه ها را خاموش کنید و فقط خودتون به صورت دستی و انتخابی به روز رسانی انجام دهید.

     نکته بعدی، که البته با این کار احتمال دارد از اینستاگرام لاگ اوت بشین، بنابراین رمزش را داشته باشید، این است که به حالت ریکاوری گوشی بروید و گزینه wipe cache partition را انتخاب کنید

  • خواهش می کنم
   امیدواریم که جواب بده
   اگر نداد، هم می تونید در سایتمون یک درخواست رایگان ثبت کنید تا مشاوره بدن بهتون
   هم میتونید در اینستاگرام از طریق دایرکت سوالاتتون را بپرسید (پیج البان در اینستاگرام: https://www.instagram.com/elbaancom/)

   یک نکته دیگه هم توجه کنید. در واتساپ ببینید که دانلود خودکار فایل ها غیرفعال باشد

  • سلام
   خداروشکر
   خوشحالیم که مشکلتون رفع شده، حتما گوشیتون میدونسته بهترین جا کجا هست 🙂

   از شما دعوت میکنیم تا ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا از انواع آموزش ها و مطالب جدید اطلاع پیدا کنید و بتوانید در دایرکت نیز مشاوره رایگان داشته باشید
   پیج البان در اینستاگرام: https://www.instagram.com/elbaancom/

   • لطفا راهنماییم کنید
    گوشیم سامسونگ A32 هستش، همه چیزم تو مموریه و هیچی تو حافظه داخلی ندارم ولی تو آنالیزش هعی میزنه ۹۹درصد پره هرچیییی هم پاک میکنم این ۹۹درصد تکون نمیخوره، من کلاس و درس دارم لطفا یه راحلی بهم بگید

    • سلام
     گوشیتون را خاموش کنید
     چند ثانیه صبر کنید
     بعد دکمه ولوم منفی (ولوم پایین) و پاور را با هم نگه دارید
     گوشی روی حالت ریکاوری مود بالا می آید. با استفاده از دکمه های ولوم انتخاب گر را بالا و پایین ببرید تا روی گزینه wipe cache partition برید. با دکمه پاور این گزینه را تایید کنید. بعد از اتمام کار روی reboot رفته و گوشی را روی حالت عادی بالا بیاورید.
     اگر با این کار مشکل حل نشد، احتمالا برنامه ای دارید که خودش حجیم است و باید خود آن را پاک کنید
     اگر نتوانستید با جستجو مشکل را پیدا کنید، ناچارا باید گوشی را فکتوری ریست کنید

 • سلام خسته نباشید لطفاااااااا جواب بدید
  من یه کارت حافظه دارم که ۶۴ گیگه داخلش میشم کل پوشه هارو انتخاب میکنم و جزئیات رو میزنم مقدار ۴ و نیم گیگ نشون میده ولی بیرون میام میزنه ۸ از ۶۴ گیگ پره
  آنالیز رو که زدم یه قسمت داشت به اسم سایر که حدود ۴ گیگ فضا اشغال کرده و داخل پوشه ها هرچی میگردم پیدا نمیکنم احساس میکنم برای پوشه Lost.dir هست ولی مطمئن نیستم

  • سلام
   ممکن هست فایل ها به صورت hidden باشند. گوشی را به کامپیوتر وصل کنید و سپس در تنظیمات کامپیوتر گزینه نشان دادن فایل های پنهان یا hidden را فعال کنید. ببینید که آیا این فایل ها برایتان نمایش داده می شوند یا خیر

 • سلام گوشی من تقریبا دوسال پییش هاردش سوخت الان اگر اون گوشی درست بشه اطلاعات هارد سوخته برمیگرده ؟؟ و اگر هارد عوض بشه اطلاعات قبلی رو حافظه پنهان مونده یا نه ؟ و عکس گرفتن خودبه خود گوشی چه معنی دار

  • سلام
   همه چیز روی حافظه اصلی یا همان هارد ذخیره می شود. وقتی می سوزد یعنی همه چی از بین رفته. تعویض هارد سوخته یعنی انداختن یک هارد جدید که خیلی هم توصیه نمی شود

 • سلام من گوشیم شیاعومی هست و ۲۲گیگش به خاطر فیلمام پره در صورتی که فیلمام خیلی کم در حد یک گیگم نمیشه به نظرتون مشکل چی هست؟

  • سلام
   در واتساپ، تلگرام، شیر ایت، زاپیا و اپلیکیشن های مشابه، وارد شوید و ببینید در آنها فیلم های دانلود شده مانده اند یا خیر

 • سلام من می خوام فایل adpدرحافظه رو پاک کنم میخوام بدونم چه چیزی هایی تو این فایل وجود داره ؟؟اگه چیزی های مهم توش وجود داره پاک نکنم

  • سلام
   بستگی به مدل گوشیتون داره و اینکه نام این فایل چی هست. اما به صورت کلی می توان گفت که مربوط به برنامه اکسس هست. اگر از این برنامه استفاده می کنید، پاک نکنید
   لطفا در اینستاگرام سوال خود را بپرسید تا کارشناسان بهتر بتونن به شما راهنمایی ارائه دهند
   https://www.instagram.com/elbaancom/

 • سلام حافظه گوشی من ۸ گیگ هست هیچی توش ندارم ارور میده ، خودم هم میدونم خیلی کم هست پس اگه میشه یه آموزشی بزارید که مثلا حافظه داخلی گوشی رو ۱۰۰ گیگ کنیم

  • سلام
   متاسفانه چنین کاری اصلا امکان ندارد. 8 گیگ هم تقریبا با همان سیستم عامل اندروید و برنامه های اصلی پر می شود.

 • سلام ببخشید من حافظه داخلی گوشیم پر شده هر کاری هم میکنم
  یکم هم خالی نمیشه رم هم انداختم و همه فیلم و عکس هام تو رمه ۸تا از برنامه هامو هم پاک کردم ولی بازم حافظه داخلی گوشیم پاک نمیشه لطفاً بهم یه راهنمایی بکنید

  • سلام
   برای گوشیتون سرچ کنید و آن را به حالت ریکاوری ببرید. سپس گزینه wipe cache partition را انتخاب کنید تا تمام حافظه کش شده خالی شود. اگر مشکل حل نشد، ناچارا باید فکتوری ریست کنید.
   فقط توجه داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات داخل واتساپ پاک خواهند شد. اگر به آنها نیاز دارید، حتما قبل از اقدام یک بکاپ بگیرید

 • سلام
  من گوشیم ۶۴گیگ حافظه داره که حالا بخاطر گوشی اگه بگیریم ۵۲ گیگ تقریبا همش پره
  عکس که حافظه نمیگیره فیلمو اینام که زیاد ندارم کش یا همون حافظه پنهان رو پاک میکنم و تنها برنامه پر حجمم واتساپه
  واتساپ من با اینکه فقط پیامه ۱۶ گیگ از حجم گوشیم رو گرفته و نمیتونم دیتاش رو پاک کنم چون مال درسمه خواستم بدونم میشه کاریش کرد؟!من هر ماه فایلای اضافی رو پاک میکنم و مراقب حافظش هستم اما نمیدونم بقیش رو چی اشغال کرده (نمیتونم گوشیم رو ریست کنم)میشه کمکم کنین؟!

  • سلام
   حتما به روز رسانی خودکار برنامه ها را غیرفعال کنید
   در مرحله بعدی، درتنظیمات گوشی وارد بخش برنامه ها بشین و ببینید که هر برنامه مخصوصا مرورگرهایی که استفاده می کنید، چه مقدار فضا اشغال کرده اند
   اگر برنامه ادیت فیلم و عکس هم دارید داخل اونا رو هم نگاه کنید
   برنامه هایی نظیر شیر ایت و زاپیا که برای تبادل فایل هستند را هم نگاه کنید

 • سلام گوشی من ۶۴ گیگ حافظه داره اما فقط میشه از ۱.۵ گیگ ازش استفاده کرد چرا ؟ یکی کمکم کنه

  • سلام
   احتمالا کش برنامه ها حافظه گوشیتون را پر کرده است. مخصوصا واتساپ و تلگرام
   کش این برنامه ها را پاک کنید، اگر باز هم مشکلی داشتین از طریق دایرکت اینستاگرام سوال خودتون را بپرسید تا کارشناسان بهتر راهنماییتون کنند.
   پیج البان در اینستاگرام: https://www.instagram.com/elbaancom/

 • با سلام گوشی من سامسونگ و اندروییدش ۴ همیشه هم حافطش پره برای این باید چیکار کنم برنامه هم فقط واتساپ دارم نه تلگرام نه برنامه دیگ پاسخ گو باشید ممنون

  • سلام
   احتمالا حافظه اصلی گوشی شما حجم خیلی کمی دارد و به همین خاطر زود پر می شود
   دلیل پر شدنش می تواند همین فایل های دانلودی در تلگرام و واتساپ باشند
   کار خاصی نمیشه کرد به جز پاک کردن کش و اطلاعات اضافه داخل این دو برنامه
   ضمنا اندروید 4 از پشتیبانی گوگل خارج شده و بهتر است کم کم به فکر نوسازی گوشی خود باشید

 • سلام من گوشی سامسونگ دارم و با اینکه همه چیز را از حافظه داخلی پاک کردم ولی در قسمت آنالیز محل ذخیره بازم ۱۸ گیگابایت پر نشون میده! لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  • سلام
   به احتملا نود درصد این بخش مربوط به اطلاعاتی که در برنامه هاتون دارید. کش برنامه ها را پاک کنید مشکل باید حل بشه
   اگر باز هم نیاز به راهنمایی بیشتر داشتین، از طریق اینستاگرام دایرکت بدین، در خدمتتون هستیم https://www.instagram.com/elbaancom/

 • سلام . گوشی من شویامی هست ۱۲۸ گیگ حافظه داخلی داره ۱۱ گیگ سیستم هست و تقریباً ۱۸ گیگ هم برنامه عکس ویدئو و صدا و اسناد نوشته ۵۵ گیگ هم سایر هست سایر رو هم نشون نمی ده که چه چیز هایی هستن تمام برنامه های که دارم تلگرام واتساب اینستا همه چی رو کنترل کردم تو حافظه پنهانشون چیزی نیست یعنی هست اما خیلی کم مثلاً تو هر برنامه ۵۰ مگا و کلا ۶ تا برنامه دارم که حافظه پنهان داشته باشه دیگه نمیدونم اون ۵۵ گیگ از کجا اومده

  • سلام
   اگر برنامه ادیت ویدیو هم دارین اون رو هم چک کنید
   اگر برنامه هایی مثل زاپیا و شیر ایت دارید داخل اونا رو هم چک کنید
   برای واتساپ و تلگرام از داخل خود برنامه و تنظیماتشون قسمت مدیریت حافظه رو بررسی کنید

   اگر با این بررسی ها مشکلتون حل نشد، ما را در اینستاگرام فالو کنید و از طریق دایرکت سوال خود را پیگیری نمایید تا بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم
   https://www.instagram.com/elbaancom/

 • سلام من همه اینکارا رو کردم ولی باز حجم گوشیم پره درواقع من توش هیچی ندارم جز بعضی برنامه ها ولی الان از شونزده گبگ کلا یه گیگ بیشتر جا نداره گوشیم

  • سلام
   این موضوع را در نظر داشته باشید که خود سیستم عامل هم فضایی را اشغال می کند.
   حافظه کش را باید پاک کنید که مسئول اصلی این مورد است.
   حتی اگر گوشی را فکتوری ریست کنید، در ابتدا متوجه خواهید شد که سیستم عامل حداقل نصف 16 گیگ را پر کرده است!

 • وااای گوشی مامانم گلکسی ۷ اصلا هیچی توش نیس ولی برنامه ای دان لود نمیکنع

  لطفااااا طرز فلش کردن رو بزارین

  • سلام
   یک مرتبه فکتوری ریست کنید و اگر مشکل حل نشد برای فلش زدن یک درخواست رایگان ثبت کنید تا کارشناسان البان شما را راهنمایی کنند

 • سلام من گوشیمو تازه ریکاوری کردم ولی الان شیش گیگ حافظه پنهان داره نمی‌دونم چطور باید پاک بشه گوشیم شیائومی هست با گذشت زمان این فایل به ۶۰ گیگ میرسه

  • سلام
   در واتساپ و تلگرام و برنامه های مشابه دانلود خودکار را متوقف کنید
   آپدیت خودکار برنامه ها را هم متوقف کنید

 • سلام خداقوت میخوام برنامه ریکاوری فیلم وعکس پاک شده گوشی ولی گوشی حافظه پرمیشه چیکارکنم؟ میخوام نرم افزار ریکاوری گوشی با لپتاپ وصل میشه بعد بریزه راحتم برام راهنما کنید ممنون

 • سلام وقت بخیر گوشی من شیائومی نوت نه هست و ی سال میشه خریدم حافظش 128 گیگ هست و کل فایل هام عکسام فیلمام جمع بزنی میشه 40 گیگ یا کمتر بعد زده 108 گیگ سایر درحالی ک نمی‌فهمم این سایر چیه و بالا نمیاد چیکار کنم مشکل از چیه؟

  • سلام
   تمام فیلم ها و عکس هایی که در تلگرام و واتساپ دانلود و مشاهده می کنید، تمام فایل هایی که در برنامه های مختلف وجود دارند، همگی از دسته دیگر هستند

 • سلام من حافظه گوشیم ۶۴ هستش و اینکه ۴۸ گیگش رو سایر موارد پر کرده که اصلا نشون نمیده و اینکه یکبار هم فلش شده و بعد اون کم کم باز اینجوری شد
  راه حل شما چیه؟

  • سلام
   تمام فیلم ها و عکس هایی که در تلگرام و واتساپ دانلود و مشاهده می کنید، تمام فایل هایی که در برنامه های مختلف وجود دارند، همگی از دسته دیگر یا سایر موارد هستند
   از داخل خود برنامه ها چک کنید و پاکشون کنید (در بخش مدیریت حافظه)

 • سلام من حافظه گوشیم پر شده بود حافظشو خالی کردم کلی برنامه و عکس و فیلم پاک کردم ولی حافظه تکون نخورد حتی بیشتر هم شد!!!!!! یعنی ب اندازه ۱۰ مگ جا داره ولی نمیتونم حتی یه برنامه ۱ مگابایتی دانلود کنم!
  مشکلش چیه؟؟؟؟؟

  • سلام
   در بخش مدیریت حافظه ببینید که چه چیزهایی حافظه گوشیتون را پر کرده. نهایتا شاید مجبور بشین فکتوری ریست کنید

 • سلام خسته نباشید
  من امروز داشتم کالاف دانلود میکردم و موقع دانلود نوشت حجم نداری ( با اینکه داشتم ) رفتم دیدم یه قسمتی به جز خوده سیستم اصلی که اسمش سیستمه پر شده
  بعد دوباره حجم خالی کردم و دوباره اون پر شد و پر شد و پر شد تا شده الان دوازده گیگ (به جز سیستم اصلی ‌. یه بخش نوشته سیستم بالاییشم سیستمه ولی فرق داره. گوشیم شیائومیه )
  چیکار کنم که این حجمو پیدا کنم و پاک کنم
  هرجا گشتم نبود
  باید ریست کنم ؟

 • سلام من کلا 64 گیگ فضا دارم و سیستم عامل گوشیمو 48 گیگ گوشیمو گرفته نه فیلمی دارم همچی رو پاک کردم و 10 گیگ برنامه دارم و این خیلی اعضای اوره چیکار باید بکنم

  • سلام
   سیستم عامل مربوط به اندروید و آپدیت هاش و برنامه های سیستمی روی گوشی میشن
   علاوه بر اینا گاهی اطلاعات داخل اپلیکیشن ها رو هم به عنوان فضای سیستم در نظر میگیره
   در تنظیمات سراغ اپلیکیشنها برید و ببینید که هر کدوم چقدر دیتا دارن (مخصوصا واتساپ، تلگرام و شیر ایت)

دیدگاهتان را بنویسید